Andrej Štellár – nový hlavný tréner nášho áčka

Žlto-čierna rodina AHOJ.

Ako ste už zrejme zachytili na našich sociálnych sieťach, náš prvý tím „našiel“ hlavného trénera. Po jesennej časti, v ktorej viedol áčko v pozícii dočasného hlavného trénera Patrik Fedor, bude v druhej polovici sezóny hlavným kormidelníkom žlto-čiernej lodi muž, ktorý má skúsenosti, charizmu a bezpochyby aj kvalitu. Je ním Andrej Štellár. My sme samozrejme nezaháľali a nového kormidelníka sme už v krátkosti stihli aj vyspovedať, a to v deň jeho narodenín! Poďme na to.

Pán tréner, dovoľte nám na úvod Vás privítať v našom klube a zároveň Vám zaželať všetko najlepšie k narodeninám! Ako sa máte?

Ďakujem pekne a ďakujem za privítanie. Mám sa ako po „sviatkoch“, oddýchnutý, plný elánu a s víziou urobiť INTER ešte lepším. Je to stále veľký pojem.

Aké sú Vaše prvé pocity po tom, čo ste sa stali súčasťou žlto-čiernej rodiny?

Pocity sú pozitívne, ľudia, ktorí pracujú pre klub sú veľmi ústretoví, zapálení pre futbal, a to sa človek musí cítiť príjemne.“

Čo pre Vás znamená Inter ako značka, resp. klub?

INTER BRATISLAVA je skvelá značka s bohatou a úspešnou históriou, človeku až zimomriavky „naskočia“, keď si spomeniem, aké hráčske a trénerské veličiny tu pôsobili. Som rád, že budem toho súčasťou a dúfam, že prispejem niečím pozitívnym v tejto neľahkej dobe a pozdvihnem mužstvo vyššie.

Cítite možno o to väčšiu zodpovednosť byť hlavným kormidelníkom klubu s tak bohatou históriou?

Určite zodpovednosť tam je. Potrebujeme mužstvo pozdvihnúť, zaviesť niektoré veci tak, aby to fungovalo. Mužstvo je mladé a mladým hráčom sa treba venovať a byť trpezlivý. Nepríde zázrak zo dňa na deň, keďže na to treba systematickú prácu. Veľakrát sa aj potkneme, ale celkovo musia spraviť progres a posunúť seba aj klub vyššie.

Čo zohralo hlavnú úlohu pri Vašom rozhodovaní sa? Prečo ste akceptovali ponuku FK Inter Bratislava?

INTER je pojem a prijal som rozhodnutie a výzvu posunúť mužstvo vyššie. Táto súťaž je náročná, ale som presvedčený, že pre mladých hráčov ideálna. Treba mať však aj skúsených hráčov, od ktorých sa budú mať mladší čo učiť. Nie som bežec na krátke trate. Je potrebné to správne poskladať, skĺbiť a hlavne pracovať systematicky, a to chce čas a priestor. Práve preto som prijal túto ponuku, pretože verím, že tento priestor tu dostanem.

Ako prebiehali rokovania s vedením klubu?

Veľmi korektne a dá sa povedať, že na všetkom sme sa rýchlo dohodli.

Teraz sa ešte v krátkosti pozrieme na Vašu doterajšiu trénerskú kariéru, ktorá bola celkom pestrá a zaujímavá. Kde ste doteraz zažili možno tie najťažšie časy a naopak, na ktorý klub spomínate rád?

V Senci som trénoval 16 rokov, od najmenších až po seniorské áčko v druhej lige, kde som bol v tej dobe ako 35-ročný najmladší tréner v druhej lige. Tam spadajú aj najťažšie časy, keď mužstvo predali do Gabčíkova. Na druhej strane som tam zažil aj najkrajšie časy pri postupe dorastencov do dorasteneckej ligy. V Šali som prežil taktiež pekné obdobie a rád spomínam na hráčov a funkcionárov.

Aká je vaša trénerská filozofia?

Mám v DNA ofenzívny futbal a k tomu sa prispôsobujú všetky moje myšlienky, samozrejme s dobrou defenzívou. Nie je ľahké sa k tomu dopracovať. Futbal sa musí hrať s vášňou a zanietením. Inak je to otrava. Je to hra, kde sa aj pokazí, ale potom sa spravia dobré veci, ktoré vyjdú a z tých sa tešíme a radi na ne spomíname.

Tak a teraz preladíme na aktuálnu situáciu. Aký je Váš pohľad na samotný káder ?

Pozrel som si niektoré zápasy z jesennej časti, mužstvo je mladé a trošku ich „prefackala“ nová súťaž. Väčšinu jesene chýbal Majtán a bolo to cítiť. Chýbali góly, góly sú body a tých je pomenej. Finálna fáza pokrivkávala, aj keď šancí bolo dosť a v defenzíve sa robili chyby, ktoré súperi trestali. Musíme sa posilniť do každej formácie. Je to mladý tím a myslím si, že je pre Inter perspektívny.

Stihli ste si už spraviť obraz o hráčskom zložení Áčka? Poznáte niektorých chlapcov v mužstve a kto Vám bude „sekundovať“ v realizačnom tíme?

Stihol, aj keď naozaj letmo. Niektorí hráči sú na skúške, niektorí už vybavení. Potrebujem trošku času, aby som ich spoznal, pretože veľa ich nepoznám. Dúfam, že ich rýchlo spoznám a k tomu mi budú pomáhať doterajší tréner a môj asistent Paťo Fedor a tréner brankárov Miro Mentel, ktorí majú prehľad a sú naozaj veľmi nápomocní.

Aké ciele si dávate do jarnej časti?

Jednoznačne posunúť mužstvo vyššie v tabuľke, posilniť káder a prilákať viac divákov na domáce zápasy našou hrou.

Čo by ste na záver možno odkázali všetkým fanúšikom žlto-čiernej rodiny?

Prajem všetkým fanúšikom, aby v novom roku boli všetci zdraví, aby nám držali palce a v čo najväčšom počte chodili na naše zápasy, kde sa budú cítiť príjemne. Títo mladí chlapci potrebujú Vašu podporu a oni sa Vám odvďačia, že na ihrisku odovzdajú všetko pre Inter.

Pánovi trénerovi ĎAKUJEME za rozhovor a želáme mu veľa úspechov pri kormidle našej žlto-čiernej lodi. Na záver by sme ešte chceli POĎAKOVAŤ Patrikovi Fedorovi za prácu, ktorú odviedol pri našom áčku. ĎAKUJEME.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *