Víkendový SUMÁR

Žlto-čierna rodina AHOJ

Ďalší žlto-čierny víkend je za nami a my si ho samozrejme detailnejšie zrekapitulujeme. Nebudeme zdržiavať a ideme na to.

Poďme najskôr na víkendový zápas nášho áčka. Družina dočasného hlavného trénera Patrika Fedora sa v ďalšom ligovom stretnutí predstavila v nedeľu 9. októbra, v rámci 10. kola III. ligy v skupine západ, na pôde celku FK Podkonice. Proti súperovi, na ktorého sme pred stretnutím strácali v ligovom poradí dva body sme vybojovali cennú bezgólovú remízu. Celkovo to bola pre naše áčko tretia remíza v aktuálnej sezóne. Momentálne sa zverenci spomínaného dočasného hlavného trénera nachádzajú v tabuľke s 9 bodmi na 15. mieste. Chlapci ďakujeme a držíme Vám palce v ďalšom stretnutí.

Tak a teraz preladíme na dorastenecké kategórie. Zverenci trénera Daniela Bachledu, resp. Michala Pančíka sa naposledy predstavili v sobotu 9. októbra, v rámci 9. kola II.LSD, resp. II.LMD na pôde tímu MFK Skalica. Staršia kategória, ktorá nastúpila proti tabuľkovému susedovi napokon prehrala výsledkom 0:2. Chlapci z U19 sú aktuálne v tabuľke na 12. mieste so 6 získanými bodmi. Nasleduje hodnotenie asistenta hlavného trénera Mareka Turlíka.

Ťažko sa mi hľadajú slová na tento zápas, respektíve slová po viacerých neúspešných zápasoch. Asi sa budem opakovať, ale dnes nevyhralo lepšie družstvo. Každý, kto bol na tomto stretnutí a je objektívny, tak musí so mnou súhlasiť a to aj napriek tomu, že výsledok 0:2 hovorí o niečom inom. Stále chceme hrať našu hru, ktorá keď funguje, tak dokážeme zdolať súpera o tri či štyri góly a vôbec sa nemusíme strachovať o výsledok, pretože vieme kontrolovať priebeh hry a dominovať na hracej ploche. To je samozrejme vtedy, ak naša hra funguje podľa predstáv. Pokiaľ nám, ale naša hra nejde tak ako by sme chceli, tak to potom vyzerá presne ako v tomto súboji so Skalicou. Síce hráme pekne, ale na konci dňa nedokážeme zvíťaziť. Práve kvôli tomu musíme nájsť problém prečo to nefunguje. Myslíme si však, že sme ho aj našli, no musíme zapracovať na jeho odstránení. Nebude to síce ľahké, ale ak sa nám to podarí, nebudeme zápasy vyhrávať o jeden gól, ale ako som už spomínal, možno aj o tri či štyri góly. Potom sa nás súper bude báť a v podstate s nami ani nebude chcieť hrať. Dokážeme dominovať a súpera nepustiť k lopte. Uvidíme ako nám to pôjde najbližšie.

Teraz preladíme na mladšiu dorasteneckú kategóriu. Tá odohrala proti Skalici poriadne divoký zápas, ktorý sa skončil deľbou bodov a to výsledkom 3:3. Skóre duelu najskôr otvoril Miroslav Marčik. Domáci však dokázali otočiť nepriaznivé skóre a dokonca sa dostali do vedenia 3:1. Aj napriek tomu sa zverenci Michala Pančíka nevzdali a napokon zásluhou Maxa Dugoviča a Petra Filkora vybojovali cenný bod. Nasleduje hodnotenie hlavného trénera U17.

Náš zápas v Skalici bol ako na hojdačke. Úvod nám vyšiel herne a tiež sa nám ako prvým podarilo streliť gól. Do konca polčasu sme však dvakrát inkasovali a to najprv po rohu a potom z penalty. Herne to však bolo z našej strany veľmi dobré. Začiatok druhého polčasu nám však hrubo nevyšiel a dostali sme tretí gól a mohli aj ďalšie. Reagovali sme striedaním a zápas sme po rýchlych dvoch góloch vyrovnali a mohli aj vyhrať. Rozhodca neodpískal v náš prospech jasnú penaltu a v posledných desiatich minútach sme ešte zahodili dve obrovské šance.

A ako vyzeral víkend v podaní zverencov trénera Rudolfa Sekota? Kategória U16 sa v 8. kole III. ligy MD U17 pobila o cenné body na domácej pôde na Drieňovej s celkom FKM Stupava. Zápas napokon skončil víťazstvom našich chlapcov 3:1. Gólovo sa presadili Filip Ondruš, Serhii Tsolihan a Matej Tužinský. Naša U16 je momentálne v tabuľke o skóre na skvelom 3 mieste. Jedným dychom treba dodať, že v tejto súťaži majú všetky štyri vedúce družstvá na konte rovnaký počet 21 bodov. Pekne zamotané, čo poviete?

No a víkendový program tradične obohatili v nedeľu 9. októbra aj súboje našich starších žiakov. Kategórie U15 a U14 čakali bratislavské derby zápasy na ihrisku FC Petržalka. Staršia kategória prehrala 1:2 a mladšia kategória ťahala za kratší koniec výsledkom 0:3.

Nateraz je to od nás všetko. ĎAKUJEME žlto-čierna rodina.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *