Lukáš Strelka – tréner našej U19 hodnotí doterajší priebeh jarnej časti

Žlto-čierna rodina AHOJ.

Prvé tri mesiace v kalendárnom roku 2022 nám ubehli ako voda. Práve preto sme sa rozhodli v krátkosti vyspovedať kormidelníka našej U19 Lukáša Strelku, ktorého zverenci už stihli v rámci jarnej časti II.LSD odohrať 5 súťažných duelov. V troch prípadoch si pripísali víťazstvo, jeden krát si so súperom podelili body a v jednom dueli ťahali za kratší koniec.

Aby sme si to rozmenili na drobné, tak v prvom jarnom zápase dokázali zvíťaziť na ihrisku FKM Karlova Ves 3:1. Následne v domácom prostredí zdolali FK Lokomotíva Trnava 4:1. V treťom jarnom zápase remizovali na ihrisku Čermáňsky FK Nitra 0:0. Potom prišla, nateraz jediná prehra v druhej polovici súťaže, na ihrisku súpera. Po výsledku 0:2 nestačili žlto-čierny na FK Dubnica nad Váhom. V každom prípade si naposledy zverenci spomínaného trénera napravili chuť a naladili sa na víťaznú vlnu domácim triumfom 2:0 nad Spartakom Myjava. Aktuálne sa naša U19 nachádza v ligovej tabuľke na 4. mieste s 37 bodmi. Ako teda hodnotí doterajší priebeh roku 2022 tréner Strelka?

Pán tréner, ešte predtým ako si zhodnotíme úvod jarnej časti, tak sa v rýchlosti opýtame na zimnú prípravu. Ako ste s ňou boli spokojný a čo Vám ukázala?

Zimná príprava bola kvôli covidu v režime, ktorý sme doposiaľ asi nezažili. Zo sedem naplánovaných zápasov sme tri krát boli nútení na poslednú chvíľu hľadať súpera na víkendový zápas. Ďalej v jednom týždni nám z kádra vypadlo viacero hráčov a zápas proti Trenčínu sme neodohrali. Napriek tomu hráči prípravu odpracovali kvalitne, zapracovali sme do nášho modelu hry niektoré nové automatizmy a máme tak teraz k dispozícii ďalšie varianty do plánu hry v zápase.

Čo bolo teda hlavným cieľom prípravy?

Cieľom prípravy bolo najmä dostať sa prostredníctvom kondičnej periodizácie späť na požadovanú úroveň fyzických predpokladov a ako som už spomenul, dostať technicko-taktickú organizáciu našej hry na vyšší level.

Darí sa Vám už aj v ligových zápasoch aplikovať takpovediac „naučené“ veci z prípravy o ktorých ste už na začiatku rozprávali?

Myslím si, že chalani majú v systéme možnosť oprieť sa o kolektívnu prácu, avšak dôležitá je aj nadstavba, ktorú do toho hráči dávajú vplyvom ich individuálnych silných stránok. Od toho bude závisieť aj úspech nášho družstva, keďže liga je vyrovnaná a rozhodovať budú detaily a aktuálna forma.

Poďme teda na úvodných 5 kôl v rámci jarnej časti. Ako ste zatiaľ spokojný s výkonmi vašich zverencov a prípadne s výsledkami?

S hráčmi sme si zadefinovali spoločné ciele do jarnej časti. Jednalo sa nielen o výsledkové méty, ale aj o požiadavky na herný prejav, tréningové princípy a rozvoj jednotlivca. Úvodných 5 kôl sme odohrali s bilanciou 3-1-1, pričom najmä prehra v Dubnici má pre nás nepríjemnú príchuť vplyvom viacerých okolností. Ostatné 4 zápasy proti Karlovke, Trnave, Nitre a Myjave spĺňali hneď niekoľko kritérii, s ktorými sme spokojní a kvalifikujú nás k tomu, že aj vo zvyšku sezóny ešte stále máme spoločne „o čo hrať“. Musíme však ostať koncentrovaní, tímoví a sústrediť sa najmä na seba.

Kde nás momentálne najviac tlačí topánka?

Najväčší priestor na zlepšenie vidím v schopnosti presadiť sa vo finálnej tretine ihriska, chceli by sme tu byť nebezpečnejší a efektívnejší.

Čo očakávate od najbližšieho súťažného zápasu resp. aký zápas očakávate?

Najbližší zápas odohráme na Domine Bratislava. Očakávame náročný, súbojový zápas v dobrom tempe. Body z ihrísk súpera v jarnej časti sa získavajú jedine po disciplinovanom výkone celého družstva a so správne nastavenou mentalitou. Verím, že pre úspech každý z nás odpracuje maximum.

Najbližšie si to teda naši chlapci z U19 rozdajú o cenné body v sobotu 9. apríla na pôde SDM Domino. Výkop duelu je naplánovaný na 10:00. V každom prípade, trénerovi Lukášovi Strelkovi ĎAKUJEME za rozhovor a držíme palce v ďalších súťažnom zápase.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *