Vyspovedali sme dorasteneckých trénerov U19 a U17

Žlto-čierna rodina AHOJ.

Nové súťažné ročníky dorasteneckých súťaží otvoria svoje dvere už tento víkend. Práve preto sme sa rozhodli, že v krátkosti vyspovedáme trénerov kategórií U19 a U17. Prvý menovaný tím prevzal od novej sezóny Daniel Bachleda. Mladšiu dorasteneckú kategóriu prezmenu povedie v novej sezóne Michal Pančík. Ako prvý bude nasledovať hlavný tréner starších dorastencov Daniel Bachleda. Tak teda poďme na to.

Pán tréner, v prvom rade Vám ďakujeme za krátky rozhovor. Prezraďte nám na úvod, prekvapila Vás ponuka viesť od novej sezóny kategóriu U19 resp. dlho ste museli rozmýšľať nad posunom k starším dorastencom?

Prajem pekný deň. Nemyslím si, že ma ponuka od vedenia klubu viesť tím do 19 rokov vyslovene prekvapila. To ale v žiadnom prípade neznamená, že ma nepotešila. Práve naopak.. veľmi si túto ponuku a samotnú dôveru vážim a spravím všetko preto, aby som sa na konci sezóny mohol pozrieť do zrkadla a cítil, že som zo svojej pozície pre naplnenie výkonnostného a výsledkového potenciálu družstva urobil všetko.

Kto Vám bude pomáhať v realizačnom tíme?

Trénerský tím v tomto ročníku tvorím s Marekom Turlíkom. Marek študuje posledný ročník na fakulte telesnej výchovy a športu a špecializuje sa na futbal. Myslím si, že sme si sadli profesne aj ľudsky. Dokáže otvorene a primerane prezentovať svoj názor a je ochotný diskutovať. Tak isto si myslím, že dokážeme spolu vytvoriť dobre fungujúci tím.

Poďme v krátkosti zaostriť na uplynulé týždne resp. dni. Letná príprava je za nami, ako ju hodnotíte? Splnila svoj účel?

Letná príprava je vždy krátka. V podstate od začiatku sezóny a prvého tréningu do dnes ubehol len mesiac. Naproti tomu tréningový proces je dlhodobý a výsledok v podobe konkrétneho herného prejavu si vyžaduje čas. Hráči od prvého dňa prípravy každý deň naozaj tvrdo pracujú na tom, aby sme sa v dlhodobej súťaži mohli oprieť o naše herné princípy a o úspech v zápase bojovali konkrétnym spôsobom. Aby sme mali vlastnú tvár a boli rozpoznateľný.

V generálke na nový súťažný ročník ste síce ťahali za kratší koniec proti rovesníkom z tímu MFK Ružomberok, ale čo Vám ukázal tento duel s mužstvom z najvyššej dorasteneckej súťaže?

Že musíme ďalej tvrdo pracovať. Že máme v družstve potenciál na to, aby sme boli v súťaži nebezpečný. A že len potenciál nestačí, ak chceme byť dlhodobo úspešní aj proti najlepším klubom na Slovensku.


Čo by podľa Vášho názoru mohla byť naša najsilnejšia stránka v novej sezóne, resp. akou hrou sa budete chcieť prezentovať ?

Futbal je kontaktný a atletický, ale najmä je to šport. A základom každého športu je prístup. Nič z toho čo máme nacvičené alebo čo ešte len budeme mať pripravené nemôže fungovať bez zodpovedného prístupu, maximálneho nasadenia, sebavedomia, pokory a nezlomnosti. Až keď sa budeme môcť spoľahnúť, že tieto základné ingrediencie športu sú trvalou charakterovou črtou nášho družstva, má zmysel rozprávať sa aj o veciach špecifickejšieho charakteru. Čo sa týka samotného spôsobu hry nášho družstva, aj v tejto sezóne sa budeme snažiť o to, aby sme prostredníctvom kontroly lopty dokázali kontrolovať hru. Nestačí však len držať loptu ďaleko od súperovej brány. Cieľom je aby sa súper bál keď loptu máme v moci. A to dokážeme len tým, že si aktívnou a odvážnou hrou budeme pravidelne vytvárať nebezpečné situácie v okolí brány súpera.

Čo sa týka samotného kádra, tak je zložený čisto z hráčov U19, alebo sú v ňom aj Vaši bývalí zverenci s ktorými ste v uplynulej sezóne získali titul v kategórii U17?

Družstvo tvoria hráči narodení v rokoch 2004 a 2005. Spojili sa teda hráči z dvoch kategórií. Avšak nie len hráči z kategórie U17 bojovali minulú sezónu o špicu tabuľky. Rovnako tak aj hráči z kategórie U19 patrili v priebehu celej sezóny medzi družstvá bojujúce o najvyššie priečky. Do jedného družstva sa
teda spojili hráči dvoch úspešných ročníkov. Je teraz našou spoločnou úlohou potvrdiť tento potenciál na ihrisku, potvrdiť dlhodobo dobrú prácu klubu s mládežou a opäť patriť medzi družstvá, ktoré budú miešať karty v bojoch o najvyššie priečky tabuľky.

Čo očakávate od novej sezóny resp. aké ciele si dávate do nového ročníka?

Som presvedčený, že tak ako minulá sezóna bude určite aj táto dlhá a náročná. Najjednoduchšie
a najprehľadnejšie bude ak si ciele rozdelíme na výkonnostné a výsledkové. Je nezmysel nahovárať si, že v kategórii U19 nie sú dôležité aj samotné výsledky. A najmä tie v dlhodobej súťaži, pretože výsledky najstaršej mládežníckej kategórie neodzrkadľujú len čiastkovú ročnú prácu aktuálneho trénera, ale dlhodobú prácu celého klubu s mládežou a mladými hráčmi. Navyše v prípade, že by sa nám podarilo zopakovať podobný výsledok ako v minulej sezóne dosiahla kategória U17 znamenalo by to pre celý klub ďalší krok k návratu do pozícií, ktoré historicky Interu Bratislava určite patria. Som presvedčený o tom, že hráčsky potenciál v kabíne je veľký. Čo sa týka výkonnostných, pedagogických cieľov, tie som už spomenul v odpovedi vyššie.

Trénerovi Danielovi Bachledovi ďakujeme za krátky rozhovor a samozrejme mu prajeme veľa šťastia a tak isto aj veľa bodov na lavičke našej U19. No a teraz bude v podobnom duchu pokračovať aj tréner kategórie U17 Michal Pančík.

Pán tréner, rovnako aj Vám ďakujeme, že ste si našli čas. Otázky budú v podstate rovnaké tak teda začnime podobne ako u Vášho trénerského kolegu. Prekvapila Vás ponuka viesť od novej sezóny kategóriu U17 resp. dlho ste museli rozmýšľať nad posunom k staršej kategórii?

Ponuka ma neprekvapila. Viac menej sme o možnostiach trénovať niektorú z mládežníckych kategórii Interu s p. Šogorom debatovali už dlhšiu dobu. Či je to U15 alebo U17 je pre mňa v podstate jedno. 

Kto Vám bude „sekundovať“ v realizačnom tíme?

Simon Vodilka.

Keď sa pozrieme na letnú prípravu, ako ste s ňou spokojný?

Letná príprava prebehla v poriadku, akurát nám odpadli dva prípravné zápasy a tak sme museli trochu improvizovať.

Ako hodnotíte posledný prípravný zápas a teda generálku na novýročník ?

Prehrali sme v Bešeňovej s Ružomberkom 0:4. Výsledok je možno pre nás trochu krutý, ale porovanie sa z mužstvom z najvyššej súťaže nám veľa ukázalo. Verím však, že to bola posledná prehra v tejto sezóne. (úsmev)

Akou hrou sa budete chcieť prezentovať v novej sezóne a čo môže byť tým povestným základným stavebným kameňom úspechu?

Verím že ofenzíva, kde sa nám podarilo dotiahnuť celkom zaujímavých hráčov. Prezentovať by sme sa chceli ofenzívnym futbalom s dominanciou v držaní lopty v zápasoch. 

Čo sa týka samotného kádra, je zložený podľa vašich predstáv? Budete ho ešte chcieť doplniť o nejakých nových hráčov prípadne zalovíte aj v mladšej kategórii?

Káder sa nám podarilo celkom slušne doplniť či už hráčmi z iných mužstive alebo našimi z ročníka 2007.

Čo očakávate od novej sezóny resp. aké ciele si dávate do nového ročníka?

Cieľ je umiestnenie do 5. miesta. Všetko navyše bude len bonus.

Rovnako aj trénerovi Michalovi Pančíkovi ďakujeme za rozhovor a rovnako mu prajeme veľa šťastia a veľa dôležitých bodov. Tradične na záver iba dodáme, že obom kormidelníkom v novej sezóne držíme „žlto-čierne“ palce.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *