Predsezónny rozhovor s hlavným trénerom nášho “Ačka” Michalom Pančíkom

Pán tréner, príprava je za nami, ako ju hodnotíte?

Príprava prebehla podľa plánu a bez nejakých problémov, aj keď musím priznať, tak nám až na výnimky výsledkovo nevychádzali zápasy v príprave.

Kde resp. v akom prostredí ste absolvovali letnú prípravu pred
nadchádzajúcou sezónou?

Tréningový proces počas prípravy prebiehal predovšetkým na ihrisku v Stupave, a sčasti na Drieňovej, kde sme absolvovali predovšetkým silové tréningy.

Prekvapil Vás v pozitívnom smere nejaký jednotlivec, ktorý možno vyčnieval počas prípavy nad ostatnými?

Keďže výsledky v príprave neboli veľmi priaznivé, tak by som veľmi nerád vyzdvihoval nejakých jednotlivcov, keďže ako tímu nám to zatiaľ nefungovalo.

Naopak na akých stránkach ešte musíme popracovať? Kde nás najviac
tlačí topánka?

Máme na čom pracovať, či už v obrannej, alebo útočnej fáze hry. Čo by som ale najviac zdôraznil je zakončenie. Tu mám veľmi veľké rezervy.

Akými zmenami prešiel káder počas letného obdobia?

Káder opustil Dano Goga, ktorý odišiel do Rakúska a počas augusta odídu do zahraničia Martin Užík (štúdium), Andrej Kučerka (štúdium) a Patrik Kochan (osobné dôvody).

Naopak do kádra prišli Lukáš Čemba (Rovinka), Matej Kolláth (Karlova Ves), Martin Branický (Námestovo), Michal Polčic (Slovan) a navrátilec Andrej Labuda, ktorý by vzhľadom k jeho pracovnej vyťaženosti mal byť k dispozícii predovšetkým nášmu B tímu.  Z dorastu sa do mužov posunuli hráči Viliam Duffek, Oliver Fandel, Dávid Hedera, Adam Karabín, Jakub Kliment, Jakub Kolník, Martin Komiňák, Adrián Pančík, Martin Šarmír, Vladimír Vlček a Adam Zbudila.

Ste spokojný s momentálnym zložením kádra? Mali ste čas vhodne ho
doplniť? Prípadne je ešte šanca, že by sa Vám podarilo priniesť do nášho
žlto-čierneho dresu nejakú zaujímavú posilu?

Myslím si, že predovšetkým Lukáš Čemba a Martin Branický by mali významne posilniť náš káder. Lukáš je skúsený stredopoliar, ktorý nám môže pomôcť nielen priamo v hre, ale aj pri štandardných situáciách, vzhľadom k jeho výbornej kopacej technike. Martin Branický odohral vlani takmer plnú minutáž pri postupe Námestova do 2. ligy, tak dúfam, že si oslavy o rok zapakuje. Stále hľadáme posilu na brankársky post, ale je to vzhľadom k viacerým faktorom dosť zložité.

 Ako je na tom realizačný tím, nastali počas prestávky zmeny aj v
tomto smere? Kto Vám bude takpovediac kryť chrbát?

S postu asistenta odišiel Roman Koňušík, ktorý sa vrátil do Trenčína a na jeho pozíciu prišiel náš bývalý hráč Patrik Fedor. Druhým asistentom sa stal Tomáš Majtán, ktorý si ale bude plniť svoje úlohy a dúfam že úspešne, aj na ihrisku ako hráč.

Novú sezónu odštartujeme zápasom v domácom prostedí proti Rovinke.
Aké su teda naše ciele do nového ročníka? Iba tie najvyššie?

Aj napriek výsledkovo nevydarenej príprave sú naše ciele iba tie najvyššie.

Čo by ste možno chceli odkázať všetkých fanúšikom, ktorým koluje v
žilách žlto-čierna krv pred novou sezónou?

Aby ostali verní slovu fanúšik a predovšetkým fandili, aj keď sa mužstvu nie vždy darí. Ich podpora bude pre nás určite veľmi dôležitá.

Aktuálny káder na sezónu 2021/2022

Brankári: Oliver Mana, Matej Kolláth

Obrancovia: Matúš Antošík, Alan Dolán, Kliment Jakub, Andrej Kučerka, Andrej Labuda, Patrik Lorincz, Michal Polčic, Martin Šarmír, Patrik Špak, Vojtech Tóth,  Martin Užík, Adam Zbudila

Stredoví hráči: Martin Branický, Lukáš Čemba, Dávid Duduc, Adam Karabín, Kliment Ondrej, Patrik Kochan, Jakub Kolník, Martin Komiňák, Majtán Andrej, Adrián Pančík, Mário Ragan, Ondrej Zeleník

Útočníci: Kristián Černák, Viliam Duffek, Oliver Fandel, Dávid Hedera, Richard Hrebačka, Roman Kliman, Majtán Tomáš, Lukáš Pollák, Dominik Rohárik, Róbert Trnka, Peter Udvorka, Vladimír Vlček

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *