Vložené REVIEW

Žlto-čierna rodina AHOJ.

Veľkonočné sviatky sú za nami a pred nami sumár uplynulého týždňa. Aby sme sa viac nezdržiavali, poďme si zrekapitulovať ako sa darilo našim družstvám v stretnutiach ešte pred sviatočným víkendom.

Začíname tradične našim áčkom, ktoré sa predstavilo v piatok 15. apríla v zápase 20. kola III. ligy Bratislava na domácej pôde proti celku PŠC Pezinok. Na ihrisku v Stupave si zverenci trénera Ladislava Hudeca opäť raz z chuti zastrieľali a svojho súpera zdolali 7:0. Bolo to druhé víťazstvo proti Pezinčanom v aktuálnej sezóne. Na streleckú listinu sa zapísali Jose Antonio Tovar, Patrik Lörincz, Shakzhod Pirmatov a po dva presné zásahy pridali Kristián Černák s Andrejom Labudom.

Ladislav Hudec, tréner áčka:

Bola to povinná jazda. Povedali sme si, že musíme vyhrávať a nemôžeme dopustiť žiadne straty. V samotnom zápase sme strelili pekné góly, no tak isto sme zahodili aj niekoľko príležitostí. Ako príklad môžem uviesť nepremenený pokutový kop Černáka, ktorý mohol zaznamenať „hattrick“. V každom prípade už teraz sa pripravujeme a sústredíme na Rusovce. Na záver ešte dodám, že ma mrzí prehra nášho béčka, ktoré v súboji o prvé miesto nestačilo na Veľký Biel.

Poďme aj na spomínané béčko. To sa predstavilo v sobotu 16. apríla v zápase 18. kola V. ligy Seniori S5A na pôde FK Danubia Veľký Biel. Išlo o súboj dvoch dovtedy najlepších tímov spomínanej súťaže, čo samozrejme platí aj naďalej. Naši chlapci však gólom zo 62´ podľahli svojmu súperovi, ktorý sa dostal na čelo ligového pelotónu s náskokom dvoch bodov. Tak či onak veríme, že hráči béčka sa z prvej prehry v sezóne rýchlo otrasú a najbližšie sa opäť naladia na víťaznú vlnu.

Poďme ďalej a to na dorastenecké kategórie. Vo štvrtok 14. apríla si to družstvá U19 a U17 rozdali v rámci 22. kola II.LSD resp. II.LMD na domácej pôde v Stupave proti KFC Komárno. Zverenci trénera Lukáša Strelku, čiže hráči U19, zvíťazili 3:0 a pripísali si tak do tabuľky 12te víťazstvo v ročníku. Z gólov sa radovali Matej Nemec, Matthew Godfred Aidi a Adam Chrupka. Aj vďaka tomuto triumfu sa hráči spomínaného trénera dostali na aktuálne 3. miesto v tabuľke práve pred Komárno.

Lukáš Strelka, tréner U19

Vo štvrtok sme sa stretli v bezprostrednom súboji o 3. miesto tabuľky s Komárnom. Hráči v zápase odviedli vyspelý tímový výkon, ktorý spĺňal viaceré požadované parametre. Vychádzal nám herný plán, čo mužstvu dodávalo správnu mentalitu a konzistenciu počas celého zápasu. V útočnej fáze sme mali dobrý rytmus, pozičnú hru, vedeli sme dobre načasovať naše akcie a boli sme pre súperovu bránu nebezpeční, čoho výsledkom boli 3 strelené góly a viacero nepremenených príležitostí. V obrannej fáze sme boli dostatočne taktickí a agresívni, vyriešili sme úspešne aj obranné štandardky a uhrali vzadu cennú nulu. V prechodových úsekoch sme sa dobre rozhodovali. Verím, že tento výkon a výsledok bude pre naše mužstvo motiváciou do ďalších zápasov. Čaká nás náročný program, potrebujeme ostať v strehu, sme však pozitívne naladení a chceme pre klub odviesť maximum.

Víťazstvo o tri góly si pripísali aj zverenci trénera Daniela Bachledu. Chlapci z kategórie U17 porazili Komárno 4:1. Gólovo sa presadili Tomáš Petrovaj, Karol Kovár, Martin Mikita a Jakub Strapek. Čo sa týka tabuľky II.LMD, tak v tomto smere sa nič závažné neudialo, keďže naša U17 je na 2. mieste so stratou jedného bodu na prvú priečku.

No a na záver sa pozrieme ako sa vo štvrtok 14. apríla v zápasoch 3. kola I.LSŽ v skupine západ (o umiestnenie) darilo žiackym družstvám U15 a U14, ktoré si to rozdali s FC Petržalka.

U15 – FK INTER Bratislava 0:2 FC Petržalka

U14 – FK INTER Bratislava 0:3 FC Petržalka

Žlto-čiernej armáde a fanúšikom ĎAKUJEME.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *