Víkendový SUMÁR

Žlto-čierna rodina AHOJ.

Ďalší víkend je za nami a pred nami tradičná rekapitulácia. Tak teda poďme na to.

Začíname tradične našim áčkom, ktoré privítalo v sobotu 27. augusta v rámci 4. kola III. ligy v skupine západ na domácej pôde v Dunajskej Lužnej celok MŠK Fomat Martin. Zverenci trénera Ladislava Hudeca napokon ťahali za kratší koniec výsledkom 0:2. Súper rozhodol o svojom víťazstve už v prvom dejstve. Naši chlapci tak stále čakajú na prvé ligové víťazstvo v tejto sezóne. Nasleduje hodnotenie nášho kormidelníka.

Podali sme veľmi slabý výkon a inkasovali sme lacné góly. Stále sa opakujú rovnaké a tie isté chyby. Vyzerali sme unavení a možno poctivý výkon v pohári nám zobral veľa síl. No nemalo by sa to stávať. Treba oceniť výkon 44 ročného Mira Barčíka, ktorý ukázal našim mladým chlapcom čo je futbal. Musíme pridať, inak nás čaká boj v dolných poschodiach tabuľky.

Tak a teraz poďme aj na dorastenecké kategórie. Zverenci trénera Daniela Bachledu resp. Michala Pančíka sa naposledy predstavili súbojoch 3. kola II.LSD resp. II.LMD. Tie odohrali v sobotu 27. augusta na domácom ihrisku v Stupave proti celku MŠK Púchov. Staršia kategória napokon prehrala 1:3, kedy sa v žlto-čiernom drese gólovo presadil ako jediný v 60´ Samuel Popelák. Zápas pre nás zhodnotil asistent hlavného trénera Marek Turlík.

Začiatok zápasu bol veľmi vyrovnaný a hralo sa zo strany na stranu. To ale nebolo našim cieľom, pretože na domácej pôde chceme byť dominantný a chceme mať neustále loptu na svojich kopačkách. Opäť sme inkasovali po štandardnej situácii, ktorú najskôr náš brankár vyriešil resp. vyrazil, no ďalší so súperových hráčov loptu dorazil do brány. Od tohto momentu súper nabrala sebavedomie, bol rýchlejší a dôraznejší v osobných súbojoch. Napokon z toho pramenil aj druhý gól súpera, ktorý sa zrodil po nádhernej strele zhruba z 20 metrov. V týchto priestoroch musíme byť jednoducho agresívnejší a dôslednejšie brániť tak, aby nemal súper možnosť zakončovať. Cez polčas sme si povedali čo musíme zmeniť a myslím si, že hráči to aj naplnili. Napokon sme skórovali z pokutového kopu, ktorý bol nariadený po ruke súpera. Po góle sme ďalej tlačili na súpera ale nepodarilo sa nám vytvoriť dlhý a súvislý tlak. Zrejme kvôli tomu, že sme robili nemysliteľné školácke chyby v rozohrávke z čoho súper vyrážal do rýchlych protiútokov. No a po jednom z protiútokov zaznamenal posledný gól zápasu a stanovil tak konečné skóre 1:3. Na záver by som sa chcel poďakoval divákom za to, že nás prišli podporiť a verím, že po najbližšom domácom zápase už budú odchádzať šťastnejší. Aby sa nám to ale podarilo, musíme spolu s hráčmi urobiť pre víťazstvo viac.

Aj mladšia kategória a teda U17 nanešťastie prehrala proti súperovi z Púchova. Tentoraz výsledkom 0:3. Zápas nám zhodnotil asistent hlavného trénera Simon Vodilka.

Majstrovský zápas proti MŠK Púchov sme prehrali rozdielom triedy, čo podľa môjho názoru, nie je úplne spravodlivý výsledok. Prvý polčas sme boli minimálne vyrovnaným, keď nie lepším družstvom na ihrisku. V strede ihriska sme boli po hernej stránke lepším družstvom, ale nezvládli sme na 100% pred finálnu fázu. Teraz nás čaká zápas vonku proti KFC Komárno, kde verím, že chlapci ukážu čo v nich naozaj je a prinesieme 3 body.

Kategória U16 vedená trénerom Rudolfom Sekotom si to v 2. kole III. ligy MD U17 rozdala v sobotu 27. augusta na domácom ihrisku na Drieňovej v Bratislavskom derby s MŠK Iskra Petržalka. No a sme radi, že toto družstvo dokázalo uplynulý víkend bodovať naplno. Družina spomínaného trénera zvíťazila presvedčivo 5:1. Na streleckú listinu sa zapísali Filip Ondruš, Matej Klimovský a tri presné zásahy zaznamenal Milan Katrenčík. Chlapci GRATULUJEME.

Tak a poďme aj na starších žiakov a teda na kategórie U15 a U14. Tie sa v predstavili na domácej pôde na štadióne ŠKP Bratislava proti súperovi FC Baník Prievidza. Staršia kategória zvíťazila 2:0 a mladšia naopak prehrala rovnakým skóre. Tak či onak, našim žiakom ĎAKUJEME za bojovný výkon.

Nateraz je to od nás všetko, žlto-čierna rodina AHOJ.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *