Žlto-čierny VÝBER prichádza

Žlto-čierna rodina AHOJ.

Chceli by ste, aby sa Vaše ratolesti stali súčasťou našej rodiny? Chceli by ste, aby sa Vaše deti venovali najslávnejšej loptovej hre a najmä športovali? Tak čítajte ďalej…

Náš milovaný klub organizuje „výber talentov“, ktorý sa uskutoční v stredu 24. mája 2023 na ihrisku na Drieňovej. Výber je určený primárne pre deti narodené v roku 2012 a mladšie. Prísť ale môžu aj staršie deti. Dôležité je dostaviť sa o čosi skôr pred plánovaným začiatkom, aby sme mohli všetkých záujemcov zaregistrovať. Spomínaná registrácia začína o 16:00. Deti budú rozdelené do skupín a budú prechádzať jednotlivými stanovišťami. Po ukončení výberu sa uchádzači dozvedia výsledok písomne. Teraz nám v krátkosti prezradí športový riaditeľ mládeže Štefan Šogor, čo čaká všetkých záujemcov, ktorí prídu do nášho prostredia na Drieňovej.

Pán trener, čaká nás vyber talentov .. otázkou ale zostava .. čo čaká dievčatá a chlapcov, ktorí zavítaju ku nám na Drieňovú?

Dievčatá aj chlapci sa pri príchode zaregistrujú. Podľa veku ich rozdelíme do jednotlivých kategorií, ktoré si prevezmú naši tréneri. Každý z účastníkov absolvuje niekoľko pohybových aktivít, ktoré nám v klube ukážu, aký je potenciál záujemcu.

Čo by podľa Vás mali mať, ako sa hovorí, v sebe budúce hračky a hráči, ktoré/ktorí sa chcú venovať futbalu? Srdce, chuť trénovať, bojovnosť pripadne tímového ducha?

Určite všetko spomenuté. Ale mali by mať aj pohybové predpoklady, ktoré im v našom klube rozvinieme.

Na čo budete klásť doraz pri výbere talentov ?

Dôraz budeme klásť hlavne na pohybové predpoklady, rýchlostné predpoklady a potenciál výbušnosti, ktorý je pri futbale dôležitý.

Kto všetko Vám bude pomáhať priamo na hracej ploche a čo všetko bude pripravené z pohľadu náplne tréningovej jednotky pre mladé talenty?

Výber sa uskutoční za účasti trénerov klubu. Z disciplín spomeniem napr. skok z miesta, šprint na 10 a 30 metrov, vedenie lopty (slalom) a samozrejme hra.

Keby ste možno mohli v krátkosti napísať, prečo by si mladé talenty mali vybrať nás rodinný klub s bohatou históriou, tak čo by to bolo?

V našom klube máme jasnú predstavu, ako má vyzerať tréningový proces mladého futbalistu. Opierame sa o poznatky z didaktiky a snažíme sa aplikovať tieto učebné princípi do futbalového procesu. Nekladieme dôraz na výsledky, ale na to, aby sa naši hráči neustále zlepšovali. Rovnako aby mali pokoj a pocit bezpečia pri ich napredovaní.

Športovému riaditeľovi mládeže Štefanovi Šogorovi ĎAKUJEME a samozrejme, tešíme sa na Vás!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *