Víkendový SUMÁR

Žlto-čierna rodina AHOJ.

Ďalší víkend je za nami a my si ho tradične zrekapitulujeme. Nebudeme zdržiavať a ideme na to…

Začnime teda našim áčkom, ktoré sa v nedeľu 4. septembra predstavilo v rámci 5. kola III. ligy v skupine západ na ihrisku tímu FK Beluša. Zverenci trénera Ladislava Hudeca ukázali v tomto zápase bojovnosť, charakter a silu, vďaka čomu si po výhre 1:0 pripísali v aktuálnej sezóne prvý trojbodový zápis. O všetkom rozhodol premenený pokutový kop nášho kapitána Patrika Špaka v 78´. Ako videl tento súboj náš kormidelník?

Pred zápasom som hráčom povedal, že pokiaľ si dnes nesiahnu na dno svojich fyzických a mentálnych síl, nemajú nárok na dobrý výsledok. Ukázali však, že vedia zabojovať a urobiť všetko pre svoj klub. Beluša nás dostala pod neustály tlak ale odolávali sme, aj keď niekedy so šťastím. No ako sa hovorí, kto bojuje má aj šťastie. Odmenou bol víťazný gól kapitána Patrika Špaka z bieleho bodu, kedy rozhodca nariadil pokutový kop po odvážnom prieniku „Škrepyho“ a pohotovej prihrávke Dávida Matisa. Získali sme tak veľmi cenné body z horúcej pôdy. Ďakujeme opäť aj našim fanúšikom, ktorí nás prišli podporiť a povzbudzovali nás celý zápas.

Poďme teraz aj na dorastenecké kategórie. Zverenci trénera Daniela Bachledu, resp. Michala Pančíka sa naposledy predstavili v rámci 4. kola II.LSD, resp. II.LMD v sobotu 3. septembra na ihrisku KFC Komárno. Staršia kategória nanešťastie prehrala výsledkom 0:3. Nasleduje hodnotenie asistenta hlavného trénera Mareka Turlíka.

Ťažko sa mi hľadajú slová na tento zápas najmä preto, keď viem čoho sú chlapci schopní. Musíme  urobiť hrubú čiaru za prvými 3 zápasmi a začať odznova. Verím, že nás táto skúška v podobe 3 prehier nezlomí, ale naopak budeme po nej ešte silnejší. Budúcnosť ukáže či mám pravdu alebo som sa mýlil.

Mladšia kategória si po bojovnom výkone odniesla z Komárna cenný bod a to po remíze 2:2. Na streleckú listinu sa v žlto-čiernom drese zapísali Pavol Ruža a Mário Gbelský. Zápas pre nás zhodnotil tréner Michal Pančík.

Zápas s Komárnom sme začali dobre a od začiatku sme boli aktívnejší ako domáci. Bohužiaľ v 11 minúte po sérii našich prehratých súbojov sa dostal hráč Komárna pred naším pokutovým územím k lopte a po nádhernej strele sme prehrávali. Napriek tomu sme zostali aktívni a po krásnych individuálnych akciách sme zápas otočili a po polčase sme boli vo vedení. Záver zápasu sme však nezvládli a súper tesne pred koncom vyrovnal. Napriek remíze som bol s výkonom chlapcov spokojný a verím že ich skúsenosti z takýchto zápasov posunú v ich futbalovom raste.

Kategória U16 vedená trénerom Rudolfom Sekotom si to v 3. kole III. ligy MD U17 rozdala rovnako v sobotu 3. septembra na takpovediac domácom ihrisku v Stupave, ale trošku netradične v pozícii hosťujúceho tím proti celku FC IMAS. Aj napriek tomu, že sa naši chlapci ujali vedenia v 21´ gólovým zásahom Milana Katrenčíka, tak súper dokázal strhnúť víťazstvo na svoju stranu dvoma gólmi. Suma sumárum, naša U16 si pripísala prvú prehru v tejto sezóne.

Bohatý sobotný program priniesol aj súboje našich starších žiakov, čiže kategórií U15 a U14. Tie sa v predstavili na pôde mužstva FKM Karlova Ves Bratislava. Staršia kategória remizovala 1:1. Mladšia ťahala za kratší koniec pomerom 2:3.

Náš sumár sa končí, ĎAKUJEME celej žlto-čiernej rodine za ďalší víkend.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *