Víkendový SUMÁR

Žlto-čierna rodina AHOJ.

Ďalší týždeň je za nami a my si ho samozrejme zrekapitulujeme. Víkendový sumár prichádza, tak sa pohodlne usaďte a ideme na to.

Začíname tradične našim áčkom, ktoré sa pod vedením dočasného hlavného trénera Patrika Fedora predstavilo v nedeľu 18. septembra v rámci 7. kola III. ligy v skupine západ na horúcej pôde celku TJ Družstevník Veľké Ludince. V súboji, v ktorom sa emócie dali krájať napokon gól nepadol a naši chlapci si pripísali do ligovej tabuľky cenný bod po bezgólovej remíze 0:0. V aktuálnej sezóne to bol druhý nerozhodný výsledok našich chlapcov, ktorí sa v priebežnom poradí dostali na 13. miesto v tabuľke. Nasleduje hodnotenie už vyššie spomínaného dočasného hlavného trénera Patrika Fedora.

Odohrali sme náročný a bojovný zápas s piatym mužstvom tabuľky. Obával som sa našich fyzických síl, keďže sme v stredu absolvovali veľmi náročný pohárový duel s fortunaligistom. No ukázalo sa, že chalani stihli dobre zregenerovať a okrem iného aj to, že sú dostatočne fyzicky pripravení. Ludince mali od začiatku stretnutia viac loptu na kopačkách, no my sme boli dobre organizovaní a z dobrého defenzívneho postavenia sme sa dostávali do sľubných rýchlych protiútokov, z ktorých sme však po nepresných finálnych prihrávkach z krajných priestorov nedokázali vyťažiť presný zásah. Súper sa rovnako dostal do viacerých príležitostí, ktoré ale podobne nedokázal premeniť. V 78. minúte nás na dvakrát podržal brankár Danihel. Pred koncom stretnutia sme mohli ísť do vedenia, kedy nám z Branického strely súperov obranca z bránkovej čiary vykopol čistý gól. Na záver môžem povedať, že sme získali cenný bod. Ďakujem fanúšikom, že merali tak dlhú cestu a počas celého zápasu nás povzbudzovali.

Teraz preladíme na dorastenecké kategórie. Zverenci trénera Daniela Bachledu, resp. Michala Pančíka sa naposledy predstavili v rámci 6. kola II.LSD, resp. II.LMD na domácej pôde v Stupave proti celku FC ŠTK 1914 Šamorín. Staršia kategória dokázala zdolať svojho súpera najtesnejším rozdielom 1:0. O osude duelu rozhodol gólom v 29´ Samuel Popelák. Nasleduje hodnotenie asistenta hlavného trénera Mareka Turlíka.

Druhá výhra v rade síce s ubojovaným výsledkom len 1:0, ale proti silnému Šamorínu, ktorý ešte doteraz neprehral. Myslím si, že prvý polčas bol vyrovnaný čo sa týka držania lopty, ale aj šancí, resp. polo šancí. Nám sa v prvom polčase podarilo streliť gól z pokutového kopu, ktorému predchádzala ukážková akcia so začiatkom od nášho brankára. Škoda len, že takýchto akcií nebolo viac, čo do budúcna určite musíme zlepšiť. V druhom polčase sme mali niekoľko časových úsekov, kedy nás Šamorín zatlačil hlbšie pred našu bránu. Paradoxne je to niečo, čím by sme sa chceli v zápasoch prezentovať práve my. Ale ako aj v dnešnej dobe vidíme aj tie najväčšie futbalové tímy majú časové úseky hry, kedy hrajú hlbšie bez lopty a vyrážajú do rýchlych protiútokov. Šamorín si zo svojho tlaku dokázal vypracovať asi 1-2 šance, v ktorých nás podržal brankár. My sme mali niekoľko protiútokov do otvorenej obrany súpera, no žiaľ asi z 3-4 čistých možností na strelenie gólu sme nevyužili ani jednu a podobne ako nás aj ich podržal brankár a museli sme bojovať až do poslednej sekundy zápasu. Chcem ale pochváliť chlapcov, pretože si myslím, že práve vďaka tomu sme vyhrali. Boli sme ochotní urobiť pre víťazstvo viac ako súper. Na záver by som sa chcel poďakovať našim divákom, že nás počas celého zápasu podporovali a tým chlapcom dodávali potrebnú energiu. Tešíme sa na ďalší zápas, ktorý nás čaká v nedeľu na pôde Dubnice.

Mladšia kategória U17, ktorá odštartovala svoj súboj proti Šamorínu o čosi neskôr sa podobne ako U19 tešila z víťazstva. Mladší dorastenci najskôr síce prehrávali 0:2, no dokázali zapnúť na vyššie obrátky a stretnutie otočili a vyhrali 3:2. Na streleckú listinu sa zapísali Tomáš Bottán, Patrik Vlček a Pavol Ruža. Nasleduje hodnotenie hlavného trénera Michala Pančíka.

Na rozdiel od minulého týždňa, keď bol výsledok zápasu rovnaký sme proti Šamorínu odohrali úplne odlišný zápas. Od začiatku až do konca sme boli lepším mužstvom a ani priebežný stav 0:2 na tom nič nezmenil. Neúnavne sme hrali, čo sme si predsavzali a prišli aj góly, aj keď musím povedať, že keby tých gólov v sieti súpera bolo 5 či 6, tak nemôže nikto nič povedať. Za výkon proti Šamorínu na rozdiel od minulého týždňa musím chlapcov pochváliť.

Kategória U16 vedená trénerom Rudolfom Sekotom sa v 5. kole III. ligy MD U17 pobila o cenné body podobne ako naše áčko v nedeľu 11. septembra a to na ihrisku celku TJ Jarovce Bratislava. Od úvodu duelu až do záverečného hvizdu boli naši chlapci lepším mužstvom a zaslúžene si pripísali na konto výhru 2:0. Gólovo sa v žlto-čiernom drese presadili Dominik Hupka a Juraj Hrvol. Chlapci gratulujeme.

Nateraz je to od nás všetko, ĎAKUJEME žlto-čierna rodina.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *