Víkendový SUMÁR

Žlto-čierna rodina AHOJ.

Nová sezóna je tu a futbalový kolotoč sa začína roztáčať. To samozrejme znamená, že si každý jeden týždeň budeme rekapitulovať všetko podstatné v našom pravidelnom víkendovom sumári. Prvá časť v novej sezóne je tu, tak teda poďme na to.

Uplynulú sobotu odštartovali novú sezónu v rámci III. ligy západ zverenci trénera Ladislava Hudeca. V úvodnom kole nového ročníka sa predstavilo naše áčko na ihrisku celku AFC Nové Mesto nad Váhom. V poriadne divokom zápase sme ale bohužial ťahali za kratší koniec a to pomerom 3:4. Na streleckú listinu v žlto-čiernom drese sa zapísali Lukáš Čemba, Andrej Labuda a Dávid Hedera. Ako teda zhodnotil prvý súťažný duel v sezóne náš kormidelník?

Ladislav Hudec, tréner áčka

V uplynulej sezóne sme z 15tich jarných duelov odohrali možno 4-5 ťažkých zápasov. V tom je veľký rozdiel v tejto novej 3. lige. Sú v nej už skúsené mužstvá, ktoré majú vo svojich radoch hráčov s bohatou hráčskou minulosťou a teda viac ako slušnou kariérou. Takže ak nebudete dodržiavať stanovené veci, budú okamžite potrestané. Začiatok zápasu nám to ukázal. Nedôrazný odkop, následne nepokrytý krajný obranca, ktorý si dobre zbehol a zacentroval na svojich spoluhráčov. To vyústilo do nešťastného vlastného gólu Klimenta. Potom sme sa hľadali, ale v podstate sme súperovi nedovolili až na 1-2 akcie ohroziť našu bránu. Spravili sme ale veľa technických chýb a až po 20 minútach sme začali lepšie kombinovať, čo sme aj využili na strelenie dvoch gólov. Po prestávke sme boli svedkami ďalšieho ľahkého prieniku domácich a bolo vyrovnané. Tu sa ukázala neskúsenosť a aj určitá herná nedisciplinovanosť našich hráčov. Opät sme v priebehu ďalších minút nepúšťali domácich do šancí, až do momentu, kedy prišli dva zbytočné rohové kopy, ktorým sa dalo zabrániť, no inkasovali sme z nich 2 góly. Nepokrytie si určených hráčov umožnilo súperovi skórovať. V závere sme ešte znížili, ale už sme nedokázali vyrovnať. Naši mladí hráči si musia uvedomiť, že v tejto súťaži sa trestá každá chyba. Pekné ale je, že sme dali 3 góly, no nemáme ani bod. Verím, že sa poučíme a chyby odstránime.

Počas víkednu sa v generálke na nový ročník II. LSD predstavili hráči kategórie U19. Zverenci trénera Daniela Bachledu prehrali proti rovesníkom z tímu MFK Ružomberok 0:3. Aj napriek prehre s účastníkom I. LSD to bola skvelá previerka pre žlto-čiernych mladíkov. To ako zhodnotil samotný duel hlavný tréner a to aké sú ciele našej 19tky sa dozviete v krátkom rozhovore, ktorý uverejníme už v nasledujúcich dňoch. Okrem iného v ňom vyspovedáme aj trénera našej U17 Michala Pančíka, takže sledujte nás aj naďalej.

Z nášho víkendového sumáru je to nateraz všetko. AHOJ žlto-čierna rodina.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *