Víkendový SUMÁR

Žlto-čierna rodina AHOJ.

Futbalom nabitý víkend je za nami a nám nezostáva nič iné ako si ho zrekapitulovať. Poďme sa teda detailnejšie pozrieť na to, ako sa darilo našim družstvám.

Začíname ako inak našim áčkom. Zverencov trénera Andreja Štellára čakal v sobotu 18. marca zápas 18. kola III. ligy na domácej pôde v Dunajskej Lužnej, kde privítali celok FK Slovan Duslo Šaľa. Po bojovnom výkone si naši chlapci podelili so súperom body po výsledku 1:1. Na streleckú listinu sa v žlto-čiernom drese zapísal v 9´ minúte Patrik Špak. Naši chlapci sa tak aktuálne nachádzajú so 17 bodmi na priebežnom 12. mieste v ligovej tabuľke. Ako ale zhodnotil piatu remízu v sezóne nášho áčka, resp. samotný zápas náš hlavný tréner?

Do zápasu sme vstúpili presne tak, ako sme chceli. Aktívne s vyšším napádaním, s cieľom dostať súpera pod tlak a ideálne streliť gól. To všetko hráči splnili, ale zhruba po 15. minútach nás súper začal prehrávať, zle sme bránili a cez stred poľa aj cez krídelné priestory sa začali presadzovať.  Boli sme dosť nepresní a všade sme boli neskoro. Napriek tomu sme trafili žrď súperovej brány a Majtán nepremenil samostatný nájazd. Súper vyrovnal z pokutového kopu po spornej ruke. Druhý polčas bol z našej strany rozháraný, nepresný a zbytočne sme riešili prechod nakopávanými loptami. Mohli sme strhnúť vedenie na našu stranu, ale Angelovič riešil koncovku zložito. Súper bol futbalovejší, ale takisto v koncovke sa nepresadil. Od spokojnosti ďaleko, ale pokračujeme v práci ďalej.

Poďme na dorastenecké kategórie U19 a U17, ktoré sa v nedeľu 19. marca predstavili v zápasoch 18. kola II.LSD resp. II.LMD na ihrisku MŠK Púchov. Staršia kategória vedená trénerom Danielom Bachledom po poriadne divokom priebehu stretnutia zvíťazila zaslúžene 3:2. Presné zásahy zaznamenali Henrich Gabriel Tóth, Samuel Popelák a Jakub Strapek. Pre našich starších dorastencov to bola desiata výhra v sezóne a s 30 bodmi na konte sa posunuli na 6. miesto v tabuľke. Nasleduje hodnotenie zápasu asistentom hlavného trénera, Mareka Turlíka.

Zápas v Púchove bol pre nás veľmi ťažký, keďže terén nebol ideálny. Z toho pramenil aj vedúci gól súpera, kedy sme sa snažili o konštruktívne zakladanie útoku od brankára, no nanešťastie kľúčovému hráčovi pri spomínanom zakladaní útoku lopta skočila a súperovi sa ju podarilo získať. Z následného protiútoku sme tak inkasovali. Pochopiteľne sme sa podobným situáciám snažili v ďalších minútach vyvarovať, a tak sme nabádali hráčov, že niekedy aj jednoduchá dlhá nakopnutá lopta môže byť to najlepšie riešenie. Takto sme sa prakticky vrátili do zápasu, kedy sa nám podarilo dostať loptu do krídelného priestoru, odkiaľ smeroval center a podarilo sa nám streliť vyrovnávajúci gól ešte v prvom polčase. V druhom dejstve sa obraz hry prakticky nezmenil, bolo to veľmi súbojové z čoho sme strelili aj druhý gól po vyhratom súboji a nádhernou strelou spoza pokutového územia. Onedlho sme pridali aj tretí presný zásah. Po rýchlom protiútoku z krídelného priestoru a ďalšej centrovanej lopte. Následne sa ale súperovi podarilo skórovať po prepadnutej lopte v našom pokutovom území. Po tomto góle sa súper nadýchol, cítil šancu na vyrovnanie a hral viac otvorene. My sme sa na druhú stranu dostávali do veľmi dobrých protiútokov, no nepodarilo sa nám žiaden z nich vyriešiť gólom, na čom rozhodne musíme popracovať. Súperovi sa tiež už nepodarilo skórovať, a tak sme vyhrali náš druhý zápas po zimnej prestávke. Myslím si, že sme zvíťazili zaslúžene, pretože sme chceli vyhrať o niečo viac ako súper. Musím pochváliť aj výkon rozhodcov, pretože sa nám to ešte nestalo, aby v zápase, v ktorom sme boli v pozícii hosťujúceho tímu, pískali tak férovo ako v tomto stretnutí.

Poďme aj na mladšiu kategóriu vedenú trénerom Michalom Pančíkom. Naša U17 vo svojom poslednom súťažnom zápase nenapodobnila svojich starších „kolegov“ a prehrala 0:4. Jedným dychom dodáme, že v zápase proti aktuálnemu lídrovi poradia II.LMD si naši chlapci pripísali na konto šiestu prehru v ročníku, po ktorej sa nachádzajú s 24 bodmi na 7.mieste. Nasleduje hodnotenie už vyššie spomínaného hlavného trénera našej U17.

Na zápas v Púchove sme nastúpili v mierne pozmenenej zostave, keďže nám chýbali niektorí hráči. Zápas sme bohužiaľ výsledkovo nezvládli, aj keď výkon nebol až taký zlý. Rozhodla však individuálna kvalita, ktorá bola na strane súpera, resp. naše individuálne chyby, či už v obrannej, ale aj v útočnej fáze našej hry. Teraz budeme mať trochu času na konsolidáciu, keďže ďalší zápas hráme až v stredu a verím, že podáme dobrý výkon a aj výsledok bude pre nás priaznivý.

V nedeľu 19. marca sa nám v súťažnom zápase predstavila aj kategória U16. Zverencov trénera Rudolfa Sekota čakal duel 12. kola III. LMD – U17 „skupina B“ na pôde tímu Futbalová Akadémia Lafranconi FTVŠ UK. Chlapci spomínaného trénera potvrdili úlohu favorita a svojho súpera zdolali 3:0. Góly si na konto pripísali Filip Ondruš, Serhii Tsolihan a Milan Katrenšík. Naša U16 zaznamenala deviatu výhru v sezóne a s 29 bodmi je na líderskej pozícii v tabuľke.

Tak a na záver si „posvietime“ aj na žiacke kategórie U15 a U14. Tie sa pustili uplynulý víkend, konkrétne v sobotu 18. marca, do zápasov 15. kola I. LSŽ skupina západ. Na domácej pôde v Stupave ich čakalo bratislavské derby proti ŠK Slovan Bratislava. Staršia kategória ťahala za kratší koniec výsledkom 0:4. Mladšia pre zmenu podľahla súperovi 1:3.

No a uplynulý víkend, konkrétne v nedeľu 19. marca, obohatili aj žiacke kategórie U13 a U12, ktoré čakali zápasy 13. kola I.LMŽ na ihrisku FC Spartak Trnava. Staršia kategória prehrala 0:4, mladšia výsledkom 3:12.

Nateraz je to od nás všetko, ĎAKUJEME žlto-čierna rodina.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *