Andrej Štellár hodnotí doterajší priebeh sezóny

Žlto-čierna rodina AHOJ.

Jarná časť je v plnom prúde a my sme sa rozhodli, že v krátkosti vyspovedáme kormidelníka našej vlajkovej lode Andreja Štellára. Nebudeme to naťahovať a ideme na to.

Pán tréner, už je to nejaký ten týždeň čo ste súčasťou žlto-čiernej rodiny, ako sa Vám zatiaľ páči v Interi?

Je to Inter Bratislava, takže páči. Obľúbil som si ľudí, ktorí zachraňujú túto značku, takisto chlapcov, ktorí aj keď sú mladí, tak sa veľmi snažia. Majú perspektívu, len musia na sebe pracovať, keď chceme, aby bol Inter vyššie. Čaká nás veľa práce, ale nie som z tých, ktorí utekajú z boja.

Poďme na futbal … polovica jarnej časti je za nami, ako by ste ju zhodnotili ?

Vyhrali sme tri zápasy, dva remizovali a tri prehrali. Momentálne ťaháme sériu troch zápasov bez prehry. Škoda toľkých chorôb, zranení a iných absencií. Treba trpezlivosť s mladými, ale to čo som hovoril, že potrebujeme ustáliť výkonnosť je podstatné a to sa momentálne deje, aj keď zatiaľ iba v takej minisérii. Hráči vedia zahrať veľmi dobre a plniť všetko čo chceme, ale ďalší zápas ich nespoznávam. Chceme udržať kvalitu na dlhší čas a to bez veľkých výkyvov.

Čo sa Vám doteraz podarilo implementovať z vašej hernej filozofie do samotného kádra nášho áčka a s čím ste najviac spokojný ?

Myslím si, že sme zlepšili bránenie celého mužstva a tým nemyslím len samotnej obrany. Brániť musia všetci a najlepšie, čo najďalej od našej brány. To je základ. Prepínanie po strate lopty, to sú dôležité veci, keď chceme, aby naša hra bola viac útočná a hrali sme viac na polovici súpera. No a bojovnosť je niečo, čo sa v poslednom čase výrazne zlepšilo. Trápi nás však finálna fáza a koncovka. Gólov dávame na môj vkus stále pomenej a to je škoda, lebo si myslím, že keby premeníme viaceré šance, tak mohlo byť bodov ešte viac.

Čo je možno doteraz najväčším negatívom jarnej časti čo sa týka hry mužstva ?

Jednoznačne finálna fáza, riešenie tých situácií, väčšia agresivita a suverenita v zakončení. Tam musí byť jednoducho kvalita, inak to môžeme trénovať neustále, jednoducho pokiaľ tam nemáte kvalitu, nezlepšíte to lusknutím prsta.

Aké sú od tohto momentu Vaše ciele do konca súťaže ?

Na stred tabuľky strácame 3 – 4 body,  tam sa chceme dostať v tejto jarnej časti. Nie je to nereálne, len potrebujeme zdravých kľúčových hráčov, bez nich je to zložitejšie. No budeme bojovať a dúfam, že to nakoniec uhráme. Musíme však dobre brániť a zlepšiť koncovku, potom nemusíme pozerať koľko mužstiev vypadne alebo nevypadne.

Hlavnému trénerovi našej vlajkovej lode ĎAKUJEME za rozhovor a veríme, že sa mu u nás bude páčiť aj naďalej.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *