Jarná časť začína

Žlto-čierna rodina AHOJ.

Zimná príprava je na konci, čo znamená, že na scénu prichádzajú ostré ligové súboje. Práve preto sme sa rozhodli pred prvým jarným duelom nášho áčka v krátkosti vyspovedať kormidelníka našej vlajkovej lode Andreja Štellára, aby nám zhodnotil zimnú prípravu a následne aj priblížil to, s čím sa jeho zverenci pustia do druhej polovice súťaže a samotného zápasu proti celku AFC Nové Mesto nad Váhom. Zápas sa koná v sobotu 4. marca v NTC Senec. Nebudeme to už naťahovať a ideme na to.

Pán tréner, tak a je to tu. Jarná časť začína … ako sa cítite, resp. máte povestné motýliky v bruchu?

Cítim sa dobre, teším sa a myslím si, že aj hráči. Bude sa o niečo hrať a to ma baví. Motýliky síce nemám, na to som už dosť skúsený, ale som v očakávaní.

Keď sa spätne pozrieme na zimnú prípravu, ako ju hodnotíte?

Pozitívne. Začalo sa niečo nové a musím povedať, že títo mladí chlapci mali výborný prístup a chcú sa zlepšovať, tým pádom sa aj mne lepšie pracuje a to je pozitívne.

Čo Vás najviac potešilo počas zimnej prípravy, resp. s čím ste nateraz viac-menej spokojný?

Zamerali sme sa na celkovú organizáciu hry a chceli sme byť viac ofenzívnym tímom, s čím som viac-menej spokojný. Nastal v tom progres, dali sme 23 gólov v príprave, a to nie je úplne málo.

Na druhej strane, na čom budete chcieť aj so svojimi zverencami ešte popracovať v jarnej časti?

Je toho veľa. Hlavne chceme, aby sa im zvýšilo sebavedomie, išli viac za víťazstvom, hrali viac s emóciou, veď majú na sebe dres veľkého klubu. Musia sa chcieť zlepšovať, inak tu pre nich nebude miesto. Mužstvo je mladé ale tvárne, takže to vidím pozitívne, hlavne smerom do budúcnosti.

Keď sme pri tom, aké ciele si dávate do jarnej časti po tom, čo ste už stihli spoznať mužstvo a samotných hráčov?

Určite sme nerobili prípravu len na prvý zápas s tým, že ak ho náhodou nezvládneme, tak sa zrúti svet. Pripravovali sme sa na celú jarnú časť a stále v tom pokračujeme. Chcem, aby sme boli od zápasu k zápasu lepší a lepší a verím, že aj umiestnenie v tabuľke bude iné. Radi by sme boli vyššie, aj keď konkrétne umiestnenie sme si nedávali, určite však nechceme byť „namočení“ v bezprostrednom boji o záchranu v súťaži.

Aká je nálada v kabíne pred prvým jarným ligovým súbojom?

Myslíme pozitívne a nálada je výborná.

Kto bol možno najväčším ťahúňom prípravy a kto by mal byť tým najväčším lídrom, od ktorého sa budú očakávať skvelé a stabilné výkony?

Spoliehame na skúsenejších hráčov, či už Majtán, Špak, Kochan, alebo Čemba. K nim sa musia pridať mladší a takisto noví hráči, od ktorých si sľubujeme, že budú prínosom pre mužstvo. Betík, Konios, či Čech. Spolieham sa a verím všetkým hráčom v kádri. Dúfam, že si to správne sadne a jarná časť bude pre nás úspešná.

Ste spokojný aj s novými tvárami v našich žlto-čiernych farbách, prípadne ako zapadli do kolektívu?

Zvyknú si, zapadli úplne v pohode a dúfam, že po sezóne poviem, že som spokojný s posilami, ktoré prišli v zime.

V prvom jarnom kole sa predstavíme proti celku AFC Nové Mesto nad Váhom. S čím teda ideme do tohto stretnutia?

Taktiku prezrádzať nebudem, ale chceme sa úspešne odraziť do súťaže, takže pôjdeme za víťazstvom, tak ako v každom zápase. Iné ani povedať nemôžem, pretože som víťazný typ a dúfam, že to dostanem a prenesiem aj na mužstvo.

Máte spomínaného súpera dobre zmapovaného? V čom môže byť tím z Nového Mesta nad Váhom naozaj nepríjemný?

Mali výborný začiatok súťaže, postupne však klesli nižšie. Máme dosť informácií, ale chceme sa pozerať hlavne na seba, máme nejaký plán a s tým pôjdeme do zápasu.

Náš prvý jarný ligový duel sa odohrá netradične v Národnom tréningovom cetre v Senci, a to dokonca na umelej tráve. Spôsobuje Vám táto zmena vrásky na čele?

Myslím, že vôbec nie. Trénujeme na umelej tráve, takže bez problémov. Navyše bývam v Senci a príde pozrieť pár známych, ktorí budú fandiť Interu. (úsmev)

Čo by ste odkázali našim žlto-čiernym fanúšikom pred prvým ligovým zápasom v kalendárnom roku 2023?

Srdečne ich pozývam na náš prvý zápas a aj všetky ostatné. Dúfam, že zažijeme spolu pekné chvíle a hráči nechajú na ihrisku žlto-čierne srdiečko a budú sa biť za klub. Verím, že po zápasoch budú odchádzať spokojní, a aj keď nie všetko sa vydarí, budú vidieť snahu byť lepší a silnejší.

INTER DO TOHO !!!

Pánovi trénerovi ĎAKUJEME za rozhovor a veríme, že sa spoločne so svojimi zverencami a celým realizačným tímom budú už v prvom jarnom kole tešiť z cenných troch bodov. Vám milí fanúšikovia ešte raz pripomíname, že stretnutie sa odohrá v sobotu 4. marca na umelej tráve v NTC Senec. Výkop zápasu je naplánovaný na 14:00. Príďte povzbudiť našich chlapcov a pomôžte im hlasným skandovaním.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *