Žlto-čierny SUMÁR

Žlto-čierna rodina AHOJ.

Aj napriek sviatkom sa počas uplynulých dní predstavili naše družstvá v dôležitých ligových stretnutiach. Poďme sa detailnejšie pozrieť na to, ako sa im darilo.

Začíname pohľadom na zápas nášho áčka. Družina dočasného hlavného trénera Patrika Fedora sa v ďalšom ligovom stretnutí predstavila v sobotu 29. októbra, v rámci 13. kola III. ligy v skupine západ, na domácej pôde v Dunajskej Lužnej proti tímu OK Častkovce. Naši chlapci napokon po bojovnom výkone prehrali najtesnejším rozdielom a to 0:1. Súper rozhodol o svojom siedmom víťazstve v sezóne gólom v prvom polčase. Na druhej strane, pre naše áčko to bola siedma prehra v aktuálnom ročníku. Chlapci nevadí a ide sa ďalej.

Teraz sa pozrieme na víkendový program našich dorasteneckých kategórii. Zverenci trénera Daniela Bachledu, resp. Michala Pančíka sa naposledy predstavili v súťažných zápasoch už v piatok 28. októbra, v rámci 12. kola II.LSD, resp. II.LMD na domácej pôde v Stupave proti celku FK Lokomotíva Trnava. Staršia kategória dokázala zvíťaziť 4:2. Na streleckú listinu sa zapísali Jakub Strapek, Henrich Gabriel Tóth, Matúš Ratica a Samuel Popelák. Pre U19 to bolo piate víťazstvo v ročníku. Nasleduje hodnotenie asistenta hlavného trénera Mareka Turlíka.

Tretia výhra v rade navyše po dobrom výkone nás veľmi teší a dodáva nám potrebné sebavedomie. Opäť sme do zápasu vstúpili veľmi dobre a podarilo sa nám streliť nádherný gól. Následne sme bohužiaľ po štandardnej situácii inkasovali vyrovnávajúci gól. Za krátku dobu sa nám podarilo zvýšiť na 2:1 a následne po presnom zásahu sme mali šancu zvýšiť na 3:1 do prázdnej brány, ale trafili sme žrď. V druhom polčase súper vyrovnal po našej nedôslednosti pri bránení. Chalanov to však nakoplo, zvýšili obrátky a vytvárali sme si šance, ktoré sa nám nedarilo premeniť. V 72. minúte spravil chybu aj náš súper, ktorý veľmi nedôrazne bránil náš rohový kop a nám sa podarilo skórovať na 3:2. V závere sme ešte po pokutovom kope zvýšili na konečných 4:2. Celkovo si myslím, že to bol jeden z našich najlepších výkonov a výsledok mohol byť ešte krajší. Oceňujem, že aj súper sa snažil hrať, ale myslím si, že hrozil iba zo štandardných herných situácii.

V zápase mladšej kategórie rovnako padali góly, aj keď ich bolo o čosi menej. Tak či onak, naša U17 ťahala proti svojím rovesníkom za kratší koniec a to výsledkom 1:2. Ako jediný sa v žlto-čiernom drese gólovo presadil v 36´ minúte Pavol Ruža. Nasleduje hodnotenie hlavného trénera Michala Pančíka.

Výkon proti Trnave bol určite lepší ako proti Karlovej Vsi, ale na víťazstvo to aj tak nestačilo. Dôvodom boli hlavne nepremenené príležitosti v prvom polčase. Bohužiaľ sa nám strelecky opäť nedarilo a naopak z minima príležitostí súper vyťažil maximum.

Samozrejme, cez predĺžený víkend sa nám predstavila v súťažnom zápase aj družina trénera Rudolfa Sekota. Kategória U16 sa v sobotu 29. októbra v rámci 11. kola III. ligy MD U17 pobila o cenné body na ihrisku PŠC Pezinok. Zápas napokon skončil víťazstvom našich chlapcov, ktorí zdolali súpera 2:1. O presné zásahy sa postarali Milan Katrenčík a Serhii Tsolihan. Pre U16 to bola 8. výhra v sezóne.

No a víkendový program obohatili už v piatok 28. októbra aj súboje našich starších žiakov. Kategórie U15 a U14 čakali zápasy na pôde FK Slovan Levice. Staršia kategória zvíťazila 4:1 a mladšia zase 2:0.

Nateraz je to od nás všetko, ĎAKUJEME celej žlto-čiernej rodine.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *