Projekt UEFA Disney Playmakers už aj v žlto-čiernych farbách

Žlto-čierna rodina AHOJ.

Náš klub sa rozhodol zapojiť do skvelého projektu s názvom UEFA Disney Playmakers. Jeho poslaním je zasvätiť do tajomstiev futbalu mladé hráčky formou napodobňovania hrdinských činov známych rozprávkových postáv. Na úvod ako prvé poznamenáme, že tento projekt je určený pre dievčatá vo veku 5 – 8 rokov. V každom prípade to nie je všetko, veď čítajte ďalej.

V novom školskom roku 2022/23 sa pridalo do tohto milého projektu osem nových centier, ktorých tréneri absolvovali v Senci školenie pozostávajúce z teoretickej časti a dvoch praktických častí. No a jedným zo spomínaných centier sa pochopiteľne stal aj náš klub FK Inter Bratislava. Školenie v „žlto-čiernych farbách“ absolvovali naše šikovné a milované trénerky Eva Prokopová a Alexandra Števaňáková.

zdroj: SFZ

V rámci teórie boli tréneri na čele s našimi trénerkami oboznámení s jednotlivými časťami športových aktivít, s úlohami trénerov a asistentov, a tiež s prácou s pomôckami Disney Playmakers. Dôležitou témou bola aj samotná ochrana detí vo futbale. V praktickej časti si mohli pozrieť názorné ukážky aktivít a ich jednotlivých častí ako viesť aktivitu podľa rozprávkovej brožúry a ako komunikovať s dievčatami. V druhej časti praxe boli tréneri rozdelení do skupín a na základe vybranej kapitoly si pripravili ukážky športových aktivít, trénovali si jej prevedenie, vžili sa do role detí, ktoré budú trénovať. Následne bola každá skupina hodnotená školiteľmi, ktorí vyzdvihli plusy a prípadné mínusy a poskytli trénerom praktické rady a odporúčania.

Tak čo poviete? Prihlásite milí rodičia svoje dievčatá do tohto projektu? Ak áno, tak potom neváhajte kontaktovať naše trénerky, ktoré určite vyčarujú úsmev na tvárach vašich ratolestí. O zábavu bude postarané a my veríme, že týmto naozaj zaujímavým a hravým spôsobom dokážeme pritiahnuť k futbalu aj dievčatá vo veku 5 – 8 rokov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *