Opustil nás bývalý brankár a legenda Justín Javorek

Každý si Justína Javoreka pamätá ako veľkého optimistu a človeka, ktorý za každých okolností vedel pobaviť ale aj poradiť. Rodák z Voderadov pochádzal z dvanástich detí a už odmalička vedel, že sa chce živiť futbalom.

Počas svojej hráčskej kariéry obliekal dresy Tatrana Prešov, ČH, Slovnaftu ale aj nášho Interu. Okrem iného patril do kádra reprezentácie Československa na ME 1960, na ktorom získalo mužstvo bronzovú medailu. Hoci si štart v oficiálnom zápase áčka nikdy nepripísal, chytal za reprezentačný tím do 23 rokov ako aj za olympijské mužstvo. V roku 1969 sa stal po odchode do klubu Mersin Idmanyurdu SK prvým profesionálnym hráčom v tureckej prvej lige.

Počas trénerskej kariéry pôsobil na lavičke v Rapide Bratislava, v Trenčíne, v našom Interi, Trnave, Prešove a Dunajskej Strede. V zahraničí prezmenu viedol turecké celky Galatasarayi Istanbul a Altayi Izmir.

Právom mu patrí Zlatý odznak SFZ. V roku 2014 prevzal aj Cenu fair play MUDr. Ivana Chodáka za dlhoročnú príkladnú činnosť a celkový prínos pre futbal.

Zbohom pán tréner, zbohom legenda, zbohom veľký človek.

FK Inter Bratislava vyslovuje úprimnú sústrasť najbližším.

Posledná rozlúčka s Justínom Javorkom bude 21. septembra o 12:00 na Vrakúňskom cintoríne v Bratislave.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *