Ján Palenčár: Zápas nedopadol podľa predstáv. Sezónu však nepovažujem za neúspešnú.

Zverenci Michala Pančíka sa v poslednom kole súťažného ročníka stretli s favoritom III. ligy Bratislava FC Rohožník. Interistov delili od postupu tri body, naopak Rohožníku stačil na to iba bod. Futbaloví fanúšikovia si preto prišli na svoje. Bojovalo sa až do posledného momentu. 

Interisti vstupovali do sezóny s jasným zámerom. Návrat do druhej celoslovenskej ligy bol hlavným cieľom A mužstva už druhý ročník po sebe. V tom prvom mu to prekazila situácia spojená s koronou, kedy sa všetka pozornosť musela sústrediť na zdravie a bezpečnosť. V tomto roku sa situácia opäť vyvíjala sľubne, avšak ani teraz sa očakávania nenaplnili. V poslednom rozhodujúcom zápase FK Inter podľahol Rohožníku 2:0. “Posledný zápas tejto sezóny, v ktorom sme bojovali o postup do 2. ligy nedopadol podľa našich predstáv. Veľmi ma to mrzí. Analýzu zápasu a pomenovanie dôvodov prehry nechám na trénerov,” vyjadril sklamanie nový majiteľ klubu Ján Palenčár. Zároveň dodal, že napriek prehre a zotrvaní v III. lige nepovažuje sezónu za neúspešnú.

Pri Interi je už známe, že veci nie sú jednoduché. V priebehu sezóny došlo k zmene akcionárskej štruktúry, ktorá zabezpečila stabilizáciu finančných tokov. Tento krok bol pre klub veľmi dôležitý. Zároveň prebiehalo postupné ukončovanie niekoľkoročnej spolupráce s AS Trenčín. Inter si je v tomto momente istý, že má na čom stavať. Získal informácie spojené s fungovaním športového klubu v najvyššej súťaží a sám si vyskúšal pôsobenie v druhej lige. Okrem toho má sľubnú mládežnícku základňu, ktorú klub udržal v pohybe aj počas lockdownu. “Už samotný fakt, že sme mali možnosť zabojovať o postup s našim mladým a perspektívnym mužstvom v tejto neštandardnej sezóne, je úspech,” povedal hlavný akcionár klubu.  

Inter má okolo seba tých správnych ľudí. Veľká vďaka patrí všetkým hráčom, trénerom, realizačným tímom za spoluprácu v sezóne 2020/2021. Zároveň si klub váži aj podporu fanúšikov a sympatizantov. V neposlednom rade je potrebné vyzdvihnúť aj podporu zo strany partnerov, ktorí stáli pri klube aj v čase koronakrízy. 

Ján Palenčár sa už teraz pozerá optimisticky na ďalší súťažný ročník. “V budúcej sezóne nás čaká veľa práce, ale FK Inter Bratislava ide vlastnou, jasne definovanou cestou, ktorá začína pri profesionálnej práci s našimi najmenšími hráčmi a hračkami a končí pri A-tíme. Verím, že v novej sezóne všetkých potešíme peknou a kvalitnou hrou odmenenou dobrými výsledkami,” dodal na záver majiteľ klubu. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *