Víkendový SUMÁR

Žlto-čierna rodina AHOJ.

Futbalom nabitý víkend je za nami a my si ho tradične zrekapitulujeme v našom sumári. Ide sa na to…

Začíname našim áčkom. To čakalo v sobotu 6. mája stretnutie 25. kola III. ligy na domácej pôde v Dunajskej Lužnej proti celku FK Podkonice. Naši chlapci sa predstavili proti šiestemu celku v ligovej tabuľke, na ktorý pred samotným výkopom strácali 9 bodov. Na radosť celej žlto-čiernej rodiny sa podarilo zverencom trénera Andreja Štellára zvíťaziť 3:0. Na streleckú listinu sa zapísali Tomáš Majtán, Ivan Betík a Dávid Gabriel Matis. Prvému menovanému sa dokonca podarilo skórovať už po necelých 30tich sekundách, a práve preto sme sa rozhodli nášho najskúsenejšieho hráča trochu vyspovedať.

Tomáš, strelili ste niekedy počas Vašej kariéry takýto rýchly gól?

Takýto rýchly gól som počas mojej kariéry ešte nikdy nestrelil. Teraz sa to podarilo a som veľmi rád.

Išli ste ako mužstvo do zápasu s tým, že chcete skórovať v úvodných minútach, resp. sekundách?

Máme za úlohu v každom zápase vybehnúť na súperových hráčov tak, aby vedeli, že hrajú proti Interu. No pravdu povediac, nečakal som, že sa nám podarí tak rýchlo skórovať. V každom prípade po skvelom úvode som rád, že sme to napokon dotiahli do zdarného konca či už po taktickej, alebo mentálnej stránke. Už teraz sa ale sústredíme na najbližší ligový duel. Na záver by som ešte chcel poďakovať našim fanúšikom za ich podporu. Bolo ich počuť, a to nám dodávalo silu.

Pre naše áčko to bola siedma výhra v sezóne, po ktorej sa momentálne nachádza v ligovej tabuľke na 13. mieste s 28 bodmi. Nasleduje hodnotenie kormidelníka našej vlajkovej lodi.

Veľmi dôležité víťazstvo pre nás. Mali sme výborný úvod zápasu. Do stretnutia sme vstúpili presne tak, ako sme chceli a navyše sme boli efektívni. Rozhodol prvý polčas, keď ešte v závere sme dali tretí gól. Druhý polčas sme kontrolovali zápas a zaslúžene sme stretnutie dotiahli do víťazného konca. Vedeli sme akým systémom hrajú, zmenili sme rozostavenie a hosťom nevychádzali veci, s ktorými v predchádzajúcich zápasoch dominovali. Chlapci boli stopercentní vzadu a konečne sme boli ako som už spomínal efektívni. Chlapci to zvládli bez viacerých hráčov zo základnej zostavy a pokračujeme ďalej. Teraz sa už pripravujeme na derby vo Vrakuni.

Ideme na naše dorastenecké družstvá. Tie sa cez víkend predstavili v zápasoch 25. kola II.LSD, resp. II.LMD rovnako ako naše áčko v sobotu 6. mája, ale na súperovej pôde. Naše dorasty čakali stretnutia na ihrisku celku MŠK Fomat Martin. Kategória U19 vedená trénerom Danielom Bachledom nanešťastie prehrala 0:2 a pripísala si tak ôsmu prehru v ročníku, po ktorej sa nachádza v ligovej tabuľke na 5. mieste s 43 bodmi. Chlapci nevadí, ide sa ďalej.

Uplynulý víkend ťahala za kratší koniec aj mladšia kategória. Zverenci trénera Michala Pančíka nestačili na rovesníkov z Martina po výsledku 1:2. V žlto-čiernom drese sa gólovo presadil Pavol Ruža. Naša U17 je tak po deviatej prehre v sezóne s 36 bodmi na 7. mieste. Chlapci, ako už bolo povedané.. ideme ďalej..

Nasleduje kategória U16, ktorá svoj posledný súťažný duel odohrala v nedeľu 7. mája. V rámci 19. kola III.LMD – U17 „skupina B“ sa naši chlapci predstavili na pôde FKM Stupava. No a zverencom trénera Rudofla Sekota sa podarilo pripísať si po výsledku 3:0, na svoje konto už štrnástu výhru v sezóne, po ktorej je táto kategória na vedúcej pozícii v tabuľke. Góly zaznamenali Filip Ondruš, Milan Katrenčík a Serhii Tsolihan. Chlapci paráda.

No ako vyzeral víkendový program žiackych kategórií? Kategórie U15 a U14 sa predstavili v súťažných zápasoch v nedeľu 7. mája. Čakali ich stretnutia 5. kola I. LSŽ v rámci nadstavbovej časti v skupine o titul na ihrisku celku AS Trenčín. Staršia kategória prehrala 1:5 a mladšia 2:7.

No a uplynulý víkend sa v sobotu 6. mája pustili do súťažných zápasov aj žiacke kategórie U13 a U12, ktoré čakali stretnutia 3. kola I. LMŽ v rámci nadstavbovej časti v skupine o titul na ihrisku FK Dubnica nad Váhom. Staršia kategória prehrala 0:3, mladšia 6:16.

Náš Víkendový SUMÁR je na konci, ĎAKUJEME žlto-čierna rodina.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *