Víkendové review

Týždeň ubehol ako voda a ďalší futbalom nabitý víkend je za nami. Vitajte pri tradičnej rekapitulácii súťažných zápasov našich družstiev. Poďme na to…

Vo štvrtom zápase v rámci TIPOS III. liga Bratislava privítali chlapci trénera Michala Pančíka v sobotu na domácej pôde v Stupave ŠK Bernolákovo. Po skvelom výkone si po víťazstve 4:0 pripísali do tabuľky ďalšie cenné tri body. Gólovo sa presadili Lukáš Pollák, Andrej Majtán a dva presné zásahy zaznamenal kapitán Tomáš Majtán.

Opäť, tak ako v Novej Dedinke, sme zápas zvládli výsledkovo excelentne. Z našej strany to bol hlavne v defenzíve veľmi dobrý zápas, keď súper nemal ani jeden strelecký pokus na bránu. Samozrejme teší nás aj strelecká potencia a pevne verím, že v nastúpenom trende budeme pokračovať aj v nasledujúcich zápasoch. Trochu nás mrzia zranenia Černáka s Antošíkom, kde hlavne u Matúša Antošíka to vyzerá na dlhšiu pauzu.


Michal Pančík, tréner áčka

Medzi tromi žrďami sa tentoraz predstavil v našom družstve kmeňový hráč ŠTK Šamorín, 19 ročný brankár Martin Danihel. Ten na poslednú chvíľu nahradil v bráne Mateja Kollátha, ktorý v prvých troch ligových dueloch predviedol skvelý výkon a bol oporou mužstva.

Martin, máš za sebou vydarený debut v drese nášho áčka. Ako si sa cítil pred zápasom a vôbec, kedy si sa dozvedel, že ťa tréner Pančík postaví do brány?

To, že budem chytať som sa dozvedel až tesne pred zápasom. Najprv som mal ísť na lavičku ale pred zápasom mal Matej nejaké komplikácie, tak sa tréner rozhodol že postaví mňa namiesto neho. Nepocitovaľ som žiadnu trému ani nič podobné, vedel som že mám natrénované takže som išiel do zápasu s čistou hlavou.

V Interi si na ročnom hosťovaní zo Šamorína. Prečo si sa rozhodol posilniť práve žlto-čiernu rodinu?

Tak moje začiatky smerujú práve k Interu. Chcel som hrávať niekde v Bratislave a čo sa týka klubu v Bratislave, tak hneď som mal jasno, že najlepšia voľba bude práve Inter. Taktiež dôležitý faktor bol, že som s viacerými hráčmi hral niekoľko rokov v Slovane. Takže som vedel, že mi budú chalani nápomocní ak niečo nebudem vedieť.

V nedeľu sa z víťazstva tešilo aj naše béčko, ktoré v domácom prostredí na Drieňovej zdolalo ŠKO Miloslavov 6:1. Na streleckú listinu sa dvomi gólmi zapísali Viliam Duffen a Robert Trnka. Po góle pridali Oliver Fandel a Vladimír Vlček.

Skvelý a teda víťazný víkend majú za sebou aj naši dorastenci. U19 vedená Lukášom Strelkom zabodovala naplno na kopaniciach. V 5. Kole II.LSD na ihrisku Spartaka Myjava rozhodol o osude stretnutia v 54´ jediným presným zásahom v zápase Juraj Hric.

Väčšinu zápasu sme mali pod kontrolo. Myslím si, že v obrannej faze sme boli kompaktní, avšak mohli sme byť ešte o čosi agresivnejší pri re-pressingu. V útočnej faze sme dobre pôsobili v našej prípravnej a strednej zone. Pomerne často sme sa dokázali dostať za prvú a druhú braniacu líniu súpera. No v poslednej tretine ihriska nám chýbala väčšia kvalita a odvaha zobrať zodpovednosť na seba a byť nebezpečný v zakončení. Chcem však vyzdvihnúť disciplinovanosť hráčov. Teší nás čisté konto a verím, že to pre nás bude motiváciou do ďalšej práce.


Lukáš Strelka, tréner U19

Hráči U17 si prezmenu pripísali cenné tri body do tauľky II.LMD po víťazstve 4:1. Góly v 5. kole strielali René Feder, Martin Mikita a dva krát trafil do čierneho Karol Kovár.

Aby toho nebolo málo tak víťazný zápas majú za sebou aj hráči trénera Rudolfa Sekota. V 2. kole III.LMD zvíťazila naša U16 na domácom ihrisku nad MŠK Iskra Petržalka 6:1.  Góly strielali Martin Jakubík, David Jenčo, Samuel Bodics, Tomáš Bottán a Michal Meško. Jeden gól si strelil súper sám.

Na záver sa ešte v krátkosti pozrieme na výsledky naších žiackých kategórií.

I.LSŽ – U15 – FK Inter Bratislava 2:5 SDM Domino

I.LSŽ – U14 – FK Inter Bratislava 1:1 SDM Domino

I.LMŽ – U13 – SDM Domino 1:5 FK Inter Bratislava

I.LMŽ – U12 – SDM Domino 12:18 FK Inter Bratislava

Všetkým naším chlapcom ĎAKUJEME.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *