Víkendový SUMÁR

Žlto-čierna rodina AHOJ.

Ďalší futbalom nabitý víkend je za nami a my si ho tradične zrekapitulujeme. Poďme na to.

Začíname samozrejme našim áčkom, ktoré sa pod vedením dočasného hlavného trénera Patrika Fedora predstavilo v sobotu 12. novembra na domácej pôde na štadióne v Dunajskej Lužnej proti tímu ŠKF Sereď. V stretnutí 15. kola III. ligy v skupine západ sa napokon zrodila remíza 1:1. Na úvodný gól súpera z 29´ minúty dokázali odpovedať naši žlto-čierni chlapci presným zásahom v 54´ minúte, kedy sa zapísal na streleckú listinu Miloš Angelovič. Pre našich chlapcov to bola 4. remíza v jesennej časti, ktorú napokon ukončili na 14. mieste v ligovej tabuľke. Všetko podstatné z prvej polovice súťaže si zhrnieme v najbližších dňoch. Chlapci ĎAKUJEME vám za bojovné výkony v tomto kalendárnom roku a veríme, že v druhej polovici súťaže, ktorú odštartujete 4. marca 2023 domácim zápasom s AFC Nové Mesto nad Váhom, opäť raz dokážete svoje nesporné kvality.

Teraz sa pozrieme na víkendový program našich dorasteneckých kategórii. Zverenci trénera Daniela Bachledu, resp. Michala Pančíka sa naposledy predstavili v súťažných zápasoch rovnako v sobotu 12. novembra, v rámci 14. kola II.LSD, resp. II.LMD na domácej pôde v Stupave proti celku FK Tempo Partizánske. Staršia kategória zvíťazila celkom jednoznačne a to 5:1. Góly zaznamenali Matthew Godfred Aidi, Tomáš Petrovaj, Samuel Tondra a dvakrát sa presadil Viktor Drozd. Nasleduje hodnotenie zápasu pohľadom asistenta hlavného trénera Mareka Turlíka.

Zápas hodnotím kladne. Piata výhra v rade s pekným výsledkom 5:1. Hlavné ale je, že sme zvíťazili našim herným štýlom, a teda s veľkým držaním lopty, počtom prihrávok, veľkým sebavedomím a zároveň pokorou. Okrem iného sme si vypracovali množstvo ďalších šancí a sme radi aj za väčší počet strelených gólov. Jeden z dvoch cieľov, s ktorým sme išli do zápasu sme určite splnili a myslím si, že sme v danom stretnutí splnili aj druhý cieľ a to, že sme prestriedali až troch hráčov v polčase, plus ďalších dvoch v 55´ minúte. Šancu teda dostali aj ďalší hráči. Niektorí z nich nás svojim výkonom milo potešili. Možno by som vytkol iba dve veci, zbytočný gól po našom nedorozumení, kedy naozaj nemôžeme súperovi takto darovať veľmi lacný gól, no a ďalšou vecou je fakt, že za stavu 2:0 sme nedokázali využiť naše viaceré gólové príležitosti, čím by sme o čosi skôr „zlomili“ súpera. V každom prípade sme s našim výkonom spokojní. Podobne to videli aj naši diváci, keď sa nám po zápase odvďačili potleskom za čo im ďakujem a chceli by sme ich pozvať na náš posledný zápas, ktorý síce nebude doma, ale pomerne blízko, a to v Malackách vo štvrtok o 10:00.

V mladšej kategórii sa naši chlapci pre zmenu radovali z víťazstva 12:0 ! Na streleckú listinu sa zapísali Miroslav Marčik, Mário Gbelský, Dominik Kočan, Tomáš Baliak, Martin Jakubík, dva góly strelili Michal Meško a Pavol Ruža, no a hetrik zaznamenal Samuel Majerský. Pre kategóriu U17 to bola 5. výhra v sezóne, vďaka ktorej sú aktuálne zverenci trénera Michala Pančíka na priebežnej 8. priečke. Nasleduje hodnotenie už spomínaného hlavného trénera.

Proti Partizánskemu si chlapci z chuti zahrali a hlavne zastrieľali. Hodnotiť však veľmi nie je čo, lebo súper nedosahoval ani náhodou kvality iných mužstiev našej súťaži a vôbec nás, teda hlavne v defenzíve nepreveril. Verím, že si streleckú efektivitu prenesieme aj do posledného zápasu jesene v Malackách.

Ešte doplníme, že naše dorastenecké kategórie uzavrú jesennú časť zápasmi v rámci 15. kola II.LSD, resp. II.LMD vo štvrtok 17. novembra na pôde tímu FC – Žolík Malacky. Staršia kategória odštartuje svoj súboj o 10:00, mladšia kategória o čosi neskôr a to o 12:30.

No a uplynulý víkend obohatili aj žiacke kategórie U15 a U14. Spomínané družstvá sa predstavili v sobotu 12. novembra v pozícii domácich tímov na ihrisku na Rapide proti klubu FC ViOn Zlaté Moravce. Staršia kategória vyhrala 5:1, mladšia kategória zase 3:0.

Nateraz je to od nás všetko, ĎAKUJEME žlto-čierna rodina.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *