Jesenná časť pohľadom Daniela Bachledu

Žlto-čierna rodina AHOJ.

Kalendárny rok sa pomaly ale isto končí a nám nezostáva nič iné, ako si zrekapitulovať jesennú časť ďalšieho žlto-čierneho družstva. Bude ním tím starších dorastencov a teda naša U19. Zverenci trénera Daniela Bachledu ukončili prvú polovicu sezóny II.LSD v skupine západ na 7. mieste. Celkovo zvíťazili 8 krát, za kratší koniec ťahali v 6tich prípadoch a body si nepodelili ani v jednom jedinom stretnutí. Súperovu sieť rozvlnili v 23och prípadoch a inkasovali 18 gólov. Suma sumárum, chlapci išli na doraz v každom jednom súťažnom stretnutí. Doterajších 14 odohraných kôl nám teda v krátkosti zhodnotí už vyššie spomínaný kormidelník našich starších dorastencov a to Daniel Bachleda.

Pán tréner, na úvod sa Vás opýtame … ako využívate zimnú prestávku? Už ste si stihli aj trochu oddýchnuť od náročnej jesene ?

Myslím si, že práve toto obdobie je ideálne na to, aby sa človek pokúsil troche si oddýchnuť. V kruhu rodiny a najbližších na chvíľu zabudnúť na každodenné starosti a venovať čas oddychu a rodine.

Poďme teda na hodnotenie prvej polovice súťaže. Ako ju hodnotíte z globálneho a teda celkového hladiska?

Ak sa na prvú časť sezóny pozeráme cez prizmu výsledkov, tak nedopadla úplne podľa očakávania. Najmä prvá časť jesennej časti nám výsledkovo nevyšla. Neskôr to bolo o poznanie lepšie. Ak by sme úvodnú časť sezóny hodnotili z hľadiska zlepšovania atribútov hry a budovania družstva myslím si, že v tomto smere odviedol celý náš tým kus dobrej roboty. Všetkým je nám však jasné, že výsledky v dlhodobej súťaži sú integrálnou súčasťou každého objektívneho hodnotenia. A ak chceme na konci sezóny hovoriť o vydarenom roku, budeme musieť v odvetnej časti dosiahnuť vyšší počet bodov.

Čo bolo možno najväčším pozitívom?

Nezlomnosť kabíny aj napriek ťažkému obdobiu, tvrdo pracovať každý deň. Ochotu uveriť, že aj odvážnou hrou sa dajú konzistentne dosahovať víťazstvá. A nakoniec tvrdou prácou dosiahnutá zmena herného prejavu a výsledkový efekt produkovanej hry v závere úvodnej časti.

Na druhej strane, čo Vás osobne možno najviac sklamalo?

Dosiahnutie dostatočnej činnostnej kohézie hráčov v zápase, nájdenie správnej chémie a nastavenie primeraných herných schém nám aj napriek počiatočným dobrým výsledkom v príprave nakoniec trvalo o niečo dlhšie ako som očakával a premietlo sa to do nie úplne vydareného začiatku sezóny.

Kto bol podľa Vás najväčším ťahúňom resp. lídrom a možno aj najlepším našim hráčom v rámci jesennej časti?

Herný výkon nášho družstva v zápase nie je postavený na výkone konkrétnych jednotlivcov. Som však hrdý na každého jedného hráča v družstve. Mladší hráči preukázali dostatok pohybového talentu, potenciálu a hernej kvality byť platnými členmi družstva. Pre tých starších nebolo jednoduché v tak krátkej dobre prijať a zvládnuť nové herné úlohy vyplávajúce zo zmeny poňatia hry. Vyžadovalo to odvahu, dôveru a v neposlednom rade talent. Som presvedčený, že táto kabína má na to, aby dosiahla vytýčené ciele.

Aká bola naša najväčšia zbraň v súťažných zápasoch?

Som veľmi rád, že najmä v druhej polovici jesennej časti sme si dokázali udržať hernú tvár v priebehu celého zápasu. Boli sme schopní vnútiť náš herný štýl súperovi a bojovať v zápase prostredníctvom zbraní, ktorými bojovať chceme. Dokonca v tom poslednom zápase sme to dokázali aj napriek tomu, že sme hrali o jedného hráča menej a dlho sme prehrávali. Hráčov to nezlomilo, nezľakli sa, nezačali si veci zľahčovať a neustále produkovali hru, ktorú od nich očakávame a nakoniec sme sa tešili z víťazstva. Pre mňa to bol dôkaz že sme na správnej ceste.

Čo by sme na druhej strane mali určite zlepšiť?

Od začiatku sezóny sme sa trápili v obrannej fáze hry. Často sme boli príliš pasívni a málo agresívni. Nechávali sme hráčom súpera príliš veľa priestoru a času.

Aké sú plány počas zimnej prípravy? Kedy začínate a pribudnú do mužstva nejaké nové tváre či už z iných klubov alebo z mladšej kategórie U17?

Začiatok sezóny je naplánovaný na 9. Januára. Dúfam, že sa v tento deň všetci stretneme oddýchnutí a hladní opäť tvrdo pracovať na našich spoločných cieľoch. Čo sa týka dopĺňania kabíny v tejto chvíli nemám vytipovaných žiadnych konkrétnych hráčov.

Čo by ste si priali v druhej polovice súťaže resp. aké si dávate so svojím mužstvom ciele do jarnej časti?

Ciele sú stále rovnaké aké boli na začiatku súťaže. Pokúsiť sa hrou založenou na klubových princípoch dosahovať výsledky, ktoré nám ku koncu sezóny umožnia bojovať o prvé priečky tabuľky. Herne a výkonnostne čo najlepšie pripraviť hráčov na začiatok ich seniorskej kariéry.

A teda na záver … čo by ste možno popriali všetkým členom žlto-čiernej rodiny od samotných hráčov, cez kolegov trénerov až po faušíkov?

Všetkým prajem chvíle pokoja a oddychu v kruhu rodiny a najbližších. Veselé Vianoce a šťastný nový rok. 

Danielovi Bachledovi ĎAKUJEME za rozhovor a nielen jemu, ale samozrejme aj všetkým členom našej U19 prajeme príjemné prežitie sviatočného obdobia a veľa šťastia v novom kalendárnom roku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *