Víkendový SUMÁR

Žlto-čierna rodina AHOJ.

Víkend je za nami a my si ho tradične zrekapitulujeme v našom sumári. Úvod, ako býva zvykom nebudeme naťahovať a pustíme sa rovno do rekapitulácie uplynulých futbalom nabitých dní. Poďme na to…

Začíname našim áčkom. To čakalo v sobotu 29. apríla stretnutie 24. kola III. ligy na domácej pôde v Dunajskej Lužnej proti celku OFK Malženice. Našich chlapcov nečakalo nič ľahké, keďže privítali aktuálneho lídra priebežného poradia, ktorý v tejto sezóne ťahal za kratší koniec iba v dvoch prípadoch. Tak či onak, po skvelom výkone si žlto-čierni pripísali do tabuľky cenný bod po remíze 0:0. Pre družinu trénera Andreja Štellára to bol siedmy nerozhodný výsledok v tejto sezóne, po ktorom je aktuálne s 25 bodmi na 13. mieste v tabuľke. Nasleduje hodnotenie nášho kormidelníka.

Napriek tomu, že nám chýbali niektorí hráči zo stabilnej základnej zostavy a ešte mal aj problémy s dýchaním Kochan, ktorého sme museli striedať, tak chlapci ukázali veľké srdce a svojou bojovnosťou si priklonili aj divákov na svoju stranu. Škoda, že sme nevyužili početnú výhodu na strelenie gólu, ale s týmto sa boríme už dlhšiu dobu. Veľa útočných akcií ostalo nedotiahnutých, ale musím povedať, že zápas mal vysoké tempo a naši mladí hráči sa vôbec nezľakli lídra tabuľky a boli mu vyrovnaným súperom. Toto je cesta, po ktorej sa chceme uberať, len treba pridať nadstavbu v ofenzíve.

Ideme na naše dorastenecké družstvá. Tie sa cez víkend predstavili v zápasoch 24. kola II.LSD, resp. II.LMD v sobotu 29. apríla na domácom ihrisku v Stupave proti rovesníkom z MFK Skalica. Staršiu kategóriu čakal duel proti tabuľkovému susedovi, v ktorom si napokon družina trénera Daniela Bachledu podelila so svojím súperom body po remíze 3:3. Na streleckú listinu sa zapísali Jakub Strapek, Samuel Popelák a Rodan Halász. Pre U19 to bola vôbec prvá remíza v sezóne. Chlapci ďakujeme za bojovný výkon a ide sa ďalej.

Čo sa týka mladšej kategórie, tá dokázala zdolať Skaličanov 3:1 a pripísala si jedenástu výhru v ročníku. Góly zaznamenali Ján Varga, Pavol Ruža a Jakub Karul. Chlapci aj Vám ďakujeme za bojovný výkon a držíme palce v ďalších súbojoch.

Nasleduje kategória U16. Zverenci trénera Rudolfa Sekota sa najbližšie predstavia v súťažnom zápase v stredu 3. mája v zápase 18. kola III.LMD – U17 „skupina B“ na domácej pôde na Drieňovej proti FK Dúbravka. Naša U16 sa ale počas uplynulého týždňa pustila do dohrávky 16. kola, kedy na domácej pôde zdolala TJ Jarovce Bratislava 5:1. Na streleckú listinu sa zapísali Serhii Tsolihan, Filip Ondruš, Matej Tužinský a dvakrát sa gólovo presadil Šimon Hužovič. Pre zverencov spomínaného kormidelníka to bola 12 výhra v ročníku, po ktorej sú chlapci na prvom mieste v tabuľke o skóre pred rovesníkmi z Pezinka. Gratulujeme a držíme palce v stredu.

Poďme aj na žiacke kategórie U15 a U14. Tie sa predstavili v súťažných zápasoch v sobotu 29. apríla. V stretnutiach 4. kola I. LSŽ v rámci nadstavbovej časti v skupine o titul, privítali na domácej pôde na Drieňovej v derby družstvo FC Petržalka. Staršia kategória prehrala výsledkom 1:2 a mladšia pre zmenu 0:2. Chlapci nevadí, hlavy hore a rovnako držíme palce v ďalších zápasoch.

Nás sumár je na konci, ĎAKUJEME žlto-čierna rodina.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *