Naše dievčatá z WU13 sa predstavili na finálovom turnaji „Mini Champions liga“ Slovensko

Žlto-čierna rodina AHOJ.

Naše dievčatá z kategórie WU13 sa v dňoch 2.-3. novembra predstavili v Púchove na finálovom turnaji 17. ročníka Mini Champions Liga Slovensko 2022. Naše žlto-čierne družstvo pod vedením tréneriek Evky Prokopovej a Alexandry Števaňákovej sa na záverečný turnaj prepracovalo medzi šesticu najlepších družstiev! V základnej skupine v aréne s umelým trávnikom odohrali naše mladšie žiačky dve stretnutia.

Najskôr ťahali za kratší koniec proti rovesníčkam z MŠK Žilina výsledkom 5:7 a neskôr aj napriek bojovnému výkonu prehrali s družstvom FK Humenné 2:3. Nasleduje hodnotenie skupinovej fázy finálového turnaja už vyššie spomínanej hlavnej trénerky Evky Prokopovej.

Do Púchova sme išli s vyššími ambíciami ako minulý rok. Ale naše ambície sme nenaplnili … Nepodarilo sa nám nadviazať na výkony z prvej základnej časti, čo je škoda. Ako už bolo spomínané, vo finálovej skupine sme mali Žilinu a Humenné. V prvom zápase so Žilinou sme nezachytili začiatok. Až „po sprche“ rýchlych gólov sme sa prebrali, začali hrať a pomaly sme sa doťahovali aj presnými zásahmi. Napokon ale samotný duel skončil víťazstvom súperiek 5:7. Pozitívom ale je, že zo všetkých účastníkov sme boli jediným tímom, ktorý dokázal streliť celkovému víťazovi MCHL WU13 až 5 gólov.

Druhý zápas s Humenným sme nezvládli skôr psychicky (po negatívnej skúsenosti v predchádzajúcom ročníku – trvdá hra a zranenie kľúčovej hráčky ). Nevedeli sme sa presadiť individuálne a ani herne, keďže súper hral „prekopávanú“ a „odkopávanú“ od bránky po bránku. Taktika súpera i výkon rozhodcu (pri zranení našej hráčky) doviedli súpera k víťazstvu 3:2.

Tak či onak. Všetko si ale naše dievčatá vynahradili v súboji o konečné 5. miesto, v ktorom zdolali družstvo MFK Dukla Banská Bystrica 5:3. Zároveň tak obhájili svoju pozíciu z uplynulého ročníka. Opäť dostáva priestor na hodnotenie hlavná trénerka našej dievčenskej kategórie WU13.

Turnaj nám ukázal, kde máme slabé miesta a na čom musíme popracovať, aby sme boli úspešnejší a istejší na trávniku. A že je toho dosť, sme sa presvedčili na vlastnej koži. Smolu sme mali aj minulý rok, kedy naše 3 kľúčové hráčky mali Covid a teraz to bolo skôr o hlave (druhý zápas s HN), slabšej tímovej hre a v individuálno – technickej stránke, ktorá rozhoduje nielen v malom futbale. V každom prípade je to pre dievčatá veľmi dobrá škola i skúsenosť. A ak bude MCHL WU13 aj ďalší rok, máme novú šancu zabojovať v základnej skupine o miestenku do Púchova a ukázať, že sme sa za ten ďalší rok zlepšili. A víťazovi MŠK ŽILINA chceme ešte raz zablahoželať k zaslúženému víťazstvu. Svojim výkonom si to plne zaslúžili, bola radosť sa pozerať na ich hru. Zároveň sa chceme POĎAKOVAŤ svojmu klubu za podporu, za dopravu, aj občerstvenie na finále do Púchova.

Milé dievčatá, žlto-čierne futbalistky a žlto-čierne trénerky … Celá naša futbalová rodina Vám ĎAKUJE za skvelú reprezentáciu nášho klubu a našich farieb. Pevne veríme, že ste na seba hrdé rovnako, ako sme my všetci hrdí na vás. Držíme vám palce v ďalších zápasoch a sme presvedčení, že o vás už čoskoro a opäť budeme počuť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *