Víkendové REVIEW

Žlto-čierna rodina ahoj.

Ďalší súťažný víkend je za nami a nám nezostáva nič iné ako si zrekapitulovať zápasy žlto-čiernej armády v našom tradičnom víkendovom REVIEW. Tak teda poďme na to.

Začíname pohľadom na stretnutia našich žiackych kategórií. Vo štvrtok 21. apríla v zápasoch 4. kola I.LSŽ v skupine západ (o umiestnenie) sa naše družstvá U15 a U14 predstavili na pôde FC Nitra. Zatiaľ čo U15 prehrala 0:4, kategória U14 si pripísala víťazstvo 3:0.

Poďme ďalej. Mužstvo trénera Rudolfa Sekota, čiže naša U16 sa v sobotu 23. apríla predstavila v zápase 1. kola III. ligy MD-U17 v skupine o víťaza na ihrisku OFK Dunajská Lužná. Družina spomínaného trénera dokázala zvíťaziť 2:1. Jeden presný zásah a to v 20´ zaznamenal Dominik – Peter Stratov. Druhý gól si v 49´ strelil súper sám. Pre družstvo U16 to bolo dôležité víťazstvo vďaka ktorému sa udržalo na prvej priečke v tabuľke

V nedeľu 24. apríla nás čakal poriadne nabitý program. O cenné body v rámci 23. kola II.LSD, resp. II.LMD chceli zabojovať dorastenecké kategórie U19 a U17. Oba spomínané celky vycestovali na ihrisko MŠK Púchov. Najmä zverencov trénera Lukáša Strelku čakal poriadne náročný a zaujímavý duel proti lídrovi poradia II.LSD. Očakávania sa naplnili a naozaj sa bolo na čo pozerať. Naša U19 prehrávala po prvom dejstve 0:3. No v druhom polčase sa chlapci dokázali zomknúť a vybojovať v Púchove cenný bod po remíze 3:3. V žlto-čiernom drese sa gólovo presadili Max Harceg, Andrej Čumakov a Adam Chrupka. Naši starší dorastenci tak zostávajú na priebežnej 4. priečke v tabuľke so sedem bodovou stratou na lídra.

Lukáš Strelka, tréner U19:

Líder tabuľky z Púchova v 1. polčase ukázal, že sa na 1. mieste nenachádzal náhodou. Mali slušne prepracovanú útočnú štruktúru hry a technicky dobre vybavených hráčov. Inkasovali sme 3 góly a dostali sa do psychicky náročnej situácie. Chcem však vyzdvihnúť reakciu a mentalitu hráčov v polčasovej prestávke a v 2. polčase. Spadli z nás očakávania a prejavila sa sila kolektívu. Zvyšok zápasu bol otvorený, spĺňal slušné výkonnostné parametre a podarilo sa nám dotiahnuť na remízu.  Som rád, že ani jedno družstvo v závere zápasu netaktizovalo a obaja sme chceli hrať do víťazstva. Diváci videli nadštandardný dorastenecký zápas a preto sa už teraz tešíme na domácu hru proti Skalici.

Gólové to bolo aj v zápase našej U17. Tá opäť raz potvrdila, že nie náhodou patrí v súťaži II.LMD na popredné priečky. Družina trénera Daniela Bachledu si napokon pripísala 17. víťazstvo v ročníku a to po výsledku 3:1. Na streleckú listinu sa zapísali Karol Kovár, Jakub Strapek a Tomáš Pápay. Mužstvo spomínaného trénera je v tabuľke na druhej priečke so stratou jedného bodu na prvé miesto.

Tak a teraz nasleduje aj súboj 21. kola III. ligy Bratislava, v ktorom sa naše áčko predstavilo na ihrisku MFK Rusovce. Súper chlapcov trénera Ladislava Hudeca bol pred týmto duelom na 7. mieste. Aj napriek tomu sa neočakávalo, že to na ihrisku v Rusovciach budú mať naši chlapci ľahké, čo sa aj potvrdilo. Po nervydrásajúcom priebehu stretnutia si „áčkari“ vybojovali dôležité víťazstvo 1:0. O všetkom rozhodla situácia zo 14´ kedy sa gólovo presadil Dávid Hedera. V ligovej tabuľke je naše áčko aktuálne na 3. mieste so sedem bodovou stratou na prvú priečku.

Ladislav Hudec, tréner áčka:

Od začiatku sme zobrali zápas do našich rúk a v priebehu niekoľkých minút sme mohli rozhodnúť o víťazstve. Trpíme na premieňanie šancí, čo sa stále opakuje v zápasoch u súpera. Domáci sa snažili, ale hrozili len zo štandardných situácií a to najmä z dôvodu, že ihrisko bolo veľmi úzke. Podarilo sa nám skórovať aj s pomocou domáceho brankára, ktorý bol paradoxne najlepší hráč Rusoviec. V podstate až do konca zápasu sme kontrolovali hru, ale vždy tam bola obava inkasovaného gólu. Odohrali sme už aj lepšie zápasy. Chýbali nám aj zranení hrači. V každom prípade už teraz pozývame fanúšikov na prvý veľký domáci šláger s Ivankou.

A ako vyzeral posledný súťažný zápas nášho béčka? To čakalo na domácej pôde na Drieňovej stretnutie v rámci 19. kola V. ligy Seniori S5A. V sobotu 23. apríla o 17:00 naše béčko privítalo doma MFK Slovan Záhorská Bystrica. Po skvelom výkone sa naši chlapci radovali z presvedčivého víťazstva 5:0. Dvakrát trafili do čierneho Shakhzod Pirmatov s Jakubom Klimentom a gólový zásah pridal aj Robert Trnka. Po tomto víťazstve sa béčko vrátilo na líderskú pozíciu, ale druhý celok poradia z Veľkého Bielu má zápas k dobru.

No a na záver ešte pohľad aj na žiacke kategórie U13 a U12, ktoré svoje súťažné zápasy odohrali v nedeľu 24. apríla na ihrisku FK Senica. Išlo o zápasy 2. kola I.LMŽ – v skupine západ (o umiestnenie).

U13 – FK Senica 0:4 FK INTER Bratislava

U12 – FK Senica 1:2 FK INTER Bratislava

Žlto-čiernej armáde a samozrejme aj fanúšikom ĎAKUJEME.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *