Andrej Štellár hodnotí doterajší priebeh prípravy

Žlto-čierna rodina AHOJ.

Zimná príprava je v plnom prúde a my sme sa rozhodli, že v krátkosti vyspovedáme kormidelníka našej vlajkovej lode Andreja Štellára, aby nám zhodnotil doterajší priebeh zimnej prípravy nášho áčka. Tak teda poďme na to.

Pán tréner, zimná príprava je v plnom prúde, ako ste s ňou zatiaľ spokojný?

 Postupne spoznávam mužstvo, hráčov, realizačný tím a všetko naokolo. Spokojný som s prístupom hráčov k tréningom a k prípravným zápasom. V úvodnom bloku sa venujeme najmä kondičnej stránke a skúšame adeptov na žlto-čierny dres predovšetkým na postoch, kde nás tlačí topánka.

Aké sú Vaše pocity po troch prípravných zápasoch, v ktorých sme zaznamenali dobré výsledky?

 Výkony a výsledky v doterajšom priebehu prípravy majú stúpajúci charakter, v prvom zápase sme remizovali s českým Hodonínom 2 : 2, kde to bolo naozaj zoznamovacie z oboch strán. V druhom zápase s maďarským Mosonmagyarovárom sme vyhrali 2 : 1 a naposledy sme vyhrali v Senci 5 : 0. Výkony boli ovplyvnené tým, že sme striedali väčší počet hráčov a výsledky boli menej podstatné, navyše hráči boli v plnej záťaži, ale výkon v Senci mal v niektorých fázach hry pozitívne parametre a objavovali sa tam veci, ktorými sa chceme prezentovať aj v súťaži.

S čím ste nateraz viac menej spokojný?

Spokojný som s prístupom, ako som povedal, to je základ a potrebujeme sa posúvať ďalej. V stredu 1. februára nás preverí druholigový súper v derby proti Slovanu juniorom a tam sa nám to ukáže, kde sa nachádzame, a ktoré veci musíme zlepšiť smerom k prvému jarnému kolu. Prístup musí byť samozrejmosť a musíme ukazovať aj kvalitu. Sú to väčšinou mladí chlapci a chcú sa učiť.

Na druhej strane, čo zatiaľ nejde, resp. nefunguje podľa Vašich predstáv?

Potrebujeme dostať do našej hry viac kvality, viac agresivity a priamočiarosti. Hráči sa musia naučiť, že musia hrať odvážnejšie smerom dopredu, spresniť rozohrávku, byť sebavedomejší. Budeme mať viac skupinových tréningov, kde sa budeme detailnejšie venovať defenzívnym aj ofenzívnym hráčom zvlášť, budeme mať viac taktických tréningov a video rozborov. V tomto to je zatiaľ slabšie, ale pracujeme na tom a dúfam, že to bude z týždňa na týždeň lepšie a hráči spravia posun vpred.

Kto všetko doteraz posilnil naše žlto-čierne farby?

Hráči, ktorí posilnili zatiaľ mužstvo boli predstavení na našej stránke, či už oba kraje obrany Čech a Konios, Betík do ofenzívy, či Kochan do stredovej formácie. Od týchto hráčov očakávame, aby priniesli do mužstva zvýšenú kvalitu na jednotlivých postoch.

Kto nás naopak opustil?

Zatiaľ odišiel Trnka a Rohárik je na skúške v Gabčíkove, stále sa to vyvíja a môže ešte prísť k odchodom aj príchodom.

Kto je zatiaľ možno najväčším ťahúňom prípravy?

To nebudem menovite prezrádzať, lebo by niekomu napršalo do nosa a poľavil by, a to si nemôžeme dovoliť. (úsmev)

Očakávate, že sa do žlto-čiernej rodiny ešte pridajú nejaké nové tváre? Ak áno, tak na akom poste by sme mohli očakávať ešte nejakú posilu?

Dúfam, že áno. Potrebujeme posilniť defenzívu na poste šestky alebo na poste stredného obrancu, a ak sa podarí zvýšiť konkurenciu na hrote útoku. Potrebujeme hlavne skúsenejšieho hráča.

Čo nás, resp. našich chlapcov čaká v najbližších týždňoch?

Práca, tréningy a zápasy. Čaká nás derby so Slovanom juniormi, štvrtoligové mužstvá, ale aj konfrontácia s rakúskymi mužstvami. Potrebujeme sa zohrať s novými hráčmi a dobre sa pripraviť na jarnú časť. Nečaká nás nič ľahkého, ale budeme odhodlaní a ukážeme, že nepatríme tam, kde sa momentálne nachádzame v tabuľke.

Pánovi trénerovi ĎAKUJEME za rozhovor a veríme, že spoločne so zverencami a celým realizačným tímom budú v rámci zimnej prípravy napredovať, a zároveň aj odstraňovať prípadné nedostatky. Držíme palce.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *