Víkendový SUMÁR

Žlto-čierna rodina AHOJ.

Futbalom nabitý víkend je za nami a my si ho tradične zrekapitulujeme. Ideme na to …

Začíname pohľadom na posledný zápas nášho áčka. Družina dočasného hlavného trénera Patrika Fedora sa v ďalšom ligovom stretnutí predstavila v sobotu 22. októbra, v rámci 12. kola III. ligy v skupine západ, na ihrisku tímu KFC Kalná nad Hronom. V súboji tabuľkových susedov sme napokon ťahali za kratší koniec výsledkom 0:1. Jediný gól stretnutia zaznamenal súper v 22´ minúte. Naši chlapci si tak pripísali 6. prehru v sezóne. Nasleduje hodnotenie Patrika Fedora.

V prvom polčase mal súper prevahu, prehrávali sme na môj vkus veľa osobných súbojov, no aj napriek tomu sme súpera nepúšťali do vyložených šancí. V 22´ minúte sme však inkasovali po rohovom kope. Ťažko sa mi hodnotí táto situácia, pretože sme dva zápasy po sebe dostali gól z rohového kopu a v oboch prípadoch to boli góly po hlavičkách z identických priestorov, pričom značnú časť tréningu v týždni venujeme štandardným situáciám. Počas celého zápasu sme si vypracovali množstvo gólových príležitostí, z ktorých však ani jedna neskončila gólom. Je až smutné koľko sa nadrieme na nejakú príležitosť a nedokážeme ju využiť. Chýba nám kľud a hlavne kvalita v zakončení, bez ktorých sa ťažko vyhrávajú zápasy. Musím však aspoň povedať, že sme odohrali výborný druhý polčas, čo je pozitívne. Ďalej však musíme tvrdo pracovať a poctivou robotou naháňať každý bod.

Teraz sa pozrieme na víkendový program našich dorasteneckých kategórii. Zverenci trénera Daniela Bachledu, resp. Michala Pančíka sa naposledy predstavili v súťažných zápasoch v nedeľu 23. októbra, v rámci 11. kola II.LSD, resp. II.LMD na pôde celku FKM Karlova Ves Bratislava. Staršia kategória si napokon pripísala na konto výhru 2:1. Po tom, čo naši starší dorastenci prehrávali od 31´ minúty 0:1 sa na streleckú listinu zapísali Jakub Strapek a Henrich Gabriel Tóth. Vďaka dvom presným zásahom sa zverencom trénera Bachledu teda podarilo otočiť nepriaznivé skóre. Pre našu U19, ktorá sa aktuálne nachádza na 11. mieste v tabuľke to bola 4. výhra v sezóne. Nasleduje hodnotenie zápasu očami asistenta hlavného trénera Mareka Turlíka.

Druhá výhra v rade nás veľmi teší o to viac, že sa zrodila v derby proti Karlovke, ktorá je aktuálne na 3. mieste. Myslím si, že do zápasu sme vstúpili veľmi dobre a vytvorili sme si aj gólovú šancu, ktorú sa nám ale nepodarilo premeniť. Súperovi sa podarilo streliť gól zo sporného pokutového kopu, ktorému predchádzal rýchly protiútok súpera a následne prílišná agresivita v pokutovom území, kedy bol hráč súpera prakticky otočený chrbtom k bráne… Chlapci sa nevzdali a snažili sa aj naďalej predvádzať svoju hru. Trochu nás brzdil terén, ktorý nášmu hernému systému nevyhovoval a okrem iného, súper hrozil z rýchlych protiútokov. Práve preto sme sa rozhodli pre 3 zmeny cez polčasovú prestávku, vďaka čomu sa nám podarilo ešte viac zvýšiť tlak na súpera a následne streliť vyrovnávajúci gól. V 82. minúte sa nám dokonca podarilo streliť víťazný gól, po ktorom sme zápas už len kontrolovali. Myslím si, že chlapci ukázali charakter a väčšiu chuť po víťazstve ako súper a práve preto sme uspeli. Verím, že sa nám podarí natiahnuť šnúru víťazstiev v najbližšom zápase, ktorý nás čaká doma proti Lokomotíve Trnava.

Poďme aj na tím U17, ktorý ale nedokázal napodobniť staršiu kategóriu a prehral výsledkom 0:1. O osude stretnutia rozhodol súper už v 6´ minúte. Aj napriek tejto prehre sú zverenci trénera Pančíka v tabuľke na 10. mieste.

Samozrejme, cez víkend sa nám predstavila v súťažnom zápase aj družina trénera Rudolfa Sekota. Kategória U16 sa v 10. kole III. ligy MD U17 stretla na domácom ihrisku na Drieňovej s tímom FC Slovan Modra. Zápas, ktorý sa odohral v nedeľu 23. októbra napokon nepriniesol ani jeden presný zásah. U16 tak zaznamenala druhú remízu v sezóne.

No a víkendový program obohatili v nedeľu 23. októbra aj súboje našich starších žiakov. Kategórie U15 a U14 čakali zápasy na ihrisku SDM Domino. Staršia kategória zvíťazila 5:0, mladšia pre zmenu remizovala 1:1.

Víkendový sumár sa končí, ĎAKUJEME žlto-čierna rodina.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *