Žlto-čierny VÍKEND

Žlto-čierna rodina AHOJ.

Ďalší futbalom nabitý víkend sa blíži a my sa pozrieme na to, čo nás čaká a neminie. Tak teda poďme na to.

V sobotu 20. augusta sa zverenci trénera Ladislava Hudeca predstavia v ďalšom zápase v tejto sezóne III. ligy v skupine západ. Naše áčko vycestuje na ihrisko tímu FK Slovan Duslo Šaľa. Výkop zápasu je naplánovaný na 16:30, no a my sme pred spomínaným súbojom v krátkosti vyspovedali nášho brankára Martina Danihela.

Martin, v prvom rade ďakujeme za Váš čas. Tak teda ako prvé nás zaujíma … ste spokojný, že ste zotrvali v Interi aj v tejto sezóne? A vôbec, dlho sa „rodil prestup” do našich žlto-čiernych farieb?

Tak po ročnom hosťovaní som bol spokojný či už s tréningovým plánom ale aj s minutážou, takže s môjho pohľadu nebol dôvod si hľadať iný klub a preto prišlo logické rozhodnutie a to pokračovať v spolupráci a prestúpiť.

Bolo niečo možno ešte konkrétnejšie, čo Vás takpovediac presvedčilo, aby ste opäť hájili naše farby?

Tých dôvodov bolo viac. Chytával som väčšinu zápasov a videl som za ten rok ako som sa posunul vpred, takže logicky ten makrocyklus bol správne nastavený. Ďalší z dôvodov bola dobrá partia v kabíne, takže preto som sa tak rozhodol.

V našom Interi zotrval celý realizačný tím spoločne s trénerom brankárov Miroslavom Mentelom. Ako sa Vám s ním spolupracuje aj v ďalšej sezóne? Posúvate sa pod jeho vedením stále vpred?

Ako som spomínal v rozhovore v uplynulej sezóne, s trénerom brankárov pánom Mentelom sa mi trénuje veľmi dobre. Tréningový plán brankárskych tréningov je adekvátne nastavený na naše hráčske tréningy, takže všetko zapadá tak ako má a dúfam, že ak budem poctivo pristupovať ku každému tréningu, tak sa posuniem ešte o čosi dopredu.

Poďme na aktuálnejsie témy. Čaká nás tretie kolo a opäť náročný súper. No ešte predtým sa Vás opýtame, ako by ste zhodnotili doterajšie dve kola resp. úvodné dva zápasy?

Tak skúsim to stručne zhodnotiť aj za chlapcov. Súťaž je neporovnateľne náročnejšia ako bola 3. liga Bratislava. Tým, že máme mladé mužstvo, tak pochopiteľne nám chýbajú skúsenosti ale verím, že časom to bude len a len lepšie. Čo sa týka prvých zápasov, tak úvodné kolo v Novom Meste nám moc nevyšlo podľa predstáv, bola to taká „otváračka“ a zbytočne sme sa sami dostali pod tlak, kvôli čomu sme sa dlho dostávali do zápasu. Druhé kolo “doma” s Galantou sme začali dobre, škoda toho prvého gólu, keby som riešil situáciu jednoduchým nákopom, tak určite by ten zápas mohol dopadnúť inak. Okrem toho sme si vedeli vytvoriť zaujímavé a teda aj gólové situácie, takže stačí zmeniť pár detailov a kvalita našej hry bude určite na vyššej úrovni.

No a čo teda očakávate od najbližšieho zápasu? Čo potrebujeme spraviť na to, aby sme si pripísali prvé tohto sezónne body?

Najbližší zápas vycestujeme do Šale. Po oboch úvodných stretnutiach sme si s pánom trénerom Ladislavom Hudecom celé mužstvo rozobrali chyby a elimináciou týchto zbytočných chyb verím, že náš výkon a hlavne výsledky budú len a len lepšie.

Aké sú Vaše ciele v sezóne? Mame na mysli z individuálneho pohladu.

Moje ciele na túto sezónu sú jednoduché a to zostať zdravý nech môžem aj naďalej trénovať, taktiež zvyšovať aktuálnu formu a hlavne na konci sezóny skončiť na nejakom zaujímavom mieste. Ak sa bavíme o nejakých dlhodobejších cieľoch, tak určite by som sa chcel posunúť niekam do zahraničia. Možno do vyššej ligy … ale to je ešte ďaleko.

Na záver sa skúste v krátkosti prihovoril žlto-čiernym fanúšikom. Čo by ste im rád odkázal ?

Určite by som ich rád pozdravil a poďakoval im, že nás stále podporujú či už hráme vonku alebo doma. Chápem, že môžu byť s našimi výkonmi nespokojní ale robíme všetko preto, aby sme dosahovali lepšie výsledky s ktorými budeme spokojní my, vedenie a taktiež aj rozoberaní, milovaní fanúšikovia.

Martinovi ďakujeme za rozhovor a teraz sa v krátkosti pozrieme aj na to, ako bude vyzerať víkend v podaní našich ďalších družstiev.

Dorastenecké tímy U19 a U17 si to rozdajú v nedeľu 21. augusta v rámci 2. kola II.LSD resp. II. LMD s celkom RSC HAMSIK ACADEMY Banská Bystrica, o.z. Staršia kategória vedená trénerom Danielom Bachledom, odštartuje svoju púť za prvými bodmi v novej sezóne o 11:00. Mladšia kategória, pod vedením trénera Michala Pančíka, začne o čosi neskôr a to o 13:30. Obom trénerom a ich zverencom držíme v novej sezóne „žlto-čierne“ palce.

O deň skôr čiže v sobotu 20. augusta odštartujú novú sezónu aj chlapci z kategórie U16. Tí sa predstavia v 1. kole III. ligy MD na domácej pôde na Drieňovej od 10:00 proti súperovi Futbalová Akadémia Lafranconi FTVŠ UK. Aj zverencom trénera Rudolfa Sekota držíme palce.

V rovnaký deň vstúpia do novej sezóny aj žiacke kategórie U15 a U14. Tie sa predstavia na Žitnom ostrove na pôde FK DAC 1904 Dunajská Streda. Staršia kategória odštartuje o 10:00, mladšia o čosi neskôr a to o 12:00. Chlapci, držíme palce.

AHOJ žlto-čierna rodina.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *