Víkendový SUMÁR

Žlto-čierna rodina AHOJ.

Ďalší víkend je za nami a my si ho tradične zrekapitulujeme. Dni sa krátia, slnko zapadá stále čoraz skôr, takže náš úvod nebudeme naťahovať a ideme na to.

Tradične začína pohľadom na posledný ligový duel nášho áčka. Zverenci dočasného hlavného trénera Patrika Fedora sa naposledy predstavili v sobotu 5. novembra v rámci 14. kola III. ligy v skupine západ proti celku RSC Hamšík Academy. Naši chlapci nanešťastie ťahali za kratší koniec výsledkom 0:3. Pre naše áčko to bola 8. prehra v ročníku. Páni hlavy hore a ide sa ďalej. Nasleduje hodnotenie už vyššie spomínaného dočasného hlavného trénera.

V zápase s Hamšíkovou akadémiou sme absolútne nezvládli prvý polčas. Súpera sme veľmi jednoducho púšťali pred našu bránu, prehrávali sme osobné súboje a absolútne sme sa nedostávali do zakončenia. V druhom polčase sme hrali podstatne lepšie, no nedokázali sme si vypracovať žiadnu šancu. Cez víkend nás čaká posledný zápas, do ktorého musíme vložiť všetky sily a snažiť sa odčiniť výsledky z posledných zápasov.

Teraz sa pozrieme na výsledky našich dorasteneckých kategórii. Zverenci trénera Daniela Bachledu, resp. Michala Pančíka sa naposledy predstavili v súťažných zápasoch rovnako v sobotu 5. novembra, v rámci 13. kola II.LSD, resp. II.LMD na ihrisku tímu ČFK Nitra. Staršia kategória zvíťazila 3:0 a pripísala si na konto 6. výhru v sezóne. Na streleckú listinu sa zapísali Jakub Strapek, Matthew Godfred Aidi a Samuel Popelák. Našej U19 aktuálne patrí v priebežnom poradí 9. priečka. Chlapci len tak ďalej. Nasleduje hodnotenie zápasu pohľadom asistenta hlavného trénera Mareka Turlíka.

Ďalšia výhra nás veľmi teší, tentokrát konečne už aj s čistým kontom na ihrisku súpera. Podobne ako v posledných zápasoch sme aj do tohto stretnutia vstúpili dobre, snažili sme sa určovať hru, no nebolo to podľa našich predstáv, keďže terén nášmu futbalu vôbec nevyhovoval. Dali sme teda pokyn hrať jednoduchšie s menším rizikom. V 10. minúte sa nám po rýchlom prechode do útoku podarilo streliť gól. O niekoľko minút sme pridali ďalší. Potom sa hra mierne ukľudnila. Cez polčas sme nabádali chlapcov, aby sme čím skôr strelili tretí gól a zápas by bol v tom momente rozhodnutý, pretože súper mal svoju kvalitu. Navyše sme nabádali hráčov aby zostali koncentrovaní a vyvarovali sa faulov a rečnenia, pretože rozhodca hľadal každú príležitosť ako pomôcť súperovi … Chlapci to zvládli a v 52. minúte sme pridali posledný gól na 3:0. Posledných 10 minút sme ešte dokázali súpera zatlačiť pred ich bránu a vytvorili si veľa šancí, z ktorých sa nám ale nepodarilo skórovať, pretože sme k nim pristúpili laxne s pocitom, že zápas je vyhratý a ďalší gól nie je potrebný. Jedine to vnímam ako väčšie negatívum z tohto zápasu. Inak musíme hodnotiť výkon chalanov ako veľmi dobrý. Na druhú stranu by som chcel pochváliť aj súpera, že sa snažil hrať futbal. Sústredíme sa už na ďalší zápas, ktorý nás čaká doma v sobotu proti Partizánskemu a na ktorý srdečne pozývame všetkých našich fanúšikov.

Mladšia kategória napodobnila starších dorastencov a tak isto zvíťazila a to výsledkom 3:2. Hrdinom v žlto-čiernom drese sa stal Pavol Ruža, ktorý zaznamenal hetrik“. Pre U17 to bola 4 výhra v sezóne a aktuálne je družina trénera Michala Pančíka na 8. mieste v tabuľke. Nasleduje hodnotenie spomínaného trénera.

V Nitre sme odohrali výborný prvý polčas a viedli sme 2:0. Hneď na úvod druhého polčasu sme zvýšili na 3:0 a zdalo sa byť rozhodnuté. Bohužiaľ v polovici druhého polčasu sme museli urobiť nútené zmeny a zápas sme už potom nemali tak pod kontrolou. Nakoniec sme však vyhrali, čo po troch prehrách je pozitívna zmena.

No a uplynulý víkend obohatili aj chlapci z kategórie U13 resp. U12, ktorí sa predstavili na domácej pôde na Drieňovej proti rovesníkom z tímu DAC Dunajská Streda. Staršia kategória prehrala 0:6 a mladšia prezmenu zvíťazila 15:4.

Nateraz je to od nás všetko, ĎAKUJEME žlto-čierna rodina.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *