Žlto-čierny SUMÁR

Žlto-čierna rodina AHOJ.

Ďalší víkend je za nami a my si ho tradične zrekapitulujeme. Nebudeme strácať čas zbytočnými rečami a ideme na to.

Naše áčko a teda družina dočasného hlavného trénera Patrika Fedora sa v poslednom ligovom stretnutí predstavila v sobotu 15. októbra v rámci 11. kola III. ligy v skupine západ, na domácej pôde v Dunajskej Lužnej proti tímu ŠK Vrakuňa Bratislava. V súboji proti mužstvu, ktoré bolo a teda stále je na poslednej priečke v ligovej tabuľke síce najskôr naši chlapci prehrávali od 35´ minúty, ale v druhom dejstve po presných zásahoch Lukáša Čembu, Luisa Felipeho Leala Diasa a Mateja Škreptáka napokon zvíťazili 3:1. Pre naše áčko to bola 3 výhra v sezóne, vďaka ktorej sú naši chlapci s 12 bodmi aktuálne na 11. mieste v poradí. Páni gratulujeme! Tak či onak, ako videl samotný zápas dočasný hlavný tréner Patrik Fedor?

Na úvod si dovolím povedať, že sme boli lepším mužstvom počas celého zápasu a zaslúžene sme vyhrali. Čo ma však viac mrzí je množstvo nepremenených šancí, lebo si tým sami komplikujeme priebeh zápasu. V prvom polčase sme mali hádam 5 čistých šancí, ktoré sme nedokázali premeniť. Súper sa dostal v 35´ minúte po zlom odkope brankára Danihela k rohovému kopu, ktorý hneď využil. V druhom polčase sme si opäť dokázali vypracovať viacero šancí. Gól padol až po peknej strele Čembu spoza pokutového územia. Potom súper dostal červenú kartu, čo nám o niečo zľahčilo situáciu. Následne sa presadil Brazílčan Luis a v 85´ minúte Škrepták. Okrem víťazstva nás teší aj príchod a už zasiahnutie do zápasu „Majtyho“, ktorý pre nás bude aj v ďalších zápasoch veľkým prínosom.

Ako vyzeral víkend v podaní našich dorasteneckých kategórii? Zverenci trénera Daniela Bachledu, resp. Michala Pančíka sa predstavili rovnako ako áčko v sobotu 15. októbra v rámci 10. kola II.LSD, resp. II.LMD na domácej pôde v Stupave proti celku MŠK Fomat Martin. Staršia kategória zvíťazila 2:1 a pripísala si na svoje konto 3 víťazstvo v sezóne. Aktuálne sa naša U19 nachádza v tabuľke na 12. mieste s 9 bodmi. V každom prípade v zápase proti Martinčanom sa gólovo presadili Jakub Strapek a Henrich Gabriel Tóth. Nasleduje hodnotenie asistenta hlavného trénera Mareka Turlíka.

Výhra 2:1 s Martinom nás veľmi teší, keďže po predošlých výsledkovo nevydarených zápasoch prišiel duel, v ktorom sme bodovali. Do stretnutia sme vstúpili veľmi dobre, vytvorili sme si silný tlak z čoho padol aj náš prvý gól v 2´ minúte, kedy súper chyboval pri rozohrávke. Následne sme v tlaku pokračovali a podarilo sa nám streliť aj ďalší gól a to v 11´ minúte. Po tomto presnom zásahu sme si začali až príliš veriť a volili sme riešenia, ktoré boli naivné, resp. sme si mysleli, že sa nič nemôže stať. Nasledovali naše dve chyby v rozohrávke a z jednej z nich sa súperovi podarilo streliť gól. Vtedy Martinčania zistili, že sa s nami dá hrať a boli od toho momentu odvážnejší. Takýmto situáciám a momentom sa rozhodne musíme v budúcnosti vyvarovať. Jednoducho povedané, keď už je súper na kolenách, tak mu nemôžeme dať priestor na to, aby sa vrátil do zápasu. Našim cieľom v druhom polčase bolo streliť tretí gól. Aj keď sa nám to nepodarilo myslím si, že zápas sme mali pod kontrolou a zaslúžene sme vyhrali. Zároveň si dovolím povedať, že moje slová potvrdzuje aj záverečný potlesk divákov, ktorým by sme sa chceli poďakovať a zároveň ich pozvať na náš najbližší derby zápas s FKM Karlova Ves.

Poďme teraz na mladšiu kategóriu. Naša U17 nanešťastie prehrala so svojím súperom 1:2 a to aj napriek tomu, že vyhrávala od 32´minúty po góle Samuela Majerského. Martinčania dokázali otočiť nepriaznivé skóre v druhom dejstve v rozpätí troch minút a uštedrili tak zverencom trénera Michala Pančíka 3. prehru v sezóne. Momentálne sa naši mladší dorastenci nachádzajú v tabuľke II.LMD na 9. mieste s 12 bodmi na konte. Nasleduje hodnotenie zápasu už vyššie spomínaného trénera.

Zápas proti Martinu bol z našej strany zápasom dvoch úplne rozdielných polčasov. V prvom polčase sme hrali veľmi dobre a okrem gólu sme mali ešte výhodu pokutového kopu, ktorý sme bohužiaľ nepremenili. Do druhého polčasu sme museli urobiť dve vynútené zmeny a v spojitosti s tým, že viacerým hráčom, ktorí boli v týždni na turnaji za výber BFZ došli sily a to malo pre nás veľmi negatívny dopad. Súper prevzal iniciatívu a v závere zápas dvomi gólmi otočil.

Teraz zaostríme na zverencov trénera Rudolfa Sekota. Kategória U16 sa v 9. kole III. ligy MD U17 pobila o cenné body na pôde MFK Záhorská Bystrica. Pre našu U16 to bol súboj tabuľkových susedov, keďže hráči Záhorskej Bystrice mali pred zápasom na konte rovnako 21 bodov ako chlapci z U16. No a vyrovnaný súboj napokon skončil nerozhodným výsledkom 1:1. Na streleckú listinu sa v žlto-čiernom drese zapísal v 66´ Milan Katrenčík, ktorý poslal svoj tím do vedenia. Ako už ale bolo spomenuté, súper napokon vyrovnal a tak si oba celky pripísali do tabuľky po jednom bode. Aj napriek tomu je družina trénera Sekota na 2. mieste v poradí III. ligy MD U17.

No a víkendový program obohatili v sobotu 15. októbra aj súboje našich starších žiakov. Kategórie U15 a U14 čakali domáce zápasy na ihrisku štadióna ŠKP Bratislava proti tímu MŠK Púchov. Staršia kategória zvíťazila jednoznačne 6:0, mladšia pre zmenu remizovala 3:3.

Nateraz je to od náš všetko … ĎAKUJEME žlto-čierna rodina.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *