Žlto-čierny VÍKEND

Žlto-čierna rodina AHOJ.

Letná prestávka je za nami a už tento víkend sa ako prvé žlto-čierne družstvo predstaví v súťažnom zápase naše áčko. Zverenci trénera Ladislava Hudeca vycestujú v sobotu 6. augusta na zápas 1. kola III. ligy v skupine západ na štadión celku AFC Nové mesto nad Váhom. Práve preto sme sa rozhodli v našom „Žlto-čiernom VÍKENDE“ v krátkosti vyspovedať pred štartom nového ročníka kormidelníka nášho prvého tímu. Tak teda poďme na to.

Pán tréner, úvodný zápas novej sezóny je pred nami, ako sa cítite? Tešíte sa na to, že sa ten povestný futbalový kolotoč opäť roztáča?

Po krátkej 4 týždňovej príprave začíname účinkovanie v novej 3 lige západ. Stretneme sa s inými súpermi ako doteraz, takže dá sa povedať, že sa teším na zaujímavé konfrontácie.

Keď sa ešte v krátkosti pozrieme na uplynulé týždne, tak ako ste spokojný s letnou prípravou?

Príprava prebiehala štandardne, skúšali sme niekoľko hráčov, postupne sa mužstvo dalo dokopy a aj tréningy boli kvalitnejšie.

Čo Vás možno najviac potešilo počas spomínanej letnej prípravy? Splnili prípravné zápasy svoj cieľ?

Prípravné zápasy majú vždy svoj účel. Zo začiatku sme hrali v rôznych zostavách, čo sa prejavilo aj na výsledkoch. Posledné 2 zápasy sme už hrali v stabilizovanej zostave, čo sa prejavilo hlavne v zlepšenej hre a výsledkoch.

Ako je na tom pred prvým súťažným súbojom káder? Sú všetci hráči zdravotne v poriadku?

V posledných dňoch nás obchádzajú rôzne virózy a menšie zranenia, ale dúfam, že v sobotu nastúpime kompletní.

Kto opustil počas leta žlto-čierne farby resp. ktorí hráči z uplynulej sezóny už nie sú súčasťou našej futbalovej rodiny?

Odchodov bolo dosť. Odišli brankár Zváč, hráči Tóth, Rejdovian, Lorincz, Bellás. Takisto nás opustili traja američania a zrušili sme aj naše béčko.

Kto naopak posilnil naše farby?

Prišiel Miloš Angelovič z Dunajskej Lužnej, z Martina bývalí dorastenci Staš a Hodža, ktorí idú študovať do Bratislavy. Ďalej sú tu naši dorastenci Chrupka, Čumakov a Turčánik. Okrem iného prišli aj  Podzámsky z Petržalky a Matis z Košíc.

Čo očakávate od novej sezóny resp. aké ciele si dávate pred nadchádzajúcim ročníkom?

Nová súťaž bude oveľa ťažšia ako tá uplynulá, takže ciele sú hrať dobrý futbal a byť prínosom súťaže.

Kto by mal byť lídrom a tzv. ťahúňom nášho mužstva?

Je to klišé, ale musíme byť dobrý tím a navzájom sa podporovať. Samozrejme, starší hráči budú nosnými piliermi a verím, že mladí sa k nim pridajú.

Po reorganizácii sme sa dostali do III. Ligy „západ“? Bude to náročná súťaž?

Ako som už spomínal, súťaž bude so skúsenými mužstvami, takže bude náročná.

A ako vnímate fakt, že v novej sezóne budeme hrávať domáce zápasy na štadióne v Dunajskej Lužnej?

Rýchlo si budeme musieť zvyknúť na domáce prostredie. Verím, že tam nájdeme dobré podmienky.

No a na záver by sme sa Vás ešte chceli opýtať na nášho najbližšieho súpera. Aké stretnutie sa dá očakávať na pôde Nového mesta nad Váhom? Zrejme nás nečaká nič ľahké.

Úvodný zápas hráme s klubom, ktorý je dlhoročným účastníkom 3. ligy západ a má veľa skúsených hráčov aj s ligovými skúsenosťami, takže nás čaká zaujímavý zápas, na ktorý sa dobre pripravíme.  Zároveň zdravíme našich verných fanúšikov a pozývame ich na naše zápasy doma aj vonku.

Trénerovi Ladislavovi Hudecovi ĎAKUJEME za rozhovor a našim žlto-čiernym gladiátorom držíme palce v prvom zápase novej sezóny proti už spomínanému celku z Nového mesta nad Váhom. Výkop stretnutia je naplánovaný v sobotu 6. augusta na 17:00. Príďte podporiť našich chlapcov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *