Víkendové REVIEW

Žlto-čierna rodina AHOJ.

Ďalší súťažný víkend je za nami a my si ho v krátkosti zrekapitulujeme v našom tradičnom víkendovom REVIEW.

Začneme našim áčkom, ktoré sa v sobotu 30. apríla predstavilo na domácej pôde v Stupave proti druhému celku priebežného poradia tabuľky III. ligy Bratislava a to proti tímu FK Slovan Ivanka pri Dunaji. V náročnom zápase, v ktorom sa naši chlapci tlačili pomerne často pred súperovu bránu padli dva góly. Najskôr sa ale presadili hostia, ktorí prekonali nášho brankára už v 10´ minúte. V každom prípade, na radosť všetkých žlto-čiernych priaznivcov sa družine Ladislava Hudeca podarilo vyrovnať v 75´, kedy po pekne krídelnej akcii vyrovnal Pavol Bellás a zariadil tak deľbu bodov po výsledku 1:1. Pre naše áčko to bola celkovo 5 remíza v aktuálnej sezóne.

Ladislav Hudec, tréner áčka:

Chceli a potrebovali sme tento zápas vyhrať. Začali sme aktívne, mali sme dobré nábehy za obranu súpera, ale nič sme z toho nevyťažili. Pri prvom rohu hostí sme ešte dokázali odvrátiť loptu, no z následnej centrovanej lopty dokázal voľný súperov hráč prekonať nášho brankára a teda v 10´ sme prehrávali. Dlho sme sa nevedeli z tohto momentu spamätať. Striedaním sme chceli zmeniť spôsob hry,  pretože sme chceli získať 3 body. V prvom polčase sme málo dostupovali stredových hráčov Ivanky, ktorí umne pracovali s loptou. Cez prestávku sme mužstvo vyhecovali, striedali sme a hlavne sme začali hrať agresívnejšie. Z toho prichádzalo viac možností na vyrovnanie, až sa podarilo Hederovi po dobrom prieniku a výbornej prihrávke nájsť Bellása, ktorý vyrovnal. Bojovali sme až do konca, ale chýbala nám väčšia kvalita v zakončení. Ideme ďalej. Musíme vyhrávať a čakať.

Pokračujeme ďalej pohľadom na zápas nášho béčka, ktoré v nedeľu 1. mája vycestovalo v rámci 20. kola V. ligy Seniori S5A na ihrisko MŠK Kráľová pri Senci. Naši chlapci prehrávali po prvom polčase 0:3, ale v druhom dejstve dokázali zásluhou dvoch gólov Shakhzoda Pirmatova a jednému presnému zásahu Vasyla Matelehu vyrovnať na 3:3 a vybojovať tak po obetavom výkone veľmi cenný bod. Po 4 remíze v prebiehajúcom ročníku je naše béčko aktuálne na druhom mieste s dvojbodovou stratou na vedúci tím tabuľky.

A ako vyzeral víkend v podaní našich dorastencov? Kategórie U19 a U17 privítali v sobotu 30. apríla doma v Stupave súpera MFK Skalica. V zápasoch 24. kola II.LSD resp. II.LMD sa z víťazstva tešili obe družstvá. Starší dorastenci pod vedením trénera Lukáša Strelku zdolali Skaličanov rozdielom triedy a to 3:0. Na streleckú listinu sa postupne zapísali Andrej Čumakov, Matej Nemec a Michal Kovács.

Ešte dominantnejším výsledkom a to 5:0 si po skvelom výkone pripísala tri body družina trénera Daniela Bachledu. Pre mladších dorastencov to bola 18. výhra v prebiehajúcom ročníku. Góly do siete Skalice zaznamenali Karol Kovár, Matúš Ratica, Martin Mikita a dva presné zásahy si pripísal Jakub Strapek.

Pokračujeme tímom trénera Rudolfa Sekota, čiže našou U16, ktorá v domácom prostredí na Drieňovej, v nedeľu 1. mája odohrala zápas 2. kola III. ligy MD-U17 v skupine o víťaza proti FC Slovan Modra. Na konci duelu sa družina spomínaného trénera radovala z víťazstva 6:3. Tri góly strelil Peter Pavuk a po góle pridali Tomáš Bottán, Samuel Bodics a tak isto aj Erik Harach. Naša U16 je stále na prvom mieste v ligovom pelotóne.

Tak a na záver sa pozrieme aj na výsledky našich žiackych kategórií. V sobotu 30. apríla v zápasoch 5. kola I.LSŽ v skupine západ (o umiestnenie) sa naše družstvá U15 a U14 predstavili na domácej pôde na štadióne ŠKP Bratislava proti súperovi MFK SkalicaU15 zvíťazila 2:1U14 dokonca 5:0.

V rovnaký deň, ale už na ihrisku na Drieňovej a proti celku FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble sa pustili do zápasov 3. kola I.LMŽ kategórie U13 a U12. Prvá menovaná kategória zvíťazila 4:0 a druhá pre zmenu vysoko 20:3.

Všetkým kategóriám, resp. družstvám a tak isto aj fanúšikom a rodičom ĎAKUJEM za ďalší krásny víkend.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *