Víkendový SUMÁR

Žlto-čierna rodina AHOJ.

Ďalší víkend uplynul ako voda a nám nezostáva nič iné, ako si ho zrekapitulovať. Dnes si okrem zápasov našich družstiev v krátkosti posvietime aj na tradičné, každoročné žlto-čierne podujatie s názvom „Deň s Interom“. Tak poďme na to.

Poďme si najskôr zrekapitulovať víkendový program našich družstiev. Začneme našim áčkom, ktoré sa v sobotu 10. septembra predstavilo v rámci 6. kola III. ligy v skupine západ na domácej pôde v Dunajskej Lužnej proti celku FKM Nové Zámky. Družina trénera Ladislava Hudeca aj napriek viacerým dobrým gólovým príležitostiam nedokázala prekonať súperovho brankára a naopak dvakrát inkasovala. Po prehre 0:2 si naši chlapci pripísali na konto 4. prehru v sezóne. V každom prípade veríme, že v najbližšom súťažnom zápase v rámci 3. kola Slovnaft Cupu v stredu 14. septembra na domácej pôde v Dunajskej Lužnej, dokážu potrápiť favorita z Fortuna ligy a to celok FC ViOn Zlaté Moravce. Chlapci držíme Vám palce.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je FK-Inter-BA-Facebook-prispevok-U19-a-U17-1024x1024.jpg

A ako vyzeral víkendový program našich dorasteneckých kategórií. Zverenci trénera Daniela Bachledu, resp. Michala Pančíka sa predstavili v rámci 5. kola II.LSD, resp. II.LMD. Rovnako ako naše áčko aj družstvá U19 a U17 zabojovali o ďalšie body na domácej pôde, kde privítali tím FC Baník Prievidza. Staršia kategória bojovala zo všetkých síl a napokon zvíťazila 3:1. V žlto-čiernom drese sa gólovo presadili Jakub Strapek, Karol Kovár a Samuel Popelák. Nasleduje hodnotenie asistenta hlavného trénera Mareka Turlíka.

Sme veľmi radi, že sme tento zápas výsledkovo zvládli a dovolím si povedať, že aj herne to bol veľmi dobrý výkon. Podobne to videli aj naši diváci, ktorí nám po skončení zápasu zatlieskali, za čo sa im chceme poďakovať, pretože vždy vás to poteší a dodá vám to energiu do ďalšej práce, keď vám niekto zatlieska… Myslím si, že od začiatku zápasu sme boli lepším družstvom, aj keď sme v 16. minúte dostali gól po chybe v našej rozohrávke. Priznám sa, po tomto momente som mal trochu obavy čo to s chlapcami spraví, pretože prehrať 3 zápasy po sebe a v 4. prehrávať 0:1 nie je určite ľahké na psychiku. Obával som sa ale zbytočne, keďže chlapci naopak zvýšili aktivitu a vypracovali sme si ďalšie šance. Žiaľ sa nám z nich nepodarilo skórovať do konca prvého polčasu. V druhom dejstve sme pokračovali v neustálom tlaku na súperovej polovici ihriska a po individuálnej akcii z ľavej strany sme vyrovnali na 1:1. Ďalej, možno aj z nášho 12. rohového kopu v zápase sa nám podarilo streliť gól na 2:1. No a posledný presný zásah sme zaznamenali z pokutového kopu po ruke súpera. Okrem týchto 3 gólov sme trafili tyč aj brvno a mali sme ešte niekoľko vyložených šancí na strelenie gólu. Výsledok mohol byť teda ešte oveľa krajší. Rozhodne musíme zapracovať na efektivite, pretože v zápasoch s najlepšími súpermi sa dostaneme do 2-3 gólových šancí, ktoré musíme vedieť premeniť.

Aj mladšia kategória U17 si dokázala po bojovnom a skvelom výkone pripísať víťazstvo. Zverenci trénera Michala Pančíka vyhrali 3:2. Na streleckú listinu sa zapísali Samuel Majerský, Tomáš Bottán a Mário Gbelský. Tento duel nám zhodnotil už spomínaný hlavný tréner.

Do zápasu sme mali výborný vstup, keď už v prvej minúte sme viedli 1:0. Ešte zhruba do 15 minúty sme hrali dobre, ale následne sme prestali vyhrávať súboje, boli sme nedôrazní a súper našu nedôslednosť potrestal a do kabín sme išli za stavu 1:2. V druhom polčase dostali šancu ďalší chlapci z lavičky, ale naša hra sa výrazne nezmenila. Napokon sme však predsa len dokázali zápas otočiť a vyhrať 3:2. Nebolo to ale dôsledkom našej zlepšenej hry, ale skôr tým, že chlapcom z Prievidze došli sily. Víťazstvo samozrejme teší, ale hra musí byť v ďalších zápasoch oveľa lepšia.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je FK-Inter-BA-Facebook-prispevok-U16-1024x1024.jpg

Kategória U16 vedená trénerom Rudolfom Sekotom si to v 4. kole III. ligy MD U17 rozdala v nedeľu 11. septembra na domácom ihrisku na Drieňovej proti celku FK Vajnory. A podobne ako naše dorastenecké družstvá, tak aj naša U16 získala cenné tri body po víťazstve 5:1. Presné zásahy zaznamenali Dominik Hupka a po dva góly si pripísali Filip Ondruš s Milanom Katrenčíkom. Chlapci super.

Tak, a teraz zaostríme aj na podujatie „Deň s Interom“, ktoré sa konalo v sobotu 10. septembra na ihrisku na Drieňovej. Celá akcia sa niesla v príjemnom žlto-čiernom duchu a my veríme, že každý kto zavítal na naše ihrisko sa zabavil a odniesol si domov príjemné zážitky.

Tak či onak, my sme sa rozhodli, že v krátkosti vyspovedáme generálneho manažéra FK Inter Bratislava Martina Barborku.

Ako ste boli spokojný s priebehom podujatia?

S celkovým priebehom celej akcie „Deň s Interom“ sme spokojní. Potešilo nás hlavne to, že prišlo množstvo detí s rodičmi a mali si tak možnosť užiť príjemný deň. Naše prípravky si zahrali zápasy proti rovesníkom zo Skalice, pri ktorých im fandilo veľa ľudí a vytvorili tak dobrú futbalovú atmosféru. Neskôr mali deti k dispozícii viacero atrakcií, pri ktorých sa zabavili. Taktiež nás potešilo počasie. Predpovede sme sledovali neustále, keďže hrozil aj nejaký dážď, ale nakoniec bol z toho krásny slnečný deň.

Bolo náročné zorganizovať takéto podujatie, resp. čo Vám dalo najviac zabrať ?

Príprava bola vcelku náročná, snažili sme sa myslieť na detaily, aby boli všetci spokojní. Snáď sa nám to aj podarilo a ľudia sa u nás cítili príjemne. Ohlasy, ktoré sa ku nám dostali nás potešili.

Kto všetko pomáhal so samotnou organizáciou ?

S organizáciou pomáhali takmer všetci v klube, bol to Deň s Interom. Každý priložil ruku k dielu ako vedel. Ďakujem všetkým, ktorí nám pomáhali s organizáciou.

Čo Vás osobne najviac potešilo v sobotu na ihrisku na Drieňovej ?

Potešilo ma to množstvo detí, ich radosť v tvári a príjemná rodinná atmosféra.

Vidíme sa so všetkými fanúšikmi žlto-čiernej rodiny aj o rok ?

Už teraz sa tešíme na ďalší Deň s Interom.

Generálnemu manažérovi ĎAKUJEME za krátky rozhovor a tak isto ĎAKUJEME všetkým, ktorí sa zapojili do podujatia s názvom „Deň s Interom“. Nateraz je to od nás všetko. AHOJ žlto-čierna rodina.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *