Vyspovedali sme dorasteneckých trénerov – Daniela Bachledu a Michala Pančíka

Žlto-čierna rodina AHOJ.

Uplynulý víkend sa v prvom jarnom ligovom súboji predstavilo naše áčko, no a tento víkend odštartujú svoju druhú polovicu súťaže aj naše dorastenecké mužstvá. Práve preto sme sa rozhodli v krátkosti vyspovedať kormidelníkov oboch kategórií a to Daniela Bachledu resp. Michala Pančíka.

Páni tréneri, zimná príprava je za nami… ako ste s ňou spokojní?

D. Bachleda: V príprave sme odohrali 5 zápasov, z toho 3 zápasy sme vyhrali a 2 remizovali. Môžeme teda povedať, že z výsledkového hľadiska je celkom spokojnosť, podobne aj z herného. Samozrejme, boli fázy zápasov, kedy sme nehrali to čo sme chceli hrať, ale myslím si, že v globále hráči robili to, čo sme od nich vyžadovali a plnili si svoje úlohy. Samozrejme, že sme sa nevyhli nejakým zraneniam a chorobám a teda niektorí hráči neabsolvovali celú zimnú prípravu. Každý futbalista vie, že je veľmi nepríjemné, keď stratí 1 alebo 2 týždne v zimnej príprave.

M. Pančík: Zimná príprava neprebehla úplne ideálne. Mali sme veľké množstvo absencií či už na tréningoch alebo aj v prípravných zápasoch predovšetkým kvôli rôznym ochoreniam alebo zraneniam hráčov.

Na čo ste sa primárne zamerali počas prípravy? Máme na mysli aspekty hry prípadne zlepšovanie činností, ktoré Vašim zverencom možno nevychádzali podľa predstáv počas jesennej časti.

D. Bachleda: Bude to asi také klišé, ale v prvom rade sme sa zamerali na kondíciu, pretože v prvej polovici sezóny bolo pár zápasov, kedy sa samotný súboj dal zlomiť v náš prospech práve v tom, že by sme toho súpera ešte viac „ubehali“ a tak isto boli silnejší v osobných súbojoch. Z taktického hľadiska nechcem ísť do konkrétnosti, ale pracovali sme na tom, aby hráči presne vedeli ako majú riešiť danú hernú situáciu a teda, aby riešenia boli vedomé a nie náhodné.

M.Pančík: Mali sme v pláne popracovať na zlepšení či už obranných alebo útočných herných činností našich hráčov, taktiež na zlepšení herného výkonu hráčov hlavne v obrannej fáze hry nášho tímu.

Čo Vás možno najviac potešilo počas zimnej prestávky a tradične náročného tréningového procesu? Za čo si Vaši zverenci zaslúžia pochvalu?

D. Bachleda: Zimná príprava nie je veľmi obľúbená u futbalistov práve kvôli väčšiemu dôrazu kladenému na kondičnú stránku. Boli sme však milo prekvapení prístupom chlapcov práve k tréningom, ktoré boli viac kondične zamerané.

M. Pančík: Potešil som sa až tento týždeň, keď som mal na tréningu konečne 20 hráčov.

Na čom chcete stavať v zápasoch? Čo by mohli byť naše silné stránky?

D. Bachleda: Jednoznačne držanie lopty, pretože ak máte loptu vy, súper vám nemôže dať gól. Samozrejme, cieľ nie je veľké držanie lopty, ale mal by to byť prostriedok k vytvoreniu si veľkého množstva šancí, z ktorých následne budeme schopní streliť gól.

M. Pančík: Silný by sme mali byť hlavne v útočnej fáze hry. Máme dobrých hráčov do ofenzívy. Je však dôležité, aby boli zdraví a v optimálnej kondícii. Uvidíme však, ako sa nám bude dariť v koncovke.

Aké ciele si dávate do druhej polovice súťaže?

D. Bachleda: Aby bol pre nás každý zápas ako pomyselné finále a všetci sme k tomu tak pristupovali, aby sme tomu nedávali 100% ale 110% … to je ohľadom prístupu respektíve nasadenia. Z pohľadu taktiky, aby hráči v zápasoch v čo najväčšej miere robili to čo na tréningoch trénujeme a v zápase od nich očakávame. Pokiaľ sa nám toto podarí, tak budeme schopný vyhrať akýkoľvek zápas.

M. Pančík: Cieľ bol daný na začiatku sezóny a to umiestnenie do 5. miesta. Bohužiaľ máme na toto umiestenie bodovú stratu, ale urobíme všetko preto, aby sme skončili na 5. mieste, alebo aj vyššie.

V prvom jarnom kole sa predstavíme na domácej pôde proti tímu RSC HAMSIK ACADEMY Banská Bystrica. Čo očakávate od tohoto duelu a samotného súpera?

D. Bachleda: Pre nás je to prvé jarné kolo, ale pre súpera to bude už tretí jarný zápas. V prvých dvoch zápasoch Bystrica prehrala vždy 0:1. Zimovala na prvom mieste, teraz sú tretí, takže určite to bude veľmi ťažký zápas a budú o to viac chcieť vyhrať, no my musíme chcieť ešte viac. Verím, že nás diváci prídu podporiť a my sa im odvďačíme víťazstvom a dobrým výkonom.

M. Pančík: V podstate som ich od nášho vzájomného súboja na jeseň nevidel hrať, takže neviem posúdiť ich kvalitu. My sa však pozeráme na seba a myslím si, že máme kvalitu na to, aby sme pri optimálnom výkone tento zápas vyhrali.

Obom trénerom ĎAKUJEME za rozhovor a samozrejme držíme nielen im, ale aj ich zverencom a realizačným tímom palce v jarnej časti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *