Sviatky sú za nami, ide sa makať!

Žlto-čierna rodina AHOJ.

Hneď na úvod nového kalendárneho roku si to povedzme na rovinu… Po sviatkoch, kedy do našich domovov zavítal „Ježiško“, plné stoly kričali pod náporom zemiakových šalátov, rezňov, sladkých dobrôt a všetko sa to zakončilo bolesťou brucha, sme zrejme všetci radi, že futbalový kolotoč sa pomaly, ale isto začína rozbiehať. Verme, že nám ho nič nenaruší a spoločne si budeme vychutnávať nervydrásajúce zápasy našich žlto-čiernych chlapcov. V každom prípade sme sa rozhodli, že ako prvého vyspovedáme v novom kalendárnom roku trénera Áčka, ktorým sa stal pred pár týždňami Ladislav Hudec. Tak teda poďme na to.

Pán tréner, v prvom rade Vám prajeme všetko dobré v novom roku. Veľa pevných nervov a samozrejme aj veľa bodov. (úsmev)

Ďakujem za novoročný vinš a aj ja chcem popriať všetkým hlavne zdravie. Nám žlto-čiernym prajem veľa šťastia a úspechov.

Možno na úvod otázka na odľahčenie… Dodržiavali ste individuálny tréningový plán počas prechodného obdobia? (úsmev)

Individuálny plán bol pred sviatkami jasný, a to dávať si pozor na dobroty. (úsmev) Splnil som ho celkom dobre.

Tak a teraz preladíme na futbal. Príprava sa začína. Koľko hráčov sa Vám hlásilo na prvom tréningu?

Keďže je zvykom počas prípravy trénovať spolu s “B” mužstvom, tak sa nám v prvých dňoch pohyboval, a teda stále pohybuje počet hráčov niekde medzi 28 až 30. Samozrejme, že je to vždy dosť náročné na organizáciu. Ale na druhej strane, je to skvelé.

Budete sa snažiť ešte doplniť káder počas jarnej prípravy?

Ešte je čas na prípadné posilnenie, ale najskôr chcem spoznať všetkých hráčov.

Naordinovali ste svojím zverencom individuálny plán počas prechodného obdobia alebo ste to nechali čisto iba v ich réžii?

S hráčmi som bol v kontakte počas sviatkov a každý z nich mal svoju vlastnú aktivitu. Takže v tomto smere bolo všetko v poriadku.

Kto Vám bude „sekundovať“ v realizačnom tíme?

Mojím asistentom bude Patrik Fedor, ktorý dokonale pozná hráčov. No a s brankármi bude pracovať skúsený harcovník Miro Mentel.

Ako bude vyzerať príprava? Bude prebiehať v domácich podmienkach alebo plánujete v aktuálnej „covidovej“ dobe aj nejaké menšie sústredenie?

Príprava bude prebiehať v domácich podmienkach v Stupave. Sústredenie nateraz neplánujeme.

Čakajú Vás v príprave aj náročnejší súperi, ktorí preveria vašich chlapcov?

Súperi boli naplánovaní už pred mojim príchodom. Väčšinou to budú mužstvá z 3. ligy západ, ktorú veľmi dobre poznám ešte z účinkovania v Myjave. Budú to napríklad Častkovce, Šaľa, Kalná nad Hronom, Partizánske, Malženice a samozrejme aj ďalší.

Čo bude podľa Vás hlavným cieľom prípravy? Z vašej strany to bude asi spoznať mužstvo a konkrétnych hráčov. Ale možno po výkonnostnej a hernej stránke by sme chceli vedieť, na čom budete stavať jarnú prípravu. Na technicko-taktickej stránke hry alebo ako sa hovorí, na starej dobrej kondičnej stránke a bojovnosti?

Do prvého súťažného zápasu máme veľa času. Budeme sa venovať všetkým pohybovým a tak isto aj herným zložkám, ktoré si vyžaduje dobrý a kvalitný futbal. Chceme hrať technicky a hlavne predvádzať behavý futbal, ktorý sa bude páčiť žlto-čiernym priaznivcom. Dúfam, že sa nám to podarí.

Čo si prajete do druhej polovice sezóny?

Do jarnej časti si spolu prajeme hlavne zdravie a aby sa nám podarilo splniť naše ciele.

Pán tréner ĎAKUJEME za rozhovor a držíme palce. Na záver Vám ešte prinášame rozpis prípravných zápasov Áčka.

29.1. Sobota – Častkovce (doma)

5.2. – Sobota – Šaľa (vonku)

12.2. – Sobota – Partizánske (doma)

19.2. – Sobota – Kalná nad Hronom (doma)

26.2. – Sobota – Malženice (doma)

2.3. – Streda – Senec (vonku)

5.3. – Sobota – NMŠK (doma)

12.3. – Sobota – Domino (vonku)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *