Víkendový SUMÁR

Žlto-čierna rodina AHOJ.

Ďalší futbalom nabitý víkend je za nami a my si ho tradične zrekapitulujeme v našom sumári. Tak teda poďme na to.

Začíname ako inak našim áčkom. Zverencov trénera Andreja Štellára čakal v sobotu 11. marca zápas 17. kola III. ligy na pôde tímu FC Slovan Galanta. Na ihrisku aktuálne druhého tímu v tabuľke sme sa prezentovali bojovnou a kvalitnou hrou, no aj napriek tomu sme ťahali za kratší koniec výsledkom 0:3. Pre našich chlapcov to bola ôsma prehra v tejto sezóne, po ktorej sa momentálne nachádzajú na 13. mieste v ligovej tabuľke. Ako ale zhodnotil samotný duel náš kormidelník Andrej Štellár?

Konečný výsledok je pre nás krutý, pretože si myslím, že v poli to bol vyrovnaný zápas, ktorý vôbec neukazoval rozdielne postavenie v tabuľke. Domáci boli efektívnejší ako my. Z troch striel na bránu sme dostali tri góly. V prvom polčase, keď sme hrali s podporou silného vetra sme málo strieľali, resp. skoro bez strely na bránu. Napriek tomu sme trafili brvno. Škoda tejto príležitosti, pretože sme dobre napádali a nenechali sme domácich hrať. V druhom polčase za stavu 0:1 išiel Černák sám na bránu, svoju šancu nepremenil a vzápätí sme dostali druhý gól. V tom momente sa definitívne zlomil zápas. Neboli sme horším mužstvom, ale prehrali sme. To je futbal. Pripravíme sa a dúfam, že najbližší zápas bude pre týchto mladých chlapcov a pre nás všetkých úspešnejší.

Poďme na dorastenecké kategórie U19 a U17, ktoré odštartovali druhú polovicu sezóny v sobotu 11. marca zápasmi 17. kola II.LSD resp. II.LMD na domácej pôde na ihrisku v Stupave proti celku RSC HAMSIK Academy. Staršia kategória vedená trénerom Danielom Bachledom zvíťazila 2:1, keď sa na streleckú listinu zapísali Patrik Wolf a Rodan Halász. Naša U19 si teda pripísala deviate víťazstvo v ročníku a usadila sa na aktuálnom 7. mieste v tabuľke. Chlapci GRATULUJEME.

Z troch bodov sa na radosť všetkých žlto-čiernych fanúšikov tešila aj mladšia kategória vedená trénerom Michalom Pančíkom, ktorá zdolala svojich rovesníkov 3:2. Presné zásahy postupne zaznamenali Peter Pavuk, Pavol Ruža a Patrik Vlček. Pre našu U17 to bola siedma výhra v sezóne a podobne ako starší dorastenci, sa aj tí mladší momentálne usadili na 7. mieste v tabuľke. Chlapci aj vám GRATULUJEME.

Tak a teraz zaostríme na žiacke kategórie U15 a U14. Tie sa predstavili v zápasoch 14. kola I. LSŽ skupina západ v nedeľu 12. marca a to na pôde tímu AS Trenčín. Staršia kategória prehrala výsledkom 2:4 a mladšia pre zmenu 0:4.

No a na uplynulý víkend, konkrétne v sobotu 11. marca, obohatili aj žiacke kategórie U13 a U12, ktoré čakali zápasy 12. kola I.LMŽ na domácom ihrisku na ZŠ Kalinčiakova proti MFK Skalica. Staršia kategória vyhrala 3:0 a mladšia zase 7:0!

Nateraz je to od nás všetko, ĎAKUJEME všetkým žlto-čiernym družstvám!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *