Žlto-čierny VÍKEND

Žlto-čierna rodina AHOJ.

Ďalší futbalom nabitý víkend je pred nami, čo znamená, že v našom pravidelnom žlto-čiernom víkende zaostríme na najbližšie súťažné zápasy našich družstiev. Okrem iného vyspovedáme aj tvorcu hry nášho áčka Lukáša Čembu. Tak teda poďme na to.

Začnime teda našim áčkom, ktoré sa v nedeľu 4. septembra predstaví v rámci 5. kola III. ligy v skupine západ na ihrisku tímu FK Beluša. Zápas proti aktuálne 6. celku priebežného poradia má naplánovaný výkop o 16:00. Družina trénera Ladislava Hudeca si bude chcieť v tomto súboji pripísať prvé víťazstvo v aktuálnom ročníku a my samozrejme veríme, že sa to chlapcom podarí. Rozhodli sme sa, že pred nadchádzajúcim súťažným duelom vyspovedáme jedného z kľúčových hráčov tímu. No a ním je Lukáš Čemba.

Lukáš v prvom rade Vám ďakujeme, že ste si našli čas na krátky rozhovor. Kým sa pustíme do futbalových otázok, prezraďte nám.. ako sa máte?

Rýchlo. (úsmev)

Poďme teda preladiť na futbal. Ako sa Vám zatiaľ páči v Interi, resp. kvôli čomu ste sa rozhodli v júli uplynulého roka prestúpiť do našej žlto-čiernej rodiny?

Nakontaktoval sa na mňa ešte vtedy aktívny futbalista Tomáš Majtán. Rozprávali sme sa o klube, o cieľoch, ktoré klub má a podobne. Keď sme to posunuli ďalej na osobné stretnutie s pánom Palenčárom a prezidentom klubu, mal som z toho dobrý pocit. Takže aj to ma presvedčilo spraviť tento krok a obliecť si na seba žlto-čierny dres.

Keďže ste počas svojej kariéry pôsobili vo viacerých kluboch, tak na porovnanie .. v čom je náš INTER iný a možno špeciálny oproti ostatným klubom v ktorých ste hrávali?

Každý klub je vždy niečím iný a niečím špeciálny. Mne osobne každý klub vždy ukázal a ponúkol niečo iné. Inter je pre mňa výnimočný v tom, že som sa tam stretol s ľuďmi, bývalými hráčmi Interu a terajšími legendami ako je napríklad Jožko Barmoš, ktorý je verný a oddaný Interu naozaj celý život a to sa v iných kluboch len tak nevidí.

Teraz zaostríme na aktuálnu sezónu. Ako ju zatiaľ hodnotíte?

Fuuu, neviem či som tu ja zrovna na hodnotenie. V každom prípade máme veľmi mladý tím a vo viacerých momentoch na ihrisku je to citeľné. A z pohľadu diváka aj viditeľné, ale ako hovorím chlapci sú mladí a naberajú skúsenosti. Tiež je to veľký skok pre niektorých z dorasteneckého futbalu do toho mužského.

Čo nám možno doteraz chýbalo k tomu, aby sme získali viac bodov?

Presne skúsenosti, kvalita a vyšší vekový priemer v kabíne. Ten tam nemôžem držať len ja.

Čo musíme zlepšiť a naopak, na čom môžeme v najbližších stretnutiach stavať?

Ideme od zápasu k zápasu, musíme sa snažiť stále zlepšovať na tréningoch a pracovať na tých chybách, ktoré sa nám stále opakujú. Jednoducho odosobniť sa od predošlých zápasov, ktoré už nezmeníme a sústrediť sa na tie ktoré prídu, pretože tie môžeme ešte ovplyvniť. Keď sa toto naučíme, budeme zbierať body.

V ďalšom kole vycestujeme na ihrisko tímu FK Beluša. Čo očakávate od tohto súboja?

Proti Beluši som už hral a všetko čo je od Bratislavy 100km a viac, je vždy ťažký súper a to bez ohľadu na to, či sú prvý alebo posledný v tabuľke. Určite sa chceme na nich pripraviť čo najlepšie a priniesť domov 3 body.

Na záver tradičná a pre nás klasická otázka.. čo by ste odkázali žlto-čiernym fanúšikom?

Divákom to, že im ďakujeme za podporu, a že sú s nami v dobrom aj v zlom. Budeme ich potrebovať aj naďalej a v tejto sezóne obzvlášť.

Lukášovi Čembovi ĎAKUJEME za rozhovor a nielen jemu, ale samozrejme celej družine trénera Ladislava Hudeca držíme v najbližšom zápase žlto-čierne palce.

Poďme teraz aj na dorastenecké kategórie. Zverenci trénera Daniela Bachledu, resp. Michala Pančíka sa najbližšie predstavia v rámci 4. kola II.LSD, resp. II.LMD. V sobotu 3. septembra vycestujú naše dorastenecké družstvá na ihrisko KFC Komárno. Výkop zápasu staršej kategórie je naplánovaný na 10:00. Mladšia kategória U17 začne tradične o čosi neskôr a to o 12:30. Chlapci držíme Vám palce.

Kategória U16 vedená trénerom Rudolfom Sekotom si to v 3. kole III. ligy MD U17 rozdá rovnako v sobotu 3. septembra na takpovediac domácom ihrisku v Stupave, ale trošku netradične v pozícii hosťujúceho tím proti celku FC IMAS. Začiatok zápasu je naplánovaný na 11:00.

No a sobotný bohatý program prinesú aj súboje našich starších žiakov, čiže kategórie U15 a U14. Tie sa v predstavia na pôde mužstva FKM Karlova Ves Bratislava. Staršia kategória začne o 9:00, mladšia o 11:00.

Nateraz je to od nás všetko, držte všetkým žlto-čiernym družstvám palce.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *