Žlto-čierny VÍKEND

Žlto-čierna rodina AHOJ.

V dnešnej časti žlto-čierneho víkendu sa samozrejme naladíme na to, čo nás čaká v najbližších dňoch. No okrem iného sa v krátkosti pozrieme aj na zápas 2. kola Slovnaft Cupu, v ktorom naše áčko predviedlo skvelý a bojovný výkon. Zároveň zaostríme aj na dohrávky 1. kola dorasteneckých súťaží, v ktorých sa mali predstaviť kategórie U19 a U17. Prečo sme ale zaradili do vety slovíčko „mali“ ? Čítajte ďalej a dozviete sa viac.

Začíname tradične našim áčkom. Zverenci trénera Ladislava Hudeca sa v stredu 24. augusta predstavili v zápase 2. kola Slovnaft Cupu na ihrisku tímu TJ Rovinka. Po nervydrásajúcom priebehu stretnutia sa napokon muselo o postupujúcom rozhodnúť po strelách zo značky bieleho bodu. Ako sa hovorí, šťastie praje pripraveným a naším chlapcom sa podarilo postúpiť ďalej, keď ukázali pevné nervy a presnú mušku. Samozrejme obrovskú pochvalu si zaslúži aj náš brankár Matej Kolláth. No futbal je tímová hra a chlapci ťahali za jeden koniec povrazu ako správny tím. Ako ale zhodnotil pohárový súboj samotný tréner Ladislav Hudec?

Na Rovinku, ktorá je v dobrej forme a v súťaži dala doteraz veľa gólov sme sa dobre pripravili. Chlapci plnili taktické úlohy a dobre pracovali s priestorom. Mali sme šance na strelenie gólu, no šance mal aj súper. Brankári na oboch stranách odchytali dobrý zápas. V penaltách sme boli úspešnejší a verím, že to bude dobrý impulz do ďalších zápasov.

Najbližšie sa naše áčko predstaví v sobotu 27. augusta v rámci 4. kola III. ligy v skupine západ na domácej pôde v Dunajskej Lužnej proti celku MŠK Fomat Martin. Náš ďaľší súper je v aktuálnom ligovom poradí na 9. mieste a na konte má 3 body. Výkop spomínaného duelu je naplánovaný na 16:30. Príďte povzbudiť naše áčko a pomôžte chlapcom pripísať si prvé ligové víťazstvo v ročníku.

Tak a teraz poďme aj na dorastenecké kategórie. Ako sme už v úvode naznačili, kategórie U19 a U17 sa mali v stredu 24. augusta predstaviť na domácej pôde v Stupave v dohrávkach 1. kola II.LSD resp. II.LMD proti celku FC Nitra. Nanešťastie súper nedokázal kvôli nedostatočnému počtu hráčov pricestovať na zápas do Stupavy a nateraz sa v oboch prípadoch skontumovali zápasy v prospech našich žlto-čiernych tímov. Otázkou zostáva, či táto kontumácia zostane v platnosti a či spomínaný celok spod Nitrianskeho hradu bude vôbec pokračovať v dorasteneckých súťažiach. Uvidíme …

Na druhej strane zverenci trénera Daniela Bachledu resp. Michala Pančíka sa už teraz sústredia na svoje najbližšie súboje v rámci 3. kola II.LSD resp. II.LMD. Tie odohrajú v sobotu 27. augusta na domácom ihrisku v Stupave proti celku MŠK Púchov. Výkop zápasu staršej kategórie je naplánovaný na 10:00. Mladšia kategória a teda U17 začne svoju púť za bodmi o čosi neskôr a to o 12:30. Chlapci máte za sebou poriadne náročný úvod do sezóny, takže držíme Vám palce v nasledujúcich zápasoch.

Kategória U16 vedená trénerom Rudolfom Sekotom si to v 2. kole III. ligy MD U17 rozdá v sobotu 27. augusta na domácom ihrisku na Drieňovej v Bratislavskom derby s MŠK Iskra Petržalka. Zápas začne o 10:00.

Tak a poďme aj na starších žiakov a teda na kategórie U15 a U14. Tie sa v predstavia na domácej pôde na štadióne ŠKP Bratislava proti súperovi FC Baník Prievidza. Staršia kategória začne o 10:00, mladšia o 12:00

Nateraz je to od nás všetko, držte všetkým žlto-čiernym družstvám palce.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *