Víkendový SUMÁR

Žlto-čierna rodina AHOJ.

Ďalší futbalom nabitý víkend je za nami a my si ho tradične zrekapitulujeme. Poďme na to.

Začneme našim áčkom, ktoré čakalo v sobotu 25. marca stretnutie 19. kola III. ligy Západ na pôde tímu MŠK FOMAT Martin. V zápase, v ktorom sa družina trénera Andreja Štellára predstavila na ihrisku svojho tabuľkového suseda, napokon naši chlapci ťahali za kratší koniec výsledkom 1:2. Ako jediný sa na streleckú listinu v žlto-čiernom drese zapísal Ivan Betík a to v 50´ minúte. Pre naše áčko to bola druhá prehra v sezóne proti celku z mesta Martin a celkovo deviata v tomto ročníku. Nasleduje hodnotenie hlavného trénera Andreja Štellára.

Prevláda sklamanie. Rozdelil by som to dvoch častí.  Prvý polčas sme boli pasívni, mali sme problém s bránením, s dostupovaním a všade sme boli neskoro. Vyústilo to do dvoch gólových situácií. Naopak v druhom polčase hráči ukázali, že to „zrazu“ ide. Vyššie sme napádali, s čím mal súper problém a relatívne skoro sme znížili nepriaznivý stav. Následne mal veľkú príležitosť Angelovič, ktorý ale svoj nájazd nepremenil, keďže lopta sa od tyčky odrazila smerom von. Aj keď sme chceli vyrovnať, domáci si postrážili víťazstvo. Mužstvo ukázalo dve tváre, my však potrebujeme stabilizovať výkonnosť. Nemôžeme počas 90´ minút predviesť takéto dva extrémy.

Uplynulý víkend sa v súťažných zápasoch nepredstavili naše dorastenecké kategórie U19 a U17, ktoré sa najbližšie pustia do bojov o cenné body počas týždňa a to v STREDU 29. marca. V tento deň vycestujú do MOL akadémie v Dunajskej Strede, kde si to rozdajú v predohrávkach 21. kola II.LSD resp. II.LMD s tímom FC ŠTK 1914 Šamorín. Staršia kategória vedená trénerom Danielom Bachledom odštartuje svoj súboj o 10:00, mladšia vedená trénerom Michalom Pančíkom pre zmenu o 12:30. Veríme, že naše dorastenecké kategórie si dokážu po voľnom víkende v náročných zápasoch pripísať na svoje konto cenné víťazstvá.

Vrátime sa späť k uplynulému víkendu. V nedeľu 26. marca sa nám v súťažnom zápase predstavila kategória U16. Zverencov trénera Rudolfa Sekota čakal duel 13. kola III. LMD – U17 „skupina B“ na pôde tímu MŠK Iskra Petržalka. Hráči spomínaného trénera potvrdili úlohu favorita a zdolali svojho súpera 2:0. Presné zásahy zaznamenali ešte v prvom polčase Serhii Tsolihan a Milan Katrenčík. Naša U16 je tak stále na prvom mieste v tabuľke, už teda s 32 bodmi na konte. Jedným dychom treba dodať, že táto kategória ešte neokúsila pocit prehry v aktuálnej sezóne. Chlapci gratulujeme a veríme, že budete pokračovať v nastolenom trende.

Poďme aj na žiacke kategórie U15 a U14. Tie sa predstavili v zápasoch 1. kola I. LSŽ v rámci nadstavbovej časti v skupine o titul v sobotu 15. marca, a to na Pasienkoch proti domácemu celku ŠK Slovan Bratislava. Staršia kategória prehrala 0:9 a mladšia 0:3.

No a uplynulý víkend, konkrétne v sobotu 25. marca, obohatili aj žiacke kategórie U13 a U12, ktoré čakali zápasy 14. kola I.LMŽ na domácej pôde na Kalinčiakovej proti rovesníkom z AS Trenčín. Staršia kategória zvíťazila 4:0, mladšia prehrala 0:5

Nateraz je to od nás všetko, ĎAKUJEME žlto-čierna rodina.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *