Víkendový SUMÁR

Žlto-čierna rodina AHOJ.

Futbalom nabitý víkend nám uplynul ako býva zvykom veľmi rýchlo a nám nezostáva nič iné, ako si ho zrekapitulovať v našom sumári. Pohodlne sa usaďte a ideme na to…

Začíname našim áčkom. To čakalo v sobotu 13. mája stretnutie 26. kola III. ligy na pôde celku ŠK Vrakuňa Bratislava. Naši chlapci sa predstavili proti pätnástemu celku v ligovej tabuľke, ktorý si pripísal na konto v tejto sezóne iba jednu jedinú výhru. No a ďalšie tri body nezískali hráči z Vrakune, pretože ich naši chlapci prestrielali celkom jednoznačne 5:0. Jeden presný zásah zaznamenal Jakub Buchel a o ostatné sa postaral nestarnúci a podľa všetkého v životnej forme hrajúci Tomáš Majtán. Nasleduje hodnotenie stretnutia hlavným trénerom Andrejom Štellárom.

Výsledok zodpovedá priebehu hry. Boli sme lepší a zaslúžene sme boli úspešní v bratislavskom derby. Aj keď to vyznieva ľahko, tak to bol pre nás ťažký zápas, hlavne po psychickej stránke. Bojujeme o udržanie sa v súťaži a museli sme tento duel zvládnuť a to je vždy ťažké „na hlavu“. Hrali sme dobre vzadu a máme v mužstve skvelého Majtyho, ktorý bol mužom zápasu. V každom prípade celé mužstvo pracovalo výborne, len škoda ďalšieho zranenia Klimenta. Máme teraz dva týždne, aby sme sa pripravili na rozhodujúci záver súťaže.

Ideme na naše dorastenecké družstvá. Tie sa cez víkend predstavili v zápasoch 26. kola II.LSD resp. II.LMD rovnako ako naše áčko v sobotu 13. mája, ale na domácej pôde v Stupave. Naše dorasty čakali stretnutia proti celku FKM Karlova Ves Bratislava. Pre U19 to bol duel proti druhému celku priebežného poradia. Družina trénera Daniela Bachledu napokon po góloch Jakuba Strapeka a Samuela Popeláka zdolala svojho súpera 2:1. Po tomto víťazstve sa starší dorastenci dostali na priebežnú druhú priečku o skóre práve pred Karlovu Ves. Nasleduje hodnotenie Mareka Turlíka, asistenta hlavného trénera.

Výhra 2:1 v derby zápase na domácom ihrisku proti Karlovke nás teší o to viac, pretože sme sa vďaka trom bodom posunuli na 2. miesto v tabuľke práve pred Karlovku. Víťazstvo sa ale nerodilo ľahko. Aj keď sme do zápasu vstúpili dobre, inkasovali sme prvý gól po priamom kope, ktorému predchádzala zbytočná chyba. V prvom polčase sme síce mali väčší tlak v porovnaní so súperom, no bohužiaľ sme sa nevedeli dostať do šancí. Do druhého polčasu sme chlapcom povedali jasne, čo musíme zlepšiť a myslím si, že to aj chalani naplnili. No a v 57. minúte strelili vyrovnávajúci gól. Následne sme mali ešte 2 šance, ktoré sme ale nevedeli dotiahnuť do zdarného, gólového konca. Napokon sa nám podarilo streliť gól v závere duelu a to z pokutového kopu po faule brankára na našho útočníka. Myslím si, že to bol celkom dobrý zápas z oboch strán … Karlovka hrala svoju hru a my taktiež. Chceli by sme poďakovať fanúšikom, ktorí nás opäť prišli podporiť a veríme, že prídu aj na náš najbližší zápas, ktorý hráme v sobotu o 10:00 v Trnave.

Čo sa týka mladšej kategórie, tak aj v prípade družiny trénera Michala Pančíka to bol rovnako dôležitý duel, v ktorom si naši mladší dorastenci zmerali sily s tabuľkovým susedom. No a podobne ako U19 tak aj naša U17 dokázala zvíťaziť! Na druhej strane ale musíme jedným dychom dodať, že v prípade mladších dorastencov to bola poriadna dráma a pravý futbalový sviatok, keďže zápas skončil výsledkom 5:4. No a naši chlapci okrem iného hrali v podstate celý druhý polčas bez vylúčeného hráča! Tak či onak, na „žlto-čiernu“ streleckú listinu sa zapísali Peter Filkor, Samuel Bodics a hetrik zaznamenal Pavol Ruža. Nasleduje hodnotenie hlavného trénera Michala Pančíka.

V zápase proti Karlovej Vsi sme boli celý čas futbalovejším tímom, ale bohužiaľ sme urobili množstvo individuálnych chýb a tie nás neustále dostávali v zápase do „červených“ čísel. Napriek tomu, že sme urobili už spomínané chyby a inkasovali až štyri góly, chcem vyzdvihnúť vôľu chalanov, ale aj kvalitu chalanov v ofenzíve, keď sme sa za stavu 2:4 a o jedného hráča menej nevzdali a v „oslabovke“ sme strelili tri góly a zápas sme otočili v náš prospech.

Nasleduje kategória U16. Zverenci trénera Rudolfa Sekota sa naposledy pustili do súťažného duelu v sobotu 13. mája. V rámci 20. kola III.LMD – U17 „skupina B“ sa naši chlapci predstavili na domácej pôde na Drieňovej proti tímu MFK Záhorská Bystrica, ktorý napokon zdolali 4:0. Po dva presné zásahy si pripísali do štatistík Matej Klimovský a Milan Katrenčík. Chlapci, aj Vám gratulujeme“

No a ako vyzeral zápasový program žiackych kategórií? Kategórie U15 a U14 sa predstavia v súťažných stretnutiach až v stredu 17. mája, čiže cez uplynulý víkend si od svojej súťaže oddýchli. Najbližšie súboje ich však čakajú na domácom ihrisku na Drieňovej proti ŠK Slovan Bratislava a to v rámci 6. kola I. LSŽ nadstavbovej časti v skupine o titul . Staršia kategória odštartuje bratislavské derby o 15:00, mladšia zase vyzve mestského rivala o 17:00.

V každom prípade sa cez víkend v nedeľu 14. mája pustili do súťažných zápasov žiacke kategórie U13 a U12, ktoré čakali stretnutia 4. kola I. LMŽ v rámci nadstavbovej časti v skupine o titul na ihrisku mestského rivala FC Petržalka. Staršia kategória prehrala 0:2, mladšia pre zmenu zvíťazila 7:6.

Nateraz je to od nás všetko, ĎAKUJEME žlto-čierna rodina.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *