Víkendový SUMÁR

Žlto-čierna rodina AHOJ.

Týždeň ubehol ako voda a pred nami je ďalší „Víkendový sumár“, v ktorom zaostríme na to, čo sa udialo počas uplynulého víkendu. Tak sa pohodlne usaďte a ideme na to.

V sobotu 20. augusta sa zverenci trénera Ladislava Hudeca predstavili v ďalšom zápase v tejto sezóne III. ligy v skupine západ. Naše áčko vycestovalo na ihrisko tímu FK Slovan Duslo Šaľa. V zápase proti súperovi, ktorý rovnako ako naši chlapci čakal na prvý bodový zápis v sezóne sa napokon zrodila remíza 2:2. Na streleckú listinu sa v našich farbách zapísali v 4´ Martin Branický a v 80´ vyrovnával Dávid Gabriel Matis. Ako videl samotný súboj náš kormidelník?

Konečne nám vyšiel úvod zápasu, kedy sme sa po rohovom kope ujali vedenia po zásahu Branického. Následne sme mohli náš náskok aj navýšiť, ale Čemba nedokázal zakončiť po skvelom prieniku Hederu. Domáci potom pridali do tempa a odmenou im bol vyrovnávajúci gól po strele z 18 metrov. V tejto fáze sme nepodržali dostatočne loptu a súper nám hrozil najmä po štandardných situáciách. Do druhého polčasu sme išli s tým, že chceme mať zápas pod kontrolou, ale robili sme veľa technických chýb. Potom sa náš súper po ďalšej strele ujal vedenia, tentoraz z 20 metrov. Snažili sme sa o vyrovnanie a po dravom prieniku Chrupku sme zahrávali pokutový kop. Čembove zakončenie súperov brankár síce vyrazil, ale pohotový Matis bombou vyrovnal. Získali sme prvý bod v súťaži a ja verím, že nám pomôže v ďalších zápasoch. Ďakujeme našim fanúšikom, ktorí prišli so Šale a neustálym povzbudzovaním nám pomohli k remíze.

Poďme teraz zaostriť na dorastenecké tímy U19 a U17, ktoré si to rozdali v nedeľu 21. augusta v rámci 2. kola II.LSD resp. II. LMD s celkom RSC HAMSIK ACADEMY Banská Bystrica, o.z. Staršia kategória napokon po bojovnom výkone ťahala za kratší koniec výsledkom 0:1. Súper našich starších dorastencov rozhodol o zisku troch bodov presným zásahom v 33 minúte. Nasleduje hodnotenie asistenta hlavného trénera kategórie U19 Mareka Turlíka.

Na začiatok by som spomenul, že súper išiel do zápasu s miernou výhodou a to tým, že to bol pre neho už druhý ligový zápas a pre nás premiéra. Paradoxne na začiatku stretnutia sme pôsobili oveľa lepším dojmom ako súper a diktovali sme tempo hry. Bohužiaľ v pred finálnej a finálnej fáze sme častokrát volili zlé riešenia a teda nepodarilo sa nám streliť gól. V 33. minúte po spornom faule mal súper výhodu štandardnej situácie, ktorú musíme priznať, zahral veľmi dobre a ďalší hráč hlavou zakončil do proti pohybu brankára. Od tohto momentu súper získal sebavedomie a hra sa mierne vyrovnala. Súper využil vedenie a to tak, že hral ešte hlbšie v bloku, snažil sa hroziť z rýchlych protiútokov a taktiež s prispením rozhodcov kúskoval hru. My sme sa akoby už znova nevedeli dostať do tempa z pred 33. minúty. Postupne sme poslali do hry aj všetkých hráčov z lavičky, ale ani to nám nepomohlo k tomu, aby sme strelili gól … Strata 3 bodov nás veľmi mrzí, ale je pred nami ešte 29 zápasov, v ktorých verím, že ukážeme čo v nás naozaj je. Verím, že sa nám to podarí už najbližšom kole hneď v stredu v domácej dohrávke z 1. kola proti FC Nitra.

Mladšia kategória pod vedením trénera Michala Pančíka si pre zmenu podelila so svojím súperom body, a to keď v 34. minúte vyrovnával na konečných 1:1 Martin Jakubík. Aj tento zápas a výkon svojich zverencov nám v krátkosti zhodnotí už vyššie menovaný tréner.

Prvý majstrovský zápas proti RSC Hamsik academy Banská Bystrica skončil pre nás asi spravodlivým nerozhodným výsledkom 1:1. Čo sa týka herného prejavu, tak okrem prvých 15 minút sme boli mierne lepším mužstvom. Mali sme o niečo viac vyložených gólových príležitostí, ktoré sme však nedokázali premeniť. Verím, že už najbližší domáci zápas proti Nitre bude pre nás víťazný.

O deň skôr čiže v sobotu 20. augusta odštartovali novú sezónu aj chlapci z kategórie U16. Zverenci trénera Rudolfa Sekota sa predstavili v 1. kole III. ligy MD na domácej pôde na Drieňovej, kde výsledkom 6:0 jednoznačne zdolali Futbalovú Akadémiu Lafranconi FTVŠ UK. Góly postupne zaznamenali Dominik Hupka, Benjamín Salaj a dvakrát sa presadili Milan Katrenčík s Filipom Ondrušom. Chlapcom gratulujeme k prvým trom bodom v sezóne.

V rovnaký deň vstúpili do novej sezóny aj žiacke kategórie U15 a U14. Tie čakali zápasy na Žitnom ostrove na pôde FK DAC 1904 Dunajská Streda. Staršia kategória prehrala 0:4 a mladšia kategória taktiež ťahala za kratší koniec a to pomerom 3:6.

Na záver iba pripomíname, že už túto stredu 24. augusta sú na programe dohrávky našich dorasteneckých kategórií. V zápasoch 1. kola II.LSD resp. II.LMD privítajú kategórie U19 a U17 na domácej pôde v Stupave celok FC Nitra. Staršia kategória odštartuje svoj duel o 10:00. Mladšia kategória tradične o čosi neskôr a to o 12:30.

Nateraz je to od nás všetko … Žlto-čierna rodina ĎAKUJEME za bojovný víkend.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *