Víkendové review

Máme za sebou ďalší, tentoraz poriadne nabitý víkend. Do zápasového diania sa zapojilo celkovo 9 naších družstiev. No ešte predtým ako sa pustíme do podrobnejšieho analyzovania jednotlivých zápasov vám chceme oznámiť, že v tohto týždňovom “review” sa na záver detailnejšie pozrieme aj na turnaj “FUTBAL V MESTE” na ktorom sa z víťazstva tešili žlto-čierni chlapci kategórie U12. Poďme ale pekne poporiadku.

FK INTER BRATISLAVA

Áčko sa v treťom ligovom zápase v rámci TIPOS III. ligy Bratislava predstavilo na ihrisku ŠK Nová DedinkaZverenci trénera Michala Pančíka rozstrielali svojho súpera vysoko 7:1. Gólovo sa presadili Kristián Černák, Ondrej Zeleník, Denis Giesser, Dominik Rohárik a hetrikom sa blysol kapitán Tomáš Majtán.

Michal Pančík, tréner:

Zápas proti Novej Dedinke pre nás dopadol výsledkovo nadmieru dobre a musím hráčom poďakovať za výkon. Predsa len streliť sedem gólov na pôde akéhokoľvek súpera je pre nás dobrý počin. Na druhú stranu výsledok nesmieme preceňovať, pretože v našej hre bolo aj viacero nedostatkov, ktoré by sa nám mohli so silnejším súperom vypomstiť. Preto musíme ostať stále koncentrovaní, naďalej musíme poctivo pracovať a poriadne sa pripraviť na nasledujúceho súpera.

Tomáš Majtán, kapitán:

Sme radi, že sme získali ďalšie tri body do tabuľky. Podarilo sa nám streliť niekoľko pekných gólov, čo je skvelé. Verím, že si streleckú formu prenesieme aj do ďalších zápasov. Zároveň som rád, že som mužstvu pomohol tromi presnými záshami. Máme svoj cieľ za ktorým si ideme od zápasu k zápasu.

inter-a-vs-nova-dedinka

2. kole V.liga Seniori S5A si naše Béčko podelilo body po remíze 2:2 s ŠK IgramNa súperovej pôde sa zapísali na streleckú listinu Viliam Duffek a Andrej Labuda.

u19
u17

Už štvrtý zápas majú za sebou v II.LSD hráči kategórie U19, ktorí privítali na čele s trénerom Lukášom Strelkom na domácej pôde Dubnicu nad Váhom. Aj napriek bojovnému výkonu si napokon súper z Dubnice odniesol tri body po víťazstve 1:0.                                                                                                   

Naopak vo 4. kole II.LMD sa po zápase s rovnakým súperom ako U19, tešili zo zisku plného počtu bodov zverenci trénera Daniela Bachledu. Naša U17 zvíťazila 2:0 a pripísala si do tabuľky 3. výhru v ligovom ročníku. Gólovo sa presadili Karol Kovár a Matúš Ratica.

Svoj prvý ligový  zápas v III. liga MD majú za sebou aj hráči trénera Rudolfa Sekota. Naša U16 remizovala v domácom prostredí na Drieňovej s SDM Domino B 1:1. Jediný žlto-čierny zásah v stretnutí zaznamenal Samuel Bodics.

Teraz nasledujú v krátkosti aj výsledky naších žiackých kategórií, ktoré si to v derby rozdali s ŠK Slovan Bratislava.

I.LSŽ – U15 – ŠK Slovan Bratislava 5:0 FK Inter Bratislava

I.LSŽ – U14 – ŠK Slovan Bratislava 5:0 FK Inter Bratislava

I.LMŽ – U13 – FK Inter Bratislava 2:10 ŠK Slovan Bratislava

I.LMŽ – U12 – FK Inter Bratislava 0:4 ŠK Slovan Bratislava

u12

Tak a na záver detailnejšie vyspovedáme trénera kategórie U12 Ľubomíra Štefančíka, ktorého zverenci sa v rámci celoslovenského finále turnaja “FUTBAL V MESTE” pod záštitou SFZ a ÚLK tešili vo štvrtok 19.8.2021 z prvého miesta! Vo finále zdolali FK Humenné 5:1.

oficialna

Pán tréner, v prvom rade gratulujeme k prvenstu na turnaji. Aké śu vaše pocity?

Ďakujem za gratuláciu. Pocity sú fajn, keďže sa turnaj vyhral a taktiež to bolo po dosť jednoznačných výkonoch a priebehoch zápasov. Zaváhali sme v podstate len raz a to v skupine v boji o 1 postupové miesto proti AS Trenčín. Od švrťfinále sme si ale hrali doslova a dopísmena vlastný turnaj so skóre 12:3. Takže sme veľmi spokojní aj keď určite vidíme stále veľký priestor na zlepšenie. Práve preto sa viacerým veciam budeme v najbližších tréningoch. Ešte by som dodal, že sa priveľmi necheme viazať na tento úspech.

Čo teda bolo kľúčom k úspechu ?

Kľučom k úspechu bol náš ”štýl hry”, ktorým sa chceme prezentovať a ktorý chalanov tréning čo tréning učíme. Inteligentný futbal s neustálou kontrolou zápasu pomocou držania lopty , množstvo kombinácií a kreativita pred súperovou bránou. Pokiaľ tieto princípy dodržiavame, môže sa nám rovnať málokto.

Mali ste nejakú tajnú zbraň na súperov?

Myslím si, že žiadnu špeciálnu tajnú zbraň sme nemali a ani nemáme . Ale našou najväčšou zbraňou je určite program (metodika), ktorá vedie k už spomínanému štýlu hry, ktorým sa chceme prezentovať.

Išli ste do turnaja s cielom získať prvenstvo alebo Vás celkové víťazstvo príjemne prekvapilo?

lubo-stefancik-2

Ja osobne som víťazný typ, takže idem do každého zápasu či turnaja s tým, že ho chcem vyhrať. To isté sa snažím prenášať aj na chalanov. Vštepujeme im, že ak chcú niečo dosiahnuť musia mať len tie najvyššie ciele.

Proti ktorému súperovi sa Vám hralo najťažšie ?

Nemyslím si, že tam bol niekto proti komu sa nám hralo špeciálne ťažšie. Všetci hrali približne rovnaký futbal zameraný na fyzickú silu a individuálne zručnosti. V tom sme sa odlišovali od ostatných. Podľa výsledku to ale mohol byť AS Trenčín , myslím si však, že to bolo skôr o našom výkone a nie o ich.

Stihli ste to s chlapcami už aj osláviť? Prípadne, máte pre nich pripravenú nejakú odmenu?

Na oslavy veľa času nebolo pretože cez víkend nám začala ligová sezóna. Program bol a je poriadne nahustený. V každom prípade chlapci, okrem vecných cien ktoré dostali od sponzorov turnaja, vyhrali tréningové pomôcky v hodnote 5000 euro, sústredenie v Aquacity Poprad a zájázd na zápas Slovenskej reprezentácie . Takže jediným darčekom, ktorý obdržali odomňa boloto,  že v deň turnaja dostali voľno z tréningu (smiech).

Čo si Vy a Vaši zverenci odnášate z toho turnaja? Okrem teda spmínaných vecných cien a podobne.

Chlapci si určite odnášajú hlavne veľký zážitok, keďže sa niektorí vôbec po prvý krát dostali do TV či do osobného kontaktu s ambasádormi turnaja ako boli Róbert Vittek , Erik Jendrišek , Martin Mikulič a ďalší . To je asi to najcennejšie čo mohli chalani a rodičia dostať.

oslavna

Všetkým naším chlapcom na čele s U12 ĎAKUJEME.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *