Autor: Redakce
Sdílet článek

Víkendový SUMÁR (32. týždeň)

Ďalší súťažný víkend je za nami a my si ho zrekapitulujeme v našom tradičnom sumári. Poďme sa pozrieť na to, ako sa darilo trom našim družstvám. Ideme na to …

Začíname našim áčkom, ktoré sa predstavilo v sobotu 12. augusta v rámci 2. kola IV. ligy BFZ, kedy na domácej pôde v Stupave privítalo celok FK Slovan Ivanka pri Dunaji. Naši chlapci po skvelom výkone zvíťazili 4:0. Už v prvom polčase zaznamenal hetrik Ivan Betík a v druhom dejstve sa krásnou strelou zapísal na streleckú listinu zapísal Dávid Gabriel Matis. Nasleduje hodnotenie samotného zápasu hlavným trénerom Andrejom Štellárom.


Na úvod bolo viac nepresností a bolo cítiť, že sme dva týždne nehrali zápas, keďže prvé kolo nám preložili. Postupne sme však viac dominovali, dali sme tri góly, ktoré zaznamenal po krásnych akciách Betík. Druhý polčas sme si ustrážili a pekný gól strelil Matis. Hnevajú ma viaceré veci v defenzíve, keď súper mal minimálne tri čisté šance v druhom polčase. Určite si ich rozoberieme. S viacerými vecami v ofenzíve ale vládne spokojnosť, no vždy to môže byť lepšie. Mužstvo zvládlo prvú prekážku a ideme ďalej … čakajú nás dva zápasy vonku, na ktoré sa musíme pripraviť.

Radi by sme ešte pripomenuli celej žlto-čiernej rodine, že naše áčko sa v ďalšom ligovom zápase predstaví v dohrávke prvého kola na ihrisku celku TJ Rovinka už túto stredu 16. augusta. Výkop duelu je naplánovaný na 17:30. Príďte podporiť našich chlapcov!

Uplynulý víkend, konkrétne v sobotu 12. augusta, odštartovali novú sezónu aj naše dorastenecké družstvá U19 a U17, ktoré čakali zápasy II.LSD, resp. II.LMD na domácej pôde v Stupave proti rovesníkom z tímu MŠK Považská Bystrica. Po divokom priebehu stretnutia naši starší dorastenci podľahli svojmu súperovi 3:4. Gólovo sa v žlto-čiernom drese presadili Jakub Strapek, Patrik Kajaba a Rodan Halász. Nasleduje hodnotenie hlavného trénera našej U19 Miroslava Janteka.


Prvý majstrovský zápas bol určite pre všetkých veľkým sklamaním. Nielen výsledok zápasu, ale hlavne spôsob hry, ktorý dehonestoval všetky doterajšie zápasy v rámci prípravy. Absentoval pohyb v stredovej zóne, čím sme nedokázali viazať kombináciu v prechodovej fáze, pomalá výstavba hry, veľmi málo krátkych prihrávok, urýchlená a nepresná finálna fáza hry a v neposlednom rade slabé individuálne výkony až na zopár výnimiek rozhodli o našom neúspechu v zápase. V druhom polčase sme boli aj vďaka príchodom nových hráčov trochu aktívnejší, ale neuveriteľné individuálne zlyhania nás pripravili aspoň o bod. Zápas nám otvoril oči a vrátil nás do reality ohľadom schopnosti tímu a ukázal nám, že ešte ani zďaleka nie sme dostatočne pripravení na veľké výzvy. Aj keď je to len prvý zápas a musíme rešpektovať aj súpera, ktorý bol veľmi dobrý, vnímam, že veľa hráčov zatiaľ nedokáže hrať pod tlakom výsledku. Hráči pôsobili unavene a budem hľadať príčiny či to súviselo s ešte nedostatočnou adaptáciou na náročný tréningový proces, alebo to bolo v hlavách. Určite nás tento nevydarený zápas nezlomí a pôjdeme sa zodpovedne pripravovať na každý ďalší majstrovský zápas, aby sme spoločne hľadali cestu za prvým bodom. Hráčom dôverujem a verím, že postupne dokážu eliminovať zápasový stres a odkryjú svoje prednosti, ktorými disponujú. Určite dostanú príležitosť aj ďalší hráči, aby sme postupne vytvorili ideálnu zostavu s rozumnou rotáciou hráčov. Zodpovednosť za výsledok beriem na seba.

Na druhej strane, mladšia kategória vedená trénerom Michalom Pančíkom si so svojím súperom dokázala poradiť výsledkom 3:1. Góly postupne nastrielali Šimon Hužovič, Benjamín Salaj a Milan Katrenčík. Nasleduje hodnotenie stretnutia už vyššie spomínaným hlavným kormidelníkom.

Zápas sme začali dobre a hneď v úvode sme mali veľkú príležitosť, ktorú sme bohužiaľ nepremenili. Potom sme po našej veľkej chybe dostali gól. Následne sme však postupne získavali čoraz väčšiu kontrolu nad zápasom a súpera sme už do konca duelu nepustili do žiadnej príležitosti. Naopak, my sme trikrát skórovali a zápas dotiahli do víťazného konca.

Tak a nateraz je to od nás všetko. Nezabudnite prísť podporiť naše družstvá aj ďalší víkend. Ďakujeme žlto-čierna rodina.

Fotogaléria