Víkendový SUMÁR

Žlto-čierna rodina AHOJ. Ďalší futbalom nabitý víkend je za nami a my sa opäť detailnejšie pozrieme na to, ako sa darilo našim žlto-čiernym družstvám. Poďme na to.

Začíname našim áčkom. To čakalo v sobotu 15. apríla stretnutie 22. kola III. ligy na domácej pôde na ihrisku v Stupave proti súperovi TJ Družstevník Veľké Ludince. V súboji proti celku, na ktorý zverenci trénera Andreja Štellára strácali pred vzájomným stretnutím 6 bodov, to bolo poriadne dramatické. Napokon o osude stretnutia a víťazstve našich chlapcov rozhodol premenený pokutový kop Patrika Špaka v 29´minúte. Naše áčko si tak pripísalo na svoje konto šiestu výhru v sezóne. Nasleduje hodnotenie duelu našim hlavným trénerom.

Dôležité víťazstvo. Chlapci ho vydreli, bojovali a zaslúžili si ho. Aj keď tam boli viaceré chybičky, vzadu sme uhrali nulu. Vyhrali sme dva zápasy po sebe, ťažké zápasy, a to im zdvihne sebavedomie do ďalších súbojov. Musíme v tom pokračovať a nepoľaviť v koncentrácii. Vážime si tieto body o to viac, že nám chýbali viacerí hráči a hrali sme bez typického hrotového útočníka. Pracujeme ďalej.

Ideme na dorastenecké kategórie U19 a U17, ktoré sa počas pracovného týždňa, konkrétne v utorok 11. apríla predstavili v dohrávkach 19. kola II.LSD, resp. II.LMD na domácej pôde v Stupave, kde si to rozdali s tímom KFC Komárno. Staršia kategória vedená trénerom Danielom Bachledom zvíťazila 2:0. Dvojgólovým hrdinom sa stal Jakub Strapek. No a mladšia kategória vedená trénerom Michalom Pančíkom pre zmenu zvíťazila ešte výraznejším rozdielom a to 5:0, kedy sa na streleckú listinu zapísali Martin Jakubík, Peter Pavuk, Pavol Ruža a dva góly strelil Ján Varga.

Čo ale čakalo na naše dorastenecké družstvá uplynulý víkend? Boli to zápasy 22. kola II.LSD resp. II.LMD, ktoré naše dorasty odohrali v sobotu 15. apríla v Stupave proti celku FK Dubnica nad Váhom. Staršia kategória zdolala svojho súpera najtesnejším rozdielom vďaka gólu Patrika Volfa, ktorému sa podarilo rozvlniť sieť za súperovým brankárom v 68´ minúte. Pre U19 to bola štrnásta výhra v ročníku, po ktorej sa táto kategória prepracovala na čelo priebežného poradia. Chlapci, fantázia! Nasleduje hodnotenie asistenta hlavného trénera Mareka Turlíka.

Vedeli sme, čo nás v zápase bude čakať a taktiež kam sa posunieme v tabuľke, ak zvládneme tento duel. Sme veľmi radi, že sa nám to podarilo a vyhrali sme proti Dubnici síce skromným výsledkom 1:0, ale predsa. Súper od začiatku zápasu pozorne bránil na svojej polovici. Napriek tomu sme si dokázali vypracovať nejaké šance, no gól sme nedali. Podobne tomu bolo aj v 2. polčase, kedy sme strelili gól až po štandardnej hernej situácii. Následne sa súper snažil hrať viac otvorene a vyrovnať. My sme naopak chceli pridať poisťovací gól, no podobne ako nám, ani súperovi sa to nepodarilo. Obe družstvá podržali brankári, ktorí dokázali zneškodniť viacero gólových príležitostí. Myslím si, že sme vyhrali zaslúžene. Na druhej strane treba pochváliť súperovu defenzívu. Taktiež sa chceme poďakovať fanúšikom, ktorí nás prišli podporiť a bolo ich cítiť počas celého zápasu. Verím, že sa im náš výkon páčil a prídu nás podporiť aj v ďalšom zápase. V sobotu nás totiž čaká bratislavské derby proti Dominu.

Mladšia kategória nanešťastie nedokázala napodobniť svoju „staršiu dvojičku“ a rovesníkom z Dubnice podľahla 0:3. Po siedmej prehre v sezóne je U17 aktuálne na 6. mieste v tabuľke. Chlapci nevadí, hlavy hore a ideme ďalej. Nasleduje hodnotenie hlavného trénera Michala Pančíka.

Výsledok 0:3 je myslím si pre nás trochu krutý, vzhľadom k výkonu, ktorý sme predviedli. Na druhú stranu ale spravodlivý,  keďže sme urobili viac chýb v defenzíve, čo hráči Dubnice dokázali využiť a my sme naopak naše šance (ktorých bolo pomerne málo) nevyužili. Z prehry sa musíme poučiť a dobre sa pripraviť na ďalší zápas.

Pokračujeme ďalej kategóriou U16. Zverenci trénera Rudolfa Sekota sa mala predstaviť v sobotu 15. apríla v zápase 16. kola III.LMD – U17 „skupina B“ na ihrisku TJ Jarovce Bratislava. Avšak toto stretnutie sa napokon neodohralo kvôli nepriaznivému počasiu.

Poďme aj na žiacke kategórie U15 a U14. Tie sa podobne ako naše doteraz spomínané družstvá predstavili v súťažných zápasoch rovnako v sobotu 15. apríla. Išlo o stretnutia 3. kola I. LSŽ v rámci nadstavbovej časti v skupine o titul a to na pôde FK DAC 1904 Dunajská Streda. Staršia kategória ťahala za kratší koniec výsledkom 0:5, mladšia pre zmenu 0:3

No a rovnako v sobotu sa do súťažných zápasov pustili aj žiacke kategórie U13 a U12, ktoré čakali bratislavské derby súboje 1. kola I. LMŽ v rámci nadstavbovej časti v skupine o titul na domácej pôde proti ŠK Slovan Bratislava. Staršia kategória prehrala 1:6, mladšia zvíťazila 3:2.

Nateraz je to od nás všetko, ĎAKUJEME žlto-čierna rodina.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *