Víkendové REVIEW

Žlto-čierna rodina AHOJ.

Ďalší súťažný víkend je za nami a my si ho zrekapitulujeme v našom tradičnom víkendovom REVIEW. Poďme na to.

Začíname družinou trénera Ladislava Hudeca, ktorá sa predstavila v sobotu 11. júna v rámci 29. kola III. Ligy Bratislava na ihrisku celku ŠK Tomášov. Po skvelom a dominantnom výkone si hráči nášho áčka pripísali na konto víťazstvo 6:0. Na streleckú listinu sa zapísali dvoma gólmi Andrej Labuda a Jozef Rejdovian. Po jednom góle pridali Kristián Černák a Shakhzhod Pirmatov. Pre mužstvo spomínaného trénera to bola 20 výhra v aktuálnej sezóne. Jedným dychom iba dodáme, že „áčkari“ sa už túto stredu 15. júna predstavia v poslednom 30. kole III. ligy Bratislava na domácej pôde v Stupave. Od 18:00 si to rozdajú proti celku MŠK Senec. Koniec sezóny sa blíži, a tak príďte podporiť našich chlapcov na posledný zápas a zároveň spoločne ukončíme sezónu v žlto-čiernom duchu.

V rovnaký deň sa cez víkend pustili do svojich posledných súťažných zápasov v sezóne aj naše dorasty. U19 a U17 sa predstavili na domácej pôde v Stupave, kde ich čakal už vyššie spomínaný klub MŠK Senec. Išlo o stretnutia 30. kola II.LSD, resp. II.LMD. Mužstvo trénera Lukáša Strelku nanešťastie zakončilo ročník prehrou 3:7. V žlto-čiernych farbách sa strelecky presadili Michal Kovács, Šimon Rexa a Adam Chrupka. Naša U19 tak ukončila súťaž na konečnom 4. mieste s 54 bodmi, ktoré chlapci získali vďaka 15 víťazstvám a 9 remízam. Za kratší koniec ťahali celkovo 6 krát. Chlapci ĎAKUJEME za celú sezónu.

Mladšia kategória pre zmenu zvíťazila nad Senčanmi 2:1 aj vďaka zásahom Tomáša Petrovaja a Martina Richtárika. Pre U17 to bola 23 výhra v sezóne a s radosťou oznamujeme, že toto mužstvo, resp. táto kategória ovládla so 74 bodmi celú súťaž II.LMD! 23 výhier, 5 remíz a iba 2 prehry je štatistika, ktorá hovorí sama za seba.

Chlapci klobúk dole a GRATULUJEME! Otázkou ale zostáva, ako vnímal tento úspech hlavný tréner naše „17tky“ Daniel Bachleda?

V prvom rade by som sa chcel poďakovať všetkým rodičom a funkcionárom, ktorí nám počas celej dlhej sezóny pomáhali a starali sa o nás. Najväčšiu pozornosť si však zaslúžia hráči, ktorí počas celého roka tvrdo pracovali a krok za krokom, týždeň za týždňom bojovali a hájili farby svojho klubu. Ja cítim veľkú radosť a únavu. 

Čo bolo základom úspechu, resp. na čom ste stavali počas celej sezóny v ktorej ste zaslúžene dominovali?

Najmä na základe predvedených výkonov v samotných zápasoch. A súhlasím aj s poznámkou, že výhra v súťaži bola zaslúžená.  Z môjho pohľadu sme počas celej sezóny boli družstvo, ktoré chcelo a väčšinou aj udávalo smer a tempo hry. Od začiatku sme vedeli aký spôsob hry sa od nás vyžaduje a mali sme odvahu neuhnúť a nevybočiť z mantinelov klubovej filozofie v žiadnom zápase. Výsledkom je, že sme strelili najviac gólov a naša obrana bola druhá najlepšia v súťaži. Samozrejme boli aj zápasy, kedy sme nemali svoj deň a herne sme sa trápili. V takýchto chvíľach to družstvo musí prekonať vôľou, obetavosťou a sebazaprením. Cena za to je bolesť a vyžaduje to charakter. No ak chcete byť úspešný bez tohto sa vám to nepodarí. Naši hráči ukázali počas sezóny obrovský charakter a klub, my tréneri a najmä rodičia môžeme byť na nich právom hrdí. 

Ako budú vyzerať najbližšie dni z pohľadu vášho družstva?

Sezóna bola dlhá a hráči okrem futbalu majú aj iné, najmä školské povinnosti. Myslím si, že všetci si potrebujeme trochu oddýchnuť. Na tréningu sa zídeme až na začiatku prípravy na novú sezónu. Hráčov čaká sezóna v novej vekovej kategórii s nemalými klubovými cieľmi.

Trénerovi Danielovi Bachledovi a jeho zverencom ešte raz gratulujeme a zároveň ďakujeme za skvelé reprezentovanie žlto-čiernych farieb.

O deň neskôr, čiže 12. júna v nedeľu bol na programe zápas 26. kola V. ligy Seniori S5A. Naše béčko sa malo predstaviť v poslednom ligovom zápase sezóny na domácej pôde na Drieňovej proti celku OŠK Chorvátsky Grob. Duel sa napokon neodohral z dôvodu, že súper nepricestoval na tento zápas. Naša „rezerva“ si tak pripísala po kontumácii výhru 3:0 a sezónu ukončila iba kvôli horšiemu skóre na druhom mieste so 67 bodmi. Chlapci aj vám ĎAKUJEME za skvelú sezónu.

No a na záver poďme na kategóriu U16. Družina trénera Rudolfa Sekota odohrala svoj posledný súťažný zápas v sezóne III. ligy MD U17 v sobotu 11. júna, kedy ju na domácej pôde na Drieňovej čakal súboj s tímom PŠC Pezinok. Zápas 10. kola v skupine o víťaza naši chlapci síce prehrali 1:2, no okrem presného zásahu Mária Gbelského potešil všetkých žlto-čiernych fanúšikov fakt, že po U17 si majstrovský titul vybojovala aj naša U16! Obrovskú radosť mali nielen samotní hráči ale pochopiteľne aj celý realizačný tím na čele s hlavným trénerom, ktorého sme tak isto v krátkosti vyspovedali.

Pán tréner v prvom rade Vám GRATULUJEME. So svojim mužstvom ste ovládli celú súťaž a zaslúžene sa radujete z majstrovského titulu. Aké sú vaše pocity po skvelej sezóne?

Ďakujem. Tak, vyhrať dlhodobú súťaž býva vždy náročné, čo sa ukázalo aj teraz, keď sme sa ani my nevyhli ku koncu súťaže určitým zaváhaniam a zbytočne sme si tak skomplikovali situáciu. No musím poznamenať, že o to viac sú pocity na konci ročníka krásnejšie a hlavne silnejšie. Ešte by som podotkol, že sa tento úspech dosiahol s naozaj úžasným kolektívom.

Čo bolo teda kľúčom k úspechu v už „majstrovskej sezóne“?

Ako som už spomínal, stretlo sa úžasne mužstvo. Už od prvého tréningu vystupovalo ako jeden kolektív, ktorý sa nezlomil, ani keď prišli zložité situácie a hlavne nečakané zranenia. Zároveň svojim vynikajúcim prístupom a pracovitosťou na tréningoch išli chlapci krok po kroku za cieľom, ktorý sme si dali na začiatku prípravy.

Čo bude nasledovať pre Vás a vašich chlapcov v nasledujúcich dňoch, resp. týždňoch?

Ešte pár dní si spoločne zatrénujeme a potom príde na rad zaslúžené voľno, lebo už 11. júla začínajú chlapci prípravu na novú sezónu.

Pánovi trénerovi Rudolfovi Sekotovi ĎAKUJEME za krátky rozhovor. Zároveň ďakujeme celej žlto-čiernej armáde za ďalší skvelý víkend.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *