Víkendový SUMÁR

Žlto-čierna rodina AHOJ.

Ďalší futbalom nabitý víkend uplynul ako voda a pred nami je tradičný víkendový sumár. Poďme sa teda pozrieť, ako sa v uplynulých dňoch darilo našim žlto-čiernym družstvám.

Tradične začíname našim áčkom. Družina dočasného hlavného trénera Patrika Fedora sa predstavila v sobotu 24. septembra v rámci 8. kola III. ligy v skupine západ na domácej pôde v Dunajskej Lužnej proti celku TJ Jednota Bánová. Naši chlapci vstúpili do zápasu naozaj vo veľkom štýle. Už v 2´ otvoril skóre Lukáš Čemba. O štyri minúty neskôr sa zapísal na streleckú listinu aj Dávid Gabriel Matis a tak po prvom dejstve naše áčko vyhrávalo 2:0. V druhom polčase si fanúšikovia na štadióne v Dunajskej Lužnej museli počkať na ďalší presný zásah až do 83´, kedy sa súperovi podarilo znížiť. Tak či onak v 90´ sa presadil v žlto-čiernom drese Shakhzod Pirmatov a stanovil konečné skóre 3:1. Pre našich chlapcov to bola druhá výhra v sezóne, vďaka ktorej sa posunuli na aktuálne 11.miesto v tabuľke. Nasleduje hodnotenie Patrika Fedora.

V zápase s TJ Bánová nám vyšiel úvod zápasu ako zo sna, keď sa nám podarilo skórovať po dvoch pekných akciách v 2´ a 6´ minúte. V ďalšom priebehu zápasu plnili chalani stopercentne taktické pokyny, ktoré pred zápasom dostali a súpera sme nepustili do žiadnej šance. V druhom polčase sme pokračovali v našom hernom pláne. Snažili sme sa byť dobre organizovaní a koncentrovaní, čo sa nám darilo až do 83 minúty, kedy sme dovolili súperovmu hráčovi odcentrovať z krídelného priestoru a po hlavičke sme inkasovali gól na 2:1. V rozkúskovanom závere nás ešte dobre podržal brankár Danihel. Následne po chybe súpera nás ešte v nadstavenom čase ukľudnil striedajúci Pirmatov a napokon sme zvíťazili 3:1. Aj keď sme odohrali zápas, ktorý možno nebol pre diváka ,,oku lahodiaci,, výsledok je pre nás najdôležitejší. Sme veľmi radi, že sme zápas zvládli a zlomili sme smolu z domácich duelov.

Ideme ďalej. Ako vyzeral víkendový program našich dorasteneckých tímov? Zverenci trénera Daniela Bachledu, resp. Michala Pančíka sa predstavili, tak isto ako naše áčko v sobotu 24. septembra. V rámci 7. kola II.LSD, resp. II.LMD, vycestovali na ihrisko tímu FK Dubnica nad Váhom. Staršia kategória podľahla „dubničanom“ najtesnejším rozdielom a to 0:1. O osude duelu rozhodol súperov zásah z 82´minúty. Po tejto prehre sa naša U19 nachádza v priebežnom poradí na 12. mieste.

Poďme aj na mladšiu kategóriu U17, ktorá rovnako ťahala proti rovesníkom z Dubnice za kratší koniec a to výsledkom 0:3. Družina trénera Michala Pančíka má aktuálne na konte 8 bodov a v tabuľke sa nachádza na 8. priečke. Nasleduje hodnotenie zápasu v podaní už vyššie spomínaného kormidelníka.

Do Dubnice sme cestovali v trochu oklieštenej zostave, keďže niekoľko chlapcov ochorelo. To však určite nie je dôvod našej relatívne vysokej prehry. Náš problém je v nedôslednom bránení a neplnení si taktických pokynov v určitých herných situáciách. Napriek vcelku dobrej hre v strede poľa sme robili chyby v našej obrannej fáze hry a naopak v útoku sme boli málo dôrazní a kreatívni. Herne sme boli minimálne vyrovnaným súperom Dubnice, ak nie lepším, ale naša hra pred bránami bola bohužiaľ slabá, a preto výsledok nemohol byť iný. Musíme sa však pozerať dopredu, pracovať na odstránení nedostatkov a verím, že potom prídu aj víťazstvá.

Teraz zaostríme aj na kategóriu U16. Zverenci trénera Rudolfa Sekota sa v 6. kole III. ligy MD U17 pobili o cenné body na ihrisku na Drieňovej proti celku FK Rača Bratislava. Zápas v ktorom sa naozaj bolo na čo pozerať skončil najtesnejším víťazstvom našich chlapcov. O troch bodoch rozhodol v 70´ jediným gólom zápasu Matej Tužinský. Chlapci gratulujeme.

No a bohatý víkendový program takpovediac uzavreli v nedeľu 25. septembra súboje našich starších žiakov, čiže kategórie U15 a U14. Tie sa v predstavia na pôde, dnes už spomínaného tímu a to FK Dubnica nad Váhom. Staršia kategória zvíťazila 3:1. Mladšia pre zmenu prehrala 1:3.

Náš víkendový SUMÁR sa končí, žlto-čierna rodina ĎAKUJEME.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *