Dorastenecké kategórie ukončili jesennú časť na víťaznej vlne

Žlto-čierna rodina AHOJ.

Naše dorastenecké kategórie U19 a U17 ukončili jesennú časť vo štvrtok 17. novembra, kedy sa predstavili v zápasoch 15. kola II.LSD resp. II.LMD na ihrisku celku FC – Žolík Malacky. My sa v krátkosti pozrieme na to, ako sa darilo spomínaným kategóriám a zároveň nám naši tréneri tradične zhodnotia súťažné zápasy, takže poďme na to.

Začníname staršou kategóriou. Zverenci trénera Daniela Bachledu zvládli svoj posledný duel prvej polovice súťaže a svojho súpera zdolali 2:1. Na streleckú listinu sa zapísali Matthew Godfred Aidi a Karol Kovár. Pre našu U19 to bola 8. výhra v sezóne a s 24 bodmi „prezimuje“ na 7. mieste v tabuľke. Nasleduje hodnotenie asistenta hlavného trénera Mareka Turlíka.

Do nášho posledného zápasu v jesennej časti sme vstúpili veľmi zle. Hneď v 3´ minúte sme z rýchleho protiútoku inkasovali gól. To súperovi spolu s kvalitou hralo do karát. Na druhej strane sme museli útočiť ešte do hlbšieho bloku a s pribúdajúcimi minútami sa terén len a len zhoršoval. Hrali sme síce na súperovej polovici ale nedokázali sme si vypracovať žiadnu väčšiu šancu a súper stále hrozil z rýchlych protiútokov. Po červenej karte v 39´ minúte sme hrali už len s deviatimi hráčmi, ale obraz hry sa nezmenil a stále sme hrali na súperovej polovici. Cez polčas sme urobili tri zmeny a povzbudili chalanov, že takto to nemôže dnes skončiť. V druhom polčase sme ešte zvýšili tempo a dokázali sme si vytvoriť šance … no nedokázali sme streliť gól. Až v 63´ minúte po priamom kope sa nám podarilo dotlačiť loptu do brány. To chlapcov ešte viacej nakoplo a v 77´ minúte sme strelili víťazný gól. Keď si to tak premietam, mali sme šťastnú ruku pri výbere striedajúcich hráčov, pretože oba naše góly strelili hráči z lavičky (úsmev). Chcel by som pochváliť chlapcov, že sa nevzdali aj napriek tomu, že sme hrali o jedného menej už od 39´ minúty … no bojovali sme ďalej, pretože nič iné nám nezostávalo. Ako sa hovorí, nie vždy ide všetko podľa plánu. no nemôžete sa vzdať ale musíte pokračovať a veriť, že sa to otočí. Nádherná bodka za jesennou časťou sezóny a veríme, že na konci sezóny zažijeme ešte krajšiu.

Poďme aj na mladšiu kategóriu. Zverenci trénera Michala Pančíka rovnako ako starší dorastenci dokázali zvíťaziť v poslednom vystúpení jesennej časti a to jednoznačným výsledkom 8:1. Gólovo sa presadili Miroslav Marčik, Peter Pavuk, Roman Tkáč, Peter Filkor a po dva presné zásahy pridali Pavol Ruža a Tomáš Bottán. Naša U17 tak zaznamenala 6 výhru v ročníku a s 21 bodmi ukončila prvú polovicu sezóny rovnako ako staršia kategória na peknom 7. mieste. Nasleduje hodnotenie hlavného trénera Michala Pančíka.

Zápas proti Malackam hodnotíme kladne. Je však potrebné podotknúť, že super nás nijako zvlášť nepreveril, hlavne v obrannej fáze. Chlapci vo väčšine zápasu hrali to čo od nich vyžadujeme a ukázali aj svoju individuálnu kvalitu. Jesennú časť sme ukončili s 3 výhrami po sebe, so skóre 23:3. Teraz už je len potrebné pokračovať v nastavenom trende aj v jarnej časti sezóny.

V najbližších dňoch vyspovedáme našich kormidelníkov naprieč viacerým kategóriam, ktorí nám zhodnotia jesennú časť. Nateraz je to od nás všetko. Ahoj žlto-čierna rodina.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *