Víkendový SUMÁR

Žlto-čierna rodina AHOJ.

Ďalší žlto-čierny víkend je za nami a my si ho opäť raz zrekapitulujeme. Poďme sa pozrieť na to, ako sa darilo našim družstvám.

Začíname našim áčkom. To čakalo v nedeľu 23. apríla stretnutie 23. kola III. ligy na pôde celku TJ Jednota Bánová. No a veru, že to bol poriadne dramatický duel. Zverenci trénera Andreja Štellára síce prehrávali po 17-tich minútach 0:3, ale vďaka presným zásahom Tomáša Majtána, Mateja Škreptáka a Jakuba Buchela napokon získali na horúcej pôde v Bánovej po výsledku 3:3 veľmi cenný bod. Pre našich chlapcov to bola šiesta remíza v sezóne, po ktorej sa aktuálne nachádzajú v ligovom pelotóne na 13. mieste s 24 bodmi na konte. Nasleduje hodnotenie samotného stretnutia hlavným trénerom.

Zápas sme chceli začať úplne iným štýlom.  Aj keď sme začali aktívne, bohužiaľ sme spravili tri chyby v defenzíve a súper ich potrestal. V 17. min. bolo zrazu 0:3, ale mužstvo dokázalo odpovedať na nešťastný úvod najlepšie ako len vedelo. Po individuálnej akcii Majtána sme zrazu ožili… Následne prišiel Škreptákov zásah a zrazu to bol iný zápas. Začalo to byť otvorené a šance sa striedali na oboch stranách. Napokon sa nám podarilo v závere vyrovnať a vezieme domov aspoň bod a držíme si neporaziteľnosť už tri zápasy v rade.

Ideme na naše dorastenecké družstvá. Tie sa cez víkend predstavili v zápasoch 23. kola II.LSD, resp. II.LMD v sobotu 22. apríla na ihrisku SDM Domino. U19 z pozície lídra priebežného poradia tabuľky starších dorastencov, naskočila do ďalšieho súťažného duelu s vidinou pokračovať vo výborných výsledkoch v jarnej časti. Nanešťastie sa ale zverencom trénera Daniela Bachledu nepodarilo nadviazať na posledné skvelé výkony a proti Dominu ťahali za kratší koniec výsledkom 0:1. Pre starších dorastencov to bola siedma prehra v ročníku. Nasleduje hodnotenie asistenta hlavného trénera Mareka Turlíka.

Ťažko sa mi hľadajú slová po tomto zápase. Agresivita, energia, obrovská túžba po víťazstve, dominancia na lopte, to všetko nás zdobilo v posledných zápasoch a dnes nám to chýbalo. Gól v poslednej minúte to len podčiarkol… Každý kto hral futbal vie, že aj takéto zápasy existujú a v podstate sa im nedá vyhnúť. Skôr či neskôr takýto duel jednoducho príde a je otázne, čo si z neho zoberieme. Verím, že nás táto prehra opäť naštartuje a budeme ešte viac hladní po víťazstve. Verím, že nás naši fanúšikovia prídu v najbližšom zápase doma proti Skalici podporiť a my sa im na oplátku odvďačíme tromi bodmi a dobrým výkonom.

Poďme na mladšiu kategóriu U17. Tá sa proti svojmu súperovi snažila čo jej sily stačili, no napokon prehrala výsledkom 1:4. Na streleckú listinu sa v žlto-čiernom drese zapísal v 10´ minúte Martin Jakubík. Pre zverencov trénera Michala Pančíka to bola ôsma prehra v sezóne, po ktorej sa nachádzajú v tabuľke na 8. mieste.

Teraz zaostríme na kategóriu U16. Zverenci trénera Rudolfa Sekota sa naposledy predstavili v sobotu 22. apríla v zápase 17. kola III.LMD – U17 „skupina B“ na ihrisku FK Rača Bratislava. Po nervydrásajúcom priebehu stretnutia sa napokon body delili po výsledku 1:1. V našom drese sa gólovo presadil v 32´ minúte Serhii Tsolihan. Aj napriek remíze je U16 v tabuľke na 1. mieste o skóre pred rovesníkmi z Pezinka.

Ešte dodáme, že pre spomínanú kategóriu to bol druhý súťažný zápas v uplynulom týždni, keďže vo štvrtok 20. apríla sa naša U16 pustila do dohrávky 15. kola a na radosť celej žlto-čiernej rodiny sa jej podarilo uspieť výsledkom 3:0 v zápase na ihrisku FK Vajnory. Na streleckú listinu sa zapísali Serhii Tsolihan, Milan Katrenčík a Šimon Hužovič.

Nateraz je to od nás všetko, ĎAKUJEME žlto-čierna rodina.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *