Žlto-čierny VÍKEND

Žlto-čierna rodina AHOJ.

Futbalom nabitý víkend prichádza a okrem nášho áčka sa v súťažných zápasoch predstavia aj dorastenecké kategórie U19 resp. U17. Poďme sa bližšie pozrieť na to, čo nás čaká a neminie.

V sobotu 13. augusta sa zverenci trénera Ladislava Hudeca predstavia v druhom zápase v tejto sezóne III. ligy v skupine západ. Na domácej pôde na štadióne v Dunajskej Lužnej privítajú celok FC Slovan Galanta. Výkop zápasu je naplánovaný na 17:00, no a my sme pred spomínaným súbojom v krátkosti vyspovedali nášho kapitána Patrika Špaka.

Pán kapitán, ako prebiehal tréningový proces resp. aká je nálada v tíme po prvom ligovom zápase, v ktorom sme bojovali o prvé body v sezóne no napokon sme ťahali za kratší koniec?

Po prvom ligovom zápase panovalo v tíme určité sklamanie, keďže do prvého kola v novej súťaži sme išli s cieľom bodovať. Výsledok prvého polčasu tomu nasvedčoval, futbal sa ale hrá na dva polčasy a najmä v tom druhom sme urobili viacero chýb, ktoré dokázali skúsení domáci hráči využiť na strelenie troch gólov. Aj keď sme dokázali na ihrisku súpera trikrát skórovať, odišli sme domov bez jediného bodu.

Najbližšie nás čaká súper z Galanty. Čo očakávate od zápasu a v čom môže byť náš najbližší súper nepríjemný?

Od prvého domáceho zápasu očakávam kvalitný výkon, ktorý musí byť podložený nasadením, bojovnosťou a kvalitnou hrou s loptou. V prvom rade sa musíme koncentrovať na náš výkon. Každý súper bude nepríjemný natoľko, koľko mu dovolíme naším prístupom. Ak chceme byť v tejto súťaží prínosom, musíme ku každému zápasu pristupovať na 100%. Každý hráč si musí siahnuť na dno svojích síl a len tak môžeme pomýšľať na úspech.

Proti Galante to bude náš prvý domáci zápas a po niekoľkých rokoch strávených v Stupave budeme v tejto sezóne hrávať domáce stretnutia v Dunajskej Lužnej. Ako vnímate túto zmenu?

Zmena je najmä tá, že prechádzame z umelej trávy na prírodnú. Prostredie nám nie je úplne neznáme, keďže sme tam v minulosti odohrali viacero ligových zápasov a taktiež zápas v príprave. Verím, že sa v novom domácom prostredí rýchlo adaptujeme na nové podmienky.

Čo by ste možno odkázali všetkým fanúšikom žlto-čiernej rodiny pred prvým domácim súbojom?

Všetkým fanúšikom by som chcel odkázať aby nás v sobotu prišli podporiť na prvý domáci ligový zápas v novom prostredí. Verím, že po skončení zápasu budú odchádzať spokojní.

Patrikovi Špakovi ďakujeme za krátky rozhovor a teraz sa ešte pozrieme aj na to, ako bude vyzerať víkend v podaní našich dorasteneckých tímov.

Dorastenecké tímy U19 a U17 si to rozdajú v 1. kole II.LSD resp. II. LMD s celkom FC Nitra. Staršia kategória vedená po prvý krát trénerom Danielom Bachledom, odštartuje svoju púť v novej sezóne o 10:00 na ihrisku s Stupave. Mladšia kategória, ktorú tak isto po prvý krát povedie v súťažnom zápase tréner Michal Pančík, začne o čosi neskôr a to o 12:30. Obom trénerom a ich zverencom držíme v novej sezóne „žlto-čierne“ palce. Na záver iba dodáme, že to ako zhodnotili prípravu a čo očakávajú od novej sezóny obaja spomínaní kormidelníci si môžete prečítať v rozhovore, ktorý sme uverejnili na našej stránke pred pár dňami.

AHOJ žlto-čierna rodina.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *