Jesenná časť pohľadom Michala Pančíka

Žlto-čierna rodina AHOJ.

V uplynulých dňoch sme vyspovedali Patrika Fedora s Danielom Bachledom, ktorí nám v krátkosti zhodnotili jesennú časť svojich družstiev. No a pokračovať budeme trénerom našej U17 Michalom Pančíkom, ktorého zverenci sú po prvej polovici súťaže II. LMD na 7. mieste. Celkovo v 14tich súťažných zápasoch zaznamenali 6 víťazstiev, 3 remízy a 5 krát ťahali za kratší koniec. Inkasovali 24 gólov ale na druhej strane sa na streleckú listinu zapísali 41 krát, vďaka čomu sa aktuálne môžu pochváliť tretím najlepším útokom v súťaži. Tak teda poďme na to.

Pán tréner, na úvod sa Vás opýtame … ako využívate zimnú prestávku? Už ste si stihli aj trochu oddýchnuť od náročnej jesene ?

Pred Vianocami pôjdeme s rodinou a známymi na lyžovačku a Vianoce a pravdepodobne aj Silvester strávime na Liptove.

Poďme teda na hodnotenie prvej polovice súťaže. Ako ju hodnotíte z globálneho a teda celkového hľadiska?

Je potrebné hodnotiť niekoľko aspektov. Po prvé sú to výsledky, ktoré mohli byť možno aj lepšie, ale niektoré zápasy, ktoré sme mali výsledkovo zvládnuť lepšie (Trnava, Martin, ..), sme bohužiaľ z rôznych dôvodov nezvládli. Po druhé je to progres kvality našich výkonov, ktoré sa počas súťaže zlepšovali a verím že na jar to bude ešte lepšie.

Čo bolo možno najväčším pozitívom?

Za najväčšie pozitívum považujem výkony mužstva na záver súťaže kde sme v troch zápasoch (z toho dva na ihriskách súperov) strelili až 23 gólov a všetky tri sme aj vyhrali.

Na druhej strane, čo Vás osobne možno najviac sklamalo?

To si nechám pre seba.

Kto bol podľa Vás najväčším ťahúňom resp. lídrom a možno aj najlepším našim hráčom v rámci jesennej časti?

Lídrov bolo viacero. Vyzdvihujem za prístup a samozrejme aj za kvalitu hlavne týchto hráčov: Martin Szollos, Samuel Bodics, Erik Harach, Martin Jakubík, Pavol Ruža. Záver sezóny vyšiel výborne aj Dominikovi Kočanovi.

Čo by sme na druhej strane mali určite zlepšiť?

Zlepšiť musíme viacero vecí, ale predovšetkým obrannú fázu hry, pretože len v dvoch zápasoch sme nedostali gól.

Aké sú plány počas zimnej prípravy? Kedy začínate a pribudnú do mužstva nejaké nové tváre či už z iných klubov alebo z mladších kategórií?

Prípravu začneme 9.1.2023 a určite pribudne brankár Máté István Csémi z Veľkého Medera a je pravdepodobné, že vyskúšame ešte jedného, prípadne dvoch hráčov.

Čo by ste si priali v druhej polovice súťaže resp. aké si dávate so svojím mužstvom ciele do jarnej časti?

Výsledkový cieľ bol stanovený pred začiatkom súťaže a ten sa nemení a to je umiestnenie do 5. miesta. Môj osobný cieľ je pomôcť chlapcom sa zlepšovať aj ako hráčom, ale predovšetkým ako ľuďom.

A teda na záver … čo by ste možno popriali všetkým členom žlto-čiernej rodiny od samotných hráčov, cez kolegov trénerov až po fanúšikov?

Všetkým prajem pokojné sviatky v kruhu rodiny a všetko len a len to najlepšie v novom kalendárnom roku. No a samozrejme zdravie, keďže to je to najdôležitejšie.

Michalovi Pančíkovi ĎAKUJEME za rozhovor a nielen jemu, ale samozrejme aj všetkým členom našej U17 prajeme príjemné prežitie sviatočného obdobia a veľa šťastia v novom kalendárnom roku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *